Donald Tusk o wyborach prezydenckich: „jeśli będę potrzebny, w każdej chwili będę gotowy!”

Fot. PAP
4

Choć Donald Tusk nie wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 rok, jest w nie „emocjonalnie bardzo zaangażowany”. Nie dziwi fakt, iż były  szef PO popiera całym sercem Platformę, choć we wszystkich polskich partiach dostrzega braki. Były przywódca Unii uważa bowiem, iż „wszystkie partie w Polsce są partiami anachronicznymi”. „Zakłamują” obraz Unii – aczkolwiek, wiadomo, PO robi to najmniej.

W niedzielnym wywiadzie dla Radia Zet Tusk, do niedawna przewodniczący Rady Europejskiej wyraził swoje głębokie przywiązanie do sytuacji politycznej w Polsce. Zakończenie piastowania urzędu na wysokim stanowisku postrzega teraz za dobroczynne dla Polski. Albowiem, „jeśli będę tylko potrzebny, to będę w każdej chwili gotowy” – stwierdził heroicznie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przyznał również, iż Małgorzata Kidawa-Błońska jest lepszą kandydatką na prezydenta, niż on. Kidawa bowiem nie jest kojarzona tak mocno ze sporem PiS-PO, w którym to Tusk nie może być postrzegany jako w pełni neutralny. „Jeśli ktoś nie będzie w stanie wykroczyć poza ten podział, to nie wygra wyborów” – stwierdził. O samej kandydatce powiedział: „Wydaje mi się, że żaden z kandydatów dzisiaj w Polsce nie ma tego tak manifestacyjnie widocznego i ciepła”.

Wyraził się pozytywnie także o PSL, nie marnując okazji na skrytykowanie PiS. Zarzucił kilka przywar prezesowi Kaczyńskiemu, mówiąc, że: „To była zawsze jego obsesja, że kiedy ma szansę na zdobycie władzy albo ma te władze, tak jak dzisiaj, to w sposób wręcz obsesyjny nie znosi niezależnych bytów wokół siebie, czy to są wolne media, czy to są wolne sądy, czy generalnie opinia publiczna,  już nie mówiąc o opozycji, to on nie może spać ze świadomością, że ktoś nie jest poddany jego kaprysom”.

Usłużnie można by zaznaczyć, iż od ostatnich wyborów istnieje na polskiej scenie politycznej kilkanaście osób, które skłonne są nie tylko „wykroczyć poza ten podział”, ale i zmieść go z owej sceny. Z jakiegoś powodu jednak, sam fakt istnienia Konfederacji Donald Tusk dyplomatycznie przemilczał.

Źródło: Radio Zet

Przeczytaj również:

[MONITORING] Napaść ABW na mieszkanie Jacka Międlara – nagranie z monitoringu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    Żona tego pana będzie najszczęśliwszą panią domu,jeśli tylko będzie potrzeba…

  2. anonim mówi

    Niech się o..i od Polski raz na zawsze, przecież dla tego typa polskość to nienormalność. Nich pucuje buty Złotej Pani, albo niech prasuje jej garsonki.

  3. gosc mówi

    tuzk to smierdzcy kominowy gnoj i zebrak

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.