Czy to koniec Fundacji Otwarty Dialog? MSZ wnosi do sądu o ustanowienie zarządu przymusowego

fot. twitter
0

W odpowiedzi na interpelacje posłów Kukiz’15 Ministerstwo Spraw zagranicznych informuje, że wystąpiło do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy z wnioskiem o ustanowienie przez sąd zarządu przymusowego fundacji oraz zawieszenie jej dotychczasowego zarządu. Jeśli sąd pozytywnie rozpatrzy wniosek MSZ, fundacją nie będzie już zarządzać Lyudmyla Kozlovska, która obecnie jest jej prezesem. Przymusowy zarząd to tak naprawdę koniec FOD, czyli antypolskiej organizacji nawołującej do obalenia demokratycznie wybranej władzy.

W lipcu br. Bartosz Kramek, przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog, nawoływał do sparaliżowania Polski i obalenia rządu Beaty Szydło. Na Facebooku zamieścił apel pt. „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”. Wśród proponowanych przez niego działań znalazły się: eskalacja protestów, strajki, okupacja budynku Sądu Najwyższego, pikiety przed domem Jarosława Kaczyńskiego, zastraszanie członków Prawa i Sprawiedliwości, agitacja wśród policjantów, agitacja uliczna finansowana ze środków partii opozycyjnych, nakłanianie polityków zachodnich, aby bardziej angażowali się w sprawy Polski, prowokacje wobec prezesa PiS, doprowadzenie do sankcji międzynarodowych.

Okazało się, że FOD to organizacja założona przez Pawła Świderskiego (lokalnego działacza PO w Kraśniku) i Ivana Sherstyuka – oszusta odsiadujący wyrok za zlecone zabójstwo męża swojej ofiary, od której wcześniej wyłudził 100 000 $. Pojawiły się też informacje o finansowych powiązaniach fundacji z malwersantem Muchtarem Abliazowem. Według publikacji tygodnika „Wprost” Bartosz Kramek to po prostu słup do transferowania pieniędzy tego kazachskiego miliardera. Okazało się też, że FOD dysponowała koncesją na handel bronią, która otrzymała za rządów PO, i która została jej odebrana przez rząd PiS.

O podejrzanych powiązaniach i źródłach finansowania Fundacji Otwarty Dialog, która planowała zrobienie w Polsce drugiego Majdanu, mówił Jacek Międlar, wskazując, że sugestie, jakoby była ona finansowana przez rosyjską FSB, są chybione. Warto posłuchać!

Źródło: sejm.gov.pl, wprawo.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.