Dempsey – „specjalista od muzyki patriotycznej”

Dempsey / Fot. Youtube
0
SKLEP-WPRAWO.PL

Zgodnie z przyjętym zamierzeniem prezentowania Państwu zdolnych i wartościowych wykonawców muzyki, której celem jest rozbudzanie dumy z polskiego pochodzenia dziś dla Państwa prezentujemy kolejnego z tych „wielkich” lecz jeszcze nie znanych.

Dempsey swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 12 lat, kiedy zaczął pisać pierwsze teksty. Dwa lata później zaczął tworzyć rap, w którym wyrażał swoje przemyślenia o życiu, gdzie jednym z ważniejszych przewodnich nurtów była tematyka Ojczyzny.

Jego zainteresowanie się historią Polski, tą zapomnianą i bagatelizowaną na lekcjach w szkole, przyniosły oprawy na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Tematyka Żołnierzy Wyklętych prezentowana na polskich stadionach, gdzie kibice stanowili swego rodzaju pierwszych ambasadorów tej sprawy wśród Polaków sprawiła, że Demsey rozpoczął poznawanie wspaniałej historii naszego kraju i został temu wierny już na zawsze. Jak sam wspomina: Stadion zaszczepił we mnie Historię bo miłość do Ojczyzny była od zawsze.

Warto zwrócić uwagę na opinię jaka na jego temat pojawiła się na blogu Surge Polonia. Uznano go bowiem że (…) jest specjalistą od patriotycznej muzyki dotykającej niemal wszystkie sfery życia Polaka. Rzadko zdarza się, by ktoś, kto tworzy utwór na temat Rotmistrza, był w stanie utrzymać poziom, gdy decyduje się nagrać wersy dla polskich siatkarzy, szczypiornistów, Andrzeja Gołoty czy… Jana Pawła II. To naprawdę duża sztuka1

Działania nad uświadamianiem społeczeństwa o pięknie i znaczeniu naszej historii poprzez muzykę sprawiły, że przy wspólnej pracy z Tune Seekerem, tworzącym bity dla utworów, powstały już takie, jak poświęcony Witoldowi Pileckiemu.

W tym roku w połowie października ukaże się jego nowa płyta BHO III. Już dziś możemy zdradzić, że na płycie pojawi się utwór dedykowany dla Alfiego Evansa oraz przybliżający postać wielkiego kapłana i patrioty polskiego O. Maksymiliana Kolbego, który specjalnie dla Państwa prezentujemy poniżej.

Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z twórczością tego młodego Polaka, który swoje umiejętności przekuwa ku chwale Wielkiej Polski. Jego twórczość najlepiej charakteryzuje bowiem opis, jaki o sobie zamieścił na jednym z profili społecznościowych: (…) chce by każdy z Was był tak samo dumny jak ja z bycia Polakiem !

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.