„Daj im swój dom i wszystkie swoje pieniądze”. Syryjski uchodźca pisze list otwarty do Austriaków

Uchodźcy / Fot. Youtube
7

Aras Bacho to syryjski uchodźca mieszkający w Niemczech. W listach otwartych pisze o sytuacji uchodźców w Europie i o metodach integracji. W liście zamieszczony w austriackim dzienniku „Österreich” Bacho udziela Austriakom porad, jak mają traktować uchodźców i wskazuje, że integracja jest możliwa tylko wtedy, gdy „działa w dwie strony”.

„Austriacy i uchodźcy powinni chodzić na wspólne wycieczki i uczyć się razem. (…) Dyskusja miedzy dwiema osobami prowadzi do nauki języka” – pisze Bacho i namawia, żeby Austriacy przyjmowali uchodźców w swoich domach: „Integracja może się powieść tylko wtedy, gdy obie strony nad nią pracują. Działa to, gdy uchodźcy mieszkają z Austriakami”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bacho uważa, że Austriacy powinni wypłacać uchodźcom darowizny, ponieważ samo płacenie podatków, które przeznaczane są na ten cel, to za mało. „Darowizna jest wtedy, gdy ktoś dobrowolnie przekazuje niewielką lub dużą kwotę pieniędzy biednym ludziom. To się nazywa humanizm. Wszyscy chrześcijanie powinni wiedzieć, że Jezus to popierał i powiedział: „Jeśli to konieczne, daj im swój dom i wszystkie swoje pieniądze”. Jak widać, nie wszyscy chrześcijanie przestrzegają tych wytycznych” – pisze Bacho.

Źródło informacji i cytatów: oe24.at

Przeczytaj też:  

Niemiecki kontrwywiad zaleca inwigilację dzieci z rodzin muzułmańskich. To „potencjalne zagrożenie, którego nie można lekceważyć”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. lol mówi

  W 'domu wojny’ muzułmanie mają prawo zabierać wszystko, co chcą!

 2. sten mówi

  Cała cywilizacja tego Bacho jej dorobek szczytowe osiągnięcie 10 tys lat- to 7 rodzajów chałupy z gówna ! Taki ktoś ma żądania …. to musi się ciekawie skończyć dla nas wszystkich

 3. ABC mówi

  Wojna w Syrii się skończyła. Dzielni Syryjczycy mogą już wracać do domu.

 4. Krzysztof Zieliński mówi

  To nie jest żaden list otwarty imigranta do Austriaków. Gdyby Polak chciał napisać list otwarty do Austriaków w tym tonie to czy austriackie gazety pozwoliłyby na opublikowanie go? Nigdy w życiu. Ten kto decyduje co może być opublikowane w prasie ten jest prawdziwym autorem listu.

 5. julie mówi

  Byc ha haaaaaaaaaaa a haaaaaaaa haaaaaaaa , ale mam ubaw po pachi pi same pachiiiiiiiiiii haaaaaa haaaaaa haaaaaa … Niech pontoniarze ” poprisza” jeszcze ziebi ajjacha ziamienil siskie kozi w bielychne ziewise , lo matko ty ma haaaaaa hahahaaaaaaa haaaaa ….

 6. Obcy78 mówi

  „…że Jezus to popierał i powiedział: „Jeśli to konieczne, daj im swój dom i wszystkie swoje pieniądze”,
  gdzie on coś takiego wyczytał, chyba nie w biblii.
  Jak już to porzuć dom i pieniądze 🙂
  I taki zapewne muslim, będzie nam mówił co biblia pisze? 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.