Decyzją sądu w Brukseli były premier Katalonii pozostanie na wolności pomimo nakazu aresztowania wydanego przez Hiszpanię

fot. wikipedia
2

Ośmiu byłych ministrów katalońskiego rządu zostało aresztowanych w Hiszpanii  i oskarżonych o wzniecanie rebelii, działalność wywrotową i sprzeniewierzanie środków publicznych. Hiszpania wydała też Europejski Nakaz Aresztowania za byłym premierem Katalonii Carlesem Puigdemontem oraz czterema innymi ministrami, którzy obecnie przebywają w Belgii. Wszyscy oddali się w ręce belgijskiej policji, ale na razie nie trafią ani do aresztu, ani do Hiszpanii. Sąd w Brukseli zdecydował dziś, że Puigdemont i towarzyszący mu ministrowie zostaną w Belgii na wolności.

Oznacza to, że Puigdemont będzie mógł bez przeszkód brać udział w kampanii do wyborów w Katalonii, które mają się odbyć 21 grudnia. Według wyniku najnowszych sondaży ugrupowania opowiadające za niepodległością Katalonii mają szansę na wygranie wyborów, ale mogą nie uzyskać większości koniecznej do przeprowadzenia skutecznej secesji.

Źródło: reuters.com

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zdzisław mówi

    Sądy w europie są przecież niezależne nawet od od sprawiedliwości

  2. M. mówi

    I słusznie. To nie jest powód do aresztowania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.