Dlaczego powinieneś wykupić ubezpieczenie turystyczne

2

Wybierasz się na zagraniczny urlop i chcesz mieć pewność, że będziesz odpowiednio zabezpieczony na wypadek niektórych zdarzeń? To znak, że powinieneś wykupić przed wyjazdem polisę turystyczną. W tym tekście opowiemy, dlaczego warto mieć ochronę w postaci ubezpieczenia.

1. Polisa pokrywa koszty leczenia

W sytuacji, gdy będziesz potrzebować pomocy medycznej poza granicami kraju, nie zostaniesz na lodzie. Ubezpieczyciel opłaci wszelkie koszty usług medycznych świadczonych przez prywatne kliniki. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wakacyjnych kurortach ciężko jest znaleźć publiczne placówki, które świadczą pomoc na podstawie karty EKUZ. Dzięki dobrej polisie turystycznej nie będziesz musiał jednak martwić się tym, kto opłaci fakturę: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/ubezpieczenie-kl-co-powinienes-wiedziec-o-kosztach-leczenia-za-granica/72.html.

2. Ubezpieczenie turystyczne pomoże Ci w razie wypadku

Każdemu czasami zdarzy się popełnienie błędu. Jeśli podczas urlopu spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, otrzymasz pomoc w postaci pokrycia kosztów odszkodowań. Ubezpieczyciel weźmie na siebie finansowe konsekwencje Twoich działań. Pamiętaj jednak, że możesz nie uzyskać pomocy, jeśli podczas zdarzenia będziesz pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

3. Nieszczęśliwe zdarzenie? Ubezpieczyciel nie zostawi Cię bez pomocy

Nieszczęśliwe wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiadomo, kiedy coś może się przydarzyć. Polisa turystyczna sprawi jednak, że w przypadku, gdy, w konsekwencji nieszczęśliwego zdarzenia, Twój stan zdrowia nagle się pogorszy, otrzymasz pomoc w postaci środków finansowych na leczenie lub rehabilitację. W razie Twojej śmierci pieniądze trafią do rodziny lub osób, które za życia uposażyłeś.

4. Otrzymasz odszkodowanie za utratę bagaż

Lotniska to miejsca, w których Twój bagaż nie jest najbezpieczniejszy. Jeśli utracisz walizki, ubezpieczyciel pomoże Ci i zwróci poniesione koszty. Oznacza to, że będziesz mógł kupić niezbędne rzeczy i na podstawie zebranych rachunków wnioskować o zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela. W większości przypadków nie ma problemów z wypłatą środków, jeśli zakupy są dobrze udokumentowane.

5. Otrzymasz pomoc przy zakażeniu COVID-19

Jeszcze do niedawna sytuacja związana z koronawirusem nie zmieniła podejścia ubezpieczycieli do swoich produktów. Wszystko jednak zaczęło się zmieniać, gdy było już widać jak na dłoni, że koronawirus nie odpuści tak szybko. Towarzystwa musiały zareagować i zacząć wypłacać odszkodowania za zakażenie COVID-19. Pamiętaj jednak, że firma może odmówić pomocy w sytuacji, gdy udowodni Ci nieprzestrzeganie lokalnych zasad oraz obostrzeń, które obowiązują w danym kraju.

Czytaj OWU

Każda polisa turystyczna jest nieco inna i ma inne zasady, jeśli chodzi o wypłacanie rekompensat. Właśnie dlatego przed wykupieniem ubezpieczenia powinieneś przeczytać OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Znajdziesz w nich dokładnie opisany zakres gwarantowanej ochrony oraz wyłączenia od odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić pomocy. Zazwyczaj wiąże się to ze złamaniem postanowień umowy.

Jak widzisz, ubezpieczenie turystyczne jest bardzo przydatnym produktem, który sprawi, że Twoje wakacje będą spokojne i wolne od wszelkiego rodzaju zmartwień. Co prawda polisa nie ochroni Cię przed chorobą lub kradzieżą bagażu, ale mając dobre ubezpieczenie podróżne, otrzymasz niezbędną pomoc w razie zaistnienia tych sytuacji: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-turystyczne/0.html.

Artykuł sponsorowany

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Kuneguna mówi

  Panie Jacku, nie mozna wierzyc w te glupoty… ubepieczneie na wakacje— to zdzieranie forsy..
  Jak ktos jedzie do Egiptu…to juz nagorsza glupota,,czy Polacy nie obawiaja sie o swoje zycie… czy to wszytko na pokaz..??

  Morze, Polskie morze… gory,,, i ninne piekne miejsca w naszej Najjaśniejszej Ojczyznie Polsce czekaja na NAS!

  P.s. Mam taka Nadzieje ze nie przyjmujecie preparatu śmiertelnego. tz, szczepionka… Bo nie ma sie czego obawiac swirusa nie ma, jest tylko w wrogich MEDIACH…straszacych Polakow 24/7— rzadowi bandyci!

  Miejcie wiare w P. BOGA …polecam Psalm 91

 3. Wojtek mówi

  Ale „ozochodzi”? Reklama ubezpieczeń czy wycieczek zagranicznych? Nie macie na co wydawać pieniędzy? Cel życia „klasy średniej”: zagraniczne wakacje…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.