Tak PO dbała o polską kulturę. Sprzedali nawet bajki dla dzieci!

fot. youtube
7

Minister Gliński oświadczył w Sejmie, że Polska zamierza odkupić prawa własności do katalogu zbiorów Polskich Nagrań od firmy Warner Music Poland. Okazuje się, że w 2015 roku Platforma Obywatelska sprzedała te prawa za kwotę 8 mln zł. Minister Gliński nazwał tę transakcje dosadnie: „sprzedaliście je za psi grosz”.

– Chcecie posłuchać, co żeście sprzedali? Nagrania konkursów pianistycznych Fryderyka Chopina, pochodzące z rejestracji nagrania festiwali Warszawska Jesień, Jazz Jamboree, nagrania duetu autorskiego Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, nagrania artystów muzyki popularnej takich jak Czesław Niemen, Anna Jantar, Wojciech Młynarski, Zbigniew Wodecki Irena Santor, Marek Grechuta, Krzysztof Klenczon, Skaldowie. Bajki dla dzieci nawet, czytane przez takich aktorów jak Wiesław Michnikowski, Irena Kwiatkowska, Barbara Kraftówna – wymieniał Gliński. – Więc pozwólcie państwo, że my odkupimy dla państwa polskiego prawa do tych utworów – dodał.

W ramach akcji „polskość to nienormalność” wielka wyprzedaż szła pełną parą. Jeżeli postanowiono sprzedać nawet takie perełki, jak te wymienione przez ministra Glińskiego, to doprawdy aż strach pomyśleć, co by się działo, gdyby PO pozostała przy władzy na kolejną kadencję.

Źródło: twitter

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Zonia mówi

  Nazwiska kto za tymi aferami stoi,nie pierniczcie ze PO itd.KARA SMIERCI MUSI BYC W POLSCE BO INACZEJ NIE DAMY RADY zdrajcom i pejsatym zlodziejom,bandytom.Zadne luksusy w wiezieniach chleb+woda de cyt!

 3. Waldemar mówi

  Od PO wszyscy dostali popalić. Nawet niewinne dzieci nie mówiąc już o przyszłych emerytach. Na dzieciach
  8 mlm na przyszłych emerytach ponad 150 mld.

 4. Sztuka Wyższa mówi

  Dobry sposób na legalizację haraczu dla USA. WOW nieźle!

  Ale jakby tak pomyśleć…
  to sprzedalibyśmy Disco Polo, TVN, POLSAT, SEJM a jakby tak sprzedać Glińskiego to byłby dopiero interes narodowy, nawet za 8 dużych baniek

  i nie trzeba by było odkupić bo nie ma co 😀 😀 😀

 5. Ayax mówi

  Kuzwa patriota się znalazł. Pewnie w Warner Bross tez i jego kolesie pracują. Z Klątwa do tej pory nie ma kto porządku zrobić. Program nauczania w szkołach i uczelniach panie minister pan zmień, bo nadal marksizmu nauczajcie a rodzice sami musza pytać gdzie nie jest zapraszane towarzystwo LGBT, żeby dzieci syfem nie zarazić. Kuzwa „bajki” znów jakiś temat zastępczy jak kiedyś „kibice”

 6. d. mówi

  niech najjaśniejszy szlag trafi wszystkich i kazdego z osobna POzłodziei i ich lemingowatych wyborców na czele z głownym polakożercą i niemieckim sługusem – dodatkiem do jewropejskiego krzesła, przepłaconym tysiąckrotnie, Tusekiem!

 7. Warsz1417 mówi

  Paweł Wroński z G.W. tak 19 czerwca 2017 r. o godz. 21:52 pisał na Twitterze o Polakach na nieludzkiej ziemi: „Polskim imigrantom na Syberii w czasie II WŚ powinno się pomagać na miejscu.:)” Polacy byli IMIGRANTAMI na Syberii? DOBROWOLNIE tam jechali, jak teraz na Zachód?! Wywożeni tysiącami w kibitkach po powstaniach listopadowym w 1831 i styczniowym w 1863 r., bydlęcymi wagonami po 1939 r. i umierającymi z dala od Ojczyzny. POmywaki, POstępakowe POsrańce, PUCZyści i lewusowi CIAMAJDANOWCY UBrońcy złodziei i oszustów, przeciwnicy ustaw uchwalanych przez WIĘKSZOŚĆ PARLAMENTARNĄ wybraną W DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH i zgodnie z Konstytucją, świnie, prosiaki i prosiaczki, maciory i lochy, czarne wiedźmy z Łysicy (gdzie wasze miotły?), POmioty UBeckich UBywateli, czyli UBrońcy Konstytucji CZYTAJCIE KONSTYTUCJĘ, bo pojęcia nie macie co ona zawiera i znowu będziecie kwiczeć, że „Nie dopuścili nas do NASZEGO koryta …” i w końcu PODAJCIE JAKIŚ ARTYKUŁ KONTYTUCJI „ZŁAMANY” przez Rząd! PO przegranych wyborach nie POdoba wam się demokracja, bo ona jest tylko wtedy, kiedy wasze ryje są w korycie! Wiatr historii was wywieje zdrajcy, mendy i złodzieje.

 8. Piotr mówi

  No cóż Polskie Nagrania upadły, gdyż przegrały proces ze spadkobiercami Anny German o tantiemy. Warner kupił polskie Nagrania od syndyka masy upadłości, albowiem warunkiem zakupu było- przekazanie taśm matek do NAC (dziwne, że minister któremu podlega NAC o tym nie wie) i pełna digitalizacja oraz darmowe udostępnienie zbiorów. Nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne jak powiedział klasyk. Widzę, że i minister tak uważa- no ale co po pisich ministrach można się spodziewać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.