Dominikanin na smyczy niemieckiej propagandy: „Polacy to bezwstydne psy”

Bez ogródek o o. Pawle Gużyńskim

O. Paweł Gużyński/Fot. Youtube
35

Trwa batalia o zmuszenie Rządu RP do przyjęcia tzw. uchodźców. Ale nie czarujmy się, nie chodzi o żadnych uchodźców. Chodzi o islamskich imigrantów ekonomicznych wlewających się do Europy przy pomocy organizacji pozarządowych, które – w porozumieniu z przemytnikami – organizują dla nich transport już u wybrzeży Libii.

Media mainstreamowe wykreowały obrazek tonących łodzi, z których ratuje się rozbitków. W rzeczywistości przemytnicy wywożą imigrantów niedaleko od brzegu, a tam czekają już na nich statki, które przewożą ich do Europy jako rzekome ofiary wojny. Tożsamość imigrantów nie jest weryfikowana, bo po prostu jest to niemożliwe. Fałszywe dokumenty lub w ogóle ich brak to norma. Tak oto do Europy wlewa się niekontrolowana fala ludzi przybywających tu po socjal, który – w ich mniemaniu – zwyczajnie im się należy. Oni idą do ziemi obiecanej im przez Allacha i po dobrobyt obiecany im przez Allacha oraz po to, żeby wprowadzić tu prawo Allacha. Taką oto wędrówkę ludów zafundowały nam Niemcy i Komisja Europejska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polski rząd mówi „Nie”. Co w związku z tym robią Niemcy? Oczywiście stosują starą sztuczkę propagandową, czyli odsądzają nas od czci i wiary. W grudniu 2015 roku na łamach dziennika „Berliner Zeitung” ukazał się artykuł Christiana Bommariusa, w którym padły takie oto słowa: „Polska jest rządzona przez paranoicznych nacjonalistów, którzy państwo prawa uważają za spisek. Ze strony Węgier i Polski Europie grozi większe niebezpieczeństwo niż ze strony zastępów morderców Państwa Islamskiego”. To jest właśnie narracja powtarzana przez demo-liberalne media w Polsce. Zdążyliśmy już się do niej przyzwyczaić i wrażenia to na nas nie robi, ale niestety sprawy zaszły dużo dalej. Oto do ataku na Rząd RP przyłączyli się niektórzy duchowni, w tym dominikanin o. Paweł Gużyński, który pozwolił sobie na takie słowa: „Swojskość teraz rządzi Polską – przaśne, swojskie, ale polskie – to się teraz liczy, to słychać w wielu przemówieniach. To irytująca maniera wielu polityków – całkiem niedawno pani premier – jest wchodzenie w ton kaznodziejski. Ta jej wypowiedź w Sejmie na temat migrantów i krzyczenie do Europy, żeby wstała z kolan, bo będzie płakała po swoich dzieciach. Wcześniej Duda. Nauczyli się tego tembru głosu, ale nic z tego nie rozumieją”.

Bardzo ciekawy przykład rozdziału Kościoła od państwa, prawda? Dominikanin, który pohukuje na polski rząd, żeby ten ugiął się i zrobił to, czego życzy sobie rząd niemiecki. Jakoś nie słyszałam, żeby o. Gużyński otrzymał zakaz publicznych wypowiedzi. Zapewne zatem nie raz usłyszymy z jego ust takie nauki. W związku z tym pozwolę sobie przypomnieć o innym dominikanie, który również wieszał psy na Polsce, gdy ta była w konflikcie z Niemcami, a konkretnie z Zakonem Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Ten dominikański propagandzista na niemieckiej smyczy zwał się Jan Falkenberg. Po klęsce Krzyżaków pod Grunwaldem dominikanin ów napisał dziełko pt. „Satyra przeciw herezjom i innym niegodziwościom Polaków i ich króla Jagiełły”. Tezy, które w nim zawarł, brzmiały tak: Polacy służą swemu bożkowi Jagielle, który jest tyranem zasługującym na śmierć. Polacy to odstępcy od wiary i kto będzie z nimi walczył, zasłuży na żywot wieczny. Herezja objęła cały naród polski, który należy wytępić w całości i na szubienicach powywieszać. Ten więc, kto może zniszczyć Polaków i Jagiełłę a tego nie czyni, popełnia grzech śmiertelny, bo Polacy to „wstrętni heretycy oraz bezwstydne psy”.

Paszkwil Falkenberga stał się przedmiotem obrad Soboru w Konstancji w 1414 roku, ale dopiero cztery lata później został potępiony przez komisję kardynałów powołaną przez papieża. Falkenberg publicznie odwołał swoje tezy w 1421 roku. Jak więc widzicie, paszkwil uderzający w Polskę wyprodukowany przez dominikanina na smyczy niemieckiej propagandy przez długi czas pozostawał w tzw. obiegu medialnym. Do potępienia „Satyry” i oficjalnego uznania jej za „pismo błędne przeciw dobrym obyczajom, gorszące i buntownicze” doprowadziła akcja polskiej dyplomacji, w której polski Kościół działał ręka w rękę z królem Jagiełłą. Gdyby nie akcja polskich duchownych mogłoby się to wszystko skończyć nieciekawie.

Dziś mamy sytuację bardzo podobną. Niemiecka propaganda dyktująca narrację polskiej prasie mainstreamowej próbuje przyprawić nam faszystowską gębę. To takie współczesne oskarżenie o herezję. Falkenberg chciał Polskę zdyskredytować, żeby wesprzeć roszczenia Krzyżaków do naszych ziem. Dziś dyskredytuje się Polskę, żeby zmusić Rząd RP do otwarcia granic przed falą islamskich imigrantów. Niestety, w przeciwieństwie do tzw. ciemnego średniowiecza, gdy polski Kościół jednoznacznie dał odpór szkalowaniu państwa polskiego, sytuacja wygląda dziś inaczej, o czym świadczą słowa dominikanina o. Gużyńskiego. Dziś część polskich duchownych idzie ręka w rękę z niemieckimi propagandzistami i otwarcie uprawia politykę antypolską. Dlaczego? Nie wiem. Nie moja to rola, aby wnikać w intencje osób takich jak dominikanin o. Gużyński. Wolałabym jednak, aby polski Kościół miał dziś w swoich szeregach takich duchownych, jakich miał na Soborze w Konstancji. Czułabym się wtedy dużo bezpieczniej.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. milygość mówi

  IDz do swojego frania i sie z nim pobaw w komunizm

  1. dd mówi

   po gębie widać, ze ten Gużyński – nazwisko analfabety albo chazara przybierającego spolszczone nazwisko dla niepoznaki ale takie aby ośmieszało język polski – a zatem po gębie widać, ze to syn GW nianego Szechtera co najmniej duchowy jak nie rodzony!

 2. Helena mówi

  Jeszcze bezpieczniej czułabym się, gdyby było poparcie dla chrześcijan ze strony naszego papieża Franciszka. Przecież to nie muzułmanie wybrali go na papieża, nie jest on papieżem muzułmanów ale katolików. A w mediach jest nieobecny, gdy trzeba bronić zarzynanych chrześcijan. Tak jakby go to wcale nie obchodziło. Za to umie wstawiać się za muzułmanami…. To smutne.

  1. izaak mówi

   Zdziwiłabyś sie …Franciszek ma lajtowe podejscie do swojej funkcji ,taki własnie pasował tym prawdziwie rządzącym w Watykanie. Zastąpił tam Raccingera,który był bardzo niewygodny,Lobby rozkreciło sztucznie afere z bankiem watykańskim i Racinger MUSIAŁ USTĄPIĆ. dostał ultimatum ,wiec musiał abdykować a ludzikom sie wcisnęło kit o chorobie,stanie zdrowia itp pierdoły. … Wnioski sami wyciągajcie.

  2. d mówi

   LOL. Doucz się trochę. O wyborze papieża decyduje Duch Święty.

  3. B mówi

   Nie prawda, o wyborze papieża decydują kardynałowie zebrani na konklawe, pod natchnieniem Ducha Świętego, ale oni nadal mają swoją wolę, natchnienie jej nie nadpisuje, i mogą po prostu z niego nie skorzystać.

  4. Viola mówi

   Ale chrzescijan sie nie broni,chrzescijanie są po to zeby dostawac w policzek a potem jeszcze raz bo chrzescijanie muszą wybaczać chocby im pluli w twarz i gowno to kogokolwiek obchodzi ze obcinaja nam rece głowy gwalca i rozwalaja granatami….chrzescijanin zawsze wybacza,czyz nie tak kazal Jezus…i do tego prowadzi nas ten nawiedzony papież.

 3. M. mówi

  „Chodzi o islamskich imigrantów ekonomicznych wlewających się do Europy przy pomocy organizacji pozarządowych, które – w porozumieniu z przemytnikami – organizują dla nich transport już u wybrzeży Libii. ”
  – to jest dość poważny zarzut. Chodzi mi o współpracę organizacji pozarządowych z przemytnikami. Jakie ma Pani podstawy by tak twierdzić? Jeżeli dysponuje Pani konkretnymi informacjami to należy się udać w odpowiednie miejsce.
  Co do zagrożenia wynikającego z niekontrolowanego napływu imigrantów nieznanej proweniencji i rozróżnienia ich z uchodźcami pełna zgoda.
  A propos tego rzekomo postrzegania PL jako kraju ksenofobów… Kilka dni temu czytałam artykuł w niemieckiej (sic!) gazecie, nie jestem w stanie teraz sobie przypomnieć nazwy i wcale nie byliśmy tam przedstawieni w tym duchu a wprost przeciwnie, dość racjonalnie wypunktowano powody, dla których Polska stawia opór przeciwko udziałowi w tym przedsięwzięciu. Postawiono tezę, iż wszelkie naciski i presja ekonomiczna przyniesie skutek odwrotny do spodziewanego. Zatem warto mieć na uwadze i ten nurt w Niemczech, gdzie przecież nie wszyscy są hurraoptymistami w kwestii migracji , zwłaszcza wśród tzw.”zwykłych” Niemców.
  A jeżeli chodzi o wypowiedź Gużyńskiego to w moim przekonaniu jak najbardziej miał do niej prawo, no bo dlaczegóż nie? Jest Polakiem, sprawa dotyczy jego kraju, niech ocenia ile dusza zapragnie, tak jak każda inna osoba. Jestem zdecydowanie przeciwko uciszaniu kogokolwiek, a już zwłaszcza w imię pokrętnie
  pojmowanej dyscypliny.

  1. Katarzyna TS mówi

   Oto dowód, że organizacje pozarządowe finansują napływ islamskich imigrantów do Europy.
   http://www.dailymail.co.uk/news/article-4592108/Charities-pay-people-traffickers-ferry-migrants.html
   A tu streszczenie dla osób, które nie znają angielskiego: „Coraz częściej mówi się, że organizacje pozarządowe mogą brać udział w przemycaniu ludzi do Europy. Pułkownik Tarek Shanboor z libijskiej straży przybrzeżnej powiedział, że w niedzielę wydalono z wód terytorialnych Libii dużą liczbę statków należących do organizacji pozarządowych. Admirał Ayob Amr Ghasem dodał, że pracownicy tych organizacji wyraźnie oczekiwali na kolejny napływ tzw. uchodźców, co sugeruje, że mogli otrzymać informacje od przemytników. Tarek Shanboor twierdzi, że dostarczył do Unii Europejskiej dane bankowe oraz nagrania telefoniczne jako dowody potwierdzające udział organizacji pozarządowych w opłacaniu gangów kryminalnych, zajmujących się przemytnictwem ludzi. Wojskowy dodaje, że ich działania sprzyjają napływowi kolejnych muzułmańskich migrantów, wśród których znajdują się potencjalni islamscy terroryści. Organizacje pozarządowe płacą nawet 450 funtów brytyjskich za jednego obcokrajowca.”
   Pora otrzeźwieć!

  2. M. mówi

   Jeżeli to okaże się prawdą… to po prostu włosy stają dęba.

  3. Mike mówi

   Daily Mail notorycznie obsmarowuje Polaków w UK tworząc anypolską propagandę. W to też im wierzycie?

  4. test24 mówi

   „Daily Mail notorycznie obsmarowuje Polaków w UK tworząc anypolską propagandę. W to też im wierzycie?”

   A gdzie tu jest jakaś propaganda? Trudno nazwać propagandą FAKTY, że jeden z obozów był prowadzony przez mafię oraz to, że łodzie zgarniają imigrantów coraz bliżej brzegu Libii. Część ludzi ma czyste i dobre intencje, a część zauważyła w tym dochodowy biznes – tak to już jest w życiu.

  5. Vic mówi

   A czy w ogóle jacyś imigranci czy uchodźcy chcą do Polski? Sztuczny problem. W Polsce jest zbyt niski social i mieszkają” źli ludzie” i kto by nie rządził to oni i tak masowo nie przybędą.

  6. green mówi

   to wyważona opinia

 4. robert mówi

  Zygfryd de lowe parade obiecał misiowi kilka koni czystej krwi arabskiej POd siodło

 5. OLI mówi

  Kolejny coraz bardziej zuchwały medialny kaznodzieja, którego jego władze nie przywołują do porządku, z czego wyprowadza wniosek, że mu wszystko wolno.
  Ceterum censeo Dominikanie i Jezuici do kasacji. Jakoś należałoby położyć tamę uprawianemu przez nich szkodnictwu.

  1. Wincenty mówi

   Wszystkie zakony rozwiązać i zlikwidować końkordat

 6. Mike mówi

  Wielka Brytania musi pozbyć się najpierw katolików! To katoliccy ekstremiści w swoich zamachach wymordowali więcej ludzi niż muzułmanie. Na nich pora po katolach!

  1. dd mówi

   przecież to protestanci brytyjscy mordowali, okradali i stosowali złodziejskie, krwiożercze prawo specjalnie dla katolików! historii prawdziwej się ucz a nie bredź o skutkach zamiast o przyczynach!

 7. green mówi

  NIE pora na dworowanie i frywolność; podobno w Śródziemnym – przez -naście lat – utonęło ponad 30 tys. Osób! [to niegdysiejsze dane ze str. Archidiecezji];
  powinno się dążyć do powstrzymania tej katastrofy wspólnymi siłami (np. przez wysyłanie statków ratowniczych?); chyba na przestrzeni ostatniego roku UE podejmowała jakieś (formalne?) kroki w celu zahamowania działalności nielegalnych przemytników – lecz, zdaje się, do dziś, tylko nominalne

 8. Witek mówi

  Do wszystkich, którym nie odpowiada postawa Pawła Gużyńskiego – pamiętajcie, jednymi z pierwszych pensjonariuszy nowootwartego KL Dachau, sokierowanymi na reedukację byli księża KK, oraz pastorzy ewangeliccy. Nie zapominajcie o tym.

  1. Katarzyna TS mówi

   Tym bardziej postawa o. Gużyńskiego jest naganna. Polski kapłan katolicki wysługujący się Niemcom przeciw Rządowi RP to po prostu skandal. Wyraźnie napisałam, że od polskiego duchowieństwa oczekuję, aby było wsparciem dla Polaków. Tacy duchowni jak o. Gużyński i ks. Sowa działają na szkodę KK.

 9. Paweł mówi

  Widzę, że ludzie podli, ludzie złej woli pozwalają sobie na coraz więcej – a do tego wychodzą z ukrycia czyli z Kościoła, z polityki itd. Mam nadzieję, że sprawiedliwa kara przyjdzie na tych ludzi – i to nie tylko po ich śmierci, ale przede wszystkim teraz – w tym państwie i być może z nowym prawem.

  A „ksiądz” Sowa dalej błyszczy w TVN – oczywiście nie nosi koloratki żeby nie stracić wiarygodności przed widzami i przed najważniejszym szefostwem – bossami TVN-u.

 10. jacek mówi

  O.Gużyński z psa pańskiego przeobraził się w owczarka niemieckiego.Ta metamorfoza zapewne zadziwia Świętych Dominika Guzmana i Jacka Odrowąża z polskiego Śląska Opolskiego.

 11. Tylko Prawda jest ciekawa mówi

  Czy o. Pawel Gużyński jest sodomita? To by tlumaczylo jego zachowanie.

 12. oyvoy-oyvoy mówi

  „oto k***a brat szatana – j****y pedał z TVN. Niszczyciel kapłaństwa” – taki oto film można znaleźć na necie na tamat tego „ojczulka” www(KROPKA)cda.pl/video/109816807

 13. Przemo mówi

  Ty zwykly zdrajco , zamilcz, Guzynski, na nasze nieszczescie kolaborantow w polsce nigdy nie brakowalo, za pokute przeczytasz wszystkie kazania ksiedza Kneblewskiego i Jacka Medlara ze zrozumieniem, i przeprosisz publicznie NAROD POLSKI za klamstwa, oszczerstwa i swinstwa jakich sie dopusciles, TO jest twoja jedyna szansa,

 14. Fiut fiutowski mówi

  Nie organizacje pozarządowe ich tu sprowadzają tylko syjoniści.Kolejnym zakłamanym szmatławcem jesteście

 15. Boguslaw mówi

  Nocne koszmary w PO i właścicieli III RP. „Nietykalni” i ”święte krowy” potwornie „ryczą” .
  Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
  Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca.
  Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
  Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
  http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

 16. Bolo mówi

  Ojczulek z daleka lewactwem śmierdzi !

 17. CWP mówi

  Pani autorzyca zapomniała o tym, że ta zdrada wobec Polaków, innych wiernych, wiary chrześcijańskiej idzie przez całą hierarchię kościoła aż do Papieża-komunisty (sam się tak nazwał), popierającego aborcję, LGBT, tą migrację i nazywającego terrorystów z ISIS apostołami Chrystusa. Papieża uzurpatora, który objął panowanie nad Tronem Piotrowym w skutek prawdopodobnego puczu.

 18. Leszek mówi

  Słowo Boże mówi,Biblia nikogo na ziemi nie nazywajcie Ojcem.Jedynym Ojcem jest Pan Bog,ktory jest w niebie.Pismo Swiete mowi .Wszyscy z grzeszyli i sa pozbawieni chwaly Bozej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.