Dej, dej, dej… Ukraiński wiceminister chce odszkodowanie za rozsypane ukraińskie zboże

Rozsypane zboże w woj. kujawsko-pomorskim/twitter.com/Oleksandr Kubrakov
4

Ukraiński wiceminister rolnictwa, Taras Wysocki, ocenił w środę, że winniśmy wypłacić Ukrainie odszkodowanie za rozsypanie zboża z wagonów w Polsce. Potwierdził, że Ukraina została powiadomiona, iż w Polsce wszczęto postępowania w sprawie niszczenia produktów rolnych.

Wysoki stwierdził, że szkody dla mienia prywatnego „są w sposób oczywisty wykroczeniem”. Dodał następnie, że odszkodowanie powinien wypłacić sprawca szkód, przy czym jest to możliwe tylko po odpowiednim postępowaniu sądowym, albo też jako dobrowolne zadośćuczynienie.
Niezbędne jest całkowite pokrycie szkód przez tych, którzy je wyrządzili – powiedział wiceminister. – Mówimy o postępowaniu sądowym (…). Mamy nadzieję, że sprawy zostaną rozpatrzone i przekazane do sądu w maksymalnie krótkim czasie. Liczmy na sprawiedliwość i na odnotowanie, iż niezbędne jest całkowite pokrycie szkód przez tych, którzy je wyrządzili – powiedział wiceminister.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przekonywał, że jest to powszechną praktyką w państwach demokratycznych i że „jeśli taki fakt zaistniał, to jest naturalne, że odszkodowanie powinna zapewnić ta strona, która jest winna”.

Wicepremier infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow oświadczył w niedzielę, że w Polsce zniszczono 160 ton ukraińskiego zboża, które było transportowane do portu w Gdańsku, by trafić do innych krajów. Określił to jako „wandalizm” i wezwał władze polskie do pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności.

Jak widać ukraińska polityka „dej, dej, dej…” z kwartału na kwartał nabiera coraz większego rozpędu.

Źródło: PAP, Money.pl

Słowo ukraińskich sąsiadach:

“Tusk kontynuuje politykę Morawieckiego!” Jacek Międlar gościem Sebastian Czaplińskiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  No nie…
  Ukraińcy liczą na sprawiedliwość? A co w drugą stronę? O tak oczywistym akcie wybiórczej sprawiedliwości jak sprawa ekshumacji, godnego pochówku i upamiętnienia ofiar ukraińskiego szowinizmu nawet nie wspominam, bo to temat ponad inne…
  Wspomnę tu jednak o ukraińskiej blokadzie polskiego tranzytu kolejowego. Członek zarządu PKP S.A. Andrzej Olszewski w styczniu 2022 roku mówił, że od 30 listopada 2021 międzynarodowe łańcuchy dostaw prowadzące przez Ukrainę do Polski zostały przerwane.
  „Prowadzone przez Koleje Ukraińskie działania w praktyce oznaczają spadek przekazywania towarów w tranzycie przez terytorium Ukrainy w relacji wschód-zachód kierowanych do Polski i powodują całkowite wyeliminowanie tranzytu. Jesteśmy jedynym krajem europejskim dotkniętym takim bezterminowym zakazem. To już drugi miesiąc, w którym międzynarodowe łańcuchy dostaw prowadzące przez Ukrainę do Polski zostały przerwane i nie wiemy, jak długo ta sytuacja będzie się utrzymywała”
  I teraz pytanie do polskich urzędników: czy i kto obliczył straty poniesione przez nasz kraj i przedsiębiorców?
  Drugie pytanie do tych, co to bredzą coś o unii z Ukrainą: KOMU DO DIABŁA SŁUŻYCIE?

 2. RIKO mówi

  nierząd* odda im wszystko co zechcą.

 3. Shadow mówi

  Żebracza, złodziejska i zbrodnicza, pieprzona nacja.

 4. Irek mówi

  Wyplaćcie odszkodowanie i zadość uczyńcie rodzinom dwóch Polaków którzy zginęli w wyniku waszej prowokacji w Przewodowie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.