Dla życia i rodziny – ulicami polskich miast przejdą marsze w obronie cywilizacji życia

3

We wrześniu ulicami polskich miast przejdą obrońcy cywilizacji życia, przeciwni upadkowi moralności i rujnowaniu porządku społecznego w Polsce. Wśród marszów zapowiadanych w najbliższym czasie są m.in. XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie w niedzielę 18 września oraz Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie, zaplanowany na niedzielę 25 września.

O konieczności przywrócenia polskiej rodzinie należnego jej miejsca w porządku społecznym czytamy w opublikowanej na tej stronie „Deklaracji na rzecz życia i rodziny”: „Polska potrzebuje zmiany! Zmiany, która sprawi, że nasze i przyszłe pokolenia będą wzrastały w otoczeniu umożliwiającym nieskrępowany rozwój, poczucie wartości i korzystanie z owoców swojej pracy. Uważamy, że podstawy nowego ładu powinny opierać się na szacunku do życia ludzkiego oraz uznaniu rodziny za centralną instytucję porządku społecznego.”

Wsparcie - darowizny

XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie (18 września 2022 r.) organizowany jest pod hasłem „I ślubuję Ci”, czym ma przypominać o nierozerwalności sakramentu małżeństwa, niszczonego przez propagowane w mass mediach błędne wzorce kulturowe. Według organizatorów warszawskiego marszu, w haśle „I ślubuję Ci” zawarte jest także przypomnienie, że małżeństwo to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny, który ma trwać przez całe życie małżonków. XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie rozpocznie się na Placu Zamkowym o godz. 11.00. Zainauguruje go koncert zespołu Arka Noego.

Tydzień po warszawskim XVII Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny, w niedzielę 25 września, ulicami Krakowa przejdzie VIII Marsz dla Życia i Rodziny Jego hasło brzmi: „Dziecko w sercu Krakowa”.

Organizatorzy zapraszają na godz. 12:00 na Plac Matejki, skąd marsz wyruszy w stronę Rynku Głównego. Kolumna marszowa przejdzie ulicą Floriańską i dalej przemaszeruje przez Rynek Główny. Uczestnikom będzie towarzyszyć akompaniament profesjonalnej orkiestry dętej, zadbano także o oprawę muzyczną finału marszu, a swój występ specjalny zapowiedzieli Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, czyli „Galicja w Duecie”. Na uczestników krakowskiego marszu czekają małe upominki.

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny Kraków 2022 ma siedzibę przy ul. Augustiańskiej 28 w Krakowie. Dane kontaktowe: tel. +48 – 695-077-787, adres na Facebooku: https://www.facebook.com/marszkrakow

Święto polskich rodzin, jakim są marsze obrońców cywilizacji życia, to okazja do otwartego zadeklarowania swojego przywiązania do wartości pro life i stałego przypominania o świętości daru życia – od poczęcia do naturalnej śmierci. Warto dodać, że za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje społeczne. Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny objęła patronatem honorowym Konferencja Episkopatu Polski.

Jak czytamy na stronie marsz.org„Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny. Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.”

Aktualny wykaz organizowanych marszów znaleźć można tutaj: https://marsz.org/ a oficjalny spot Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny 2022 tutaj:

Plakaty:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Żyd Mikke śmieć z ZMSu mówi

  Nic o Tusku belkoczacym w Poczdamie? Co Sierpinskiej wysmianie Tuska i jego belkotu przez gardlo przejsc nie moze? A moze nie ma sie z czego smiac?

 2. ubawiony mówi

  Wydatki w sejmowym budżecie na 2023 rok obejmują przede wszystkim:

  263 mln zł – uposażenia posłów i wynagrodzenia pracowników Kancelarii Sejmu
  105,7 mln zł – utrzymanie biur poselskich
  23,8 mln zł – diety poselskie

  Przypomnijmy, że kilka dni temu “Fakt” informował, iż posłowie planują przyznać sobie kolejne podwyżki. Według zmian zyskaliby około 1000 zł miesięcznie, wiceministrowie – 1250 zł, ministrowie – 1400 zł, a premier oraz marszałkowie otrzymaliby – 1600 zł więcej.
  Jaki byl glos Kondompederastii w przedmiotowej sprawie?
  Sierpinska,posmiejesz sie?

 3. W K mówi

  Gdy Polacy zaczną rządzić w Polsce, uporządkujemy sprawy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.