Czy to już naprawdę koniec pandemii? Katarzyna Treter-Sierpińska w wRealu24 [WIDEO]

Katarzyna Treter-Sierpińska/ fot. screen
0

W poniedziałek (8.05.2023) telewizja wRealu24 wyemitowała 2-godzinny program poświęcony oficjalnemu zakończeniu pandemii Covid-19 przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Byłam jednym z gości tego programu (od 30 minuty nagrania) i w rozmowie z Piotrem Szlachtowiczem analizowałam, co tak naprawdę powiedział dyrektor generalny WHO, Tedros Ghebreyesus, w oświadczeniu wygłoszonym w związku z odwołaniem globalnego stanu kryzysu zdrowia. A powiedział on, że w każdej chwili tzw. walka z pandemią może powrócić i to w formie jeszcze bardziej radykalnej niż poprzednio. To nie jest teoria spiskowa! Ghebreyesus mówi o tym wprost i bez owijania w bawełnę.

Czy zdołamy się obronić przed „powtórką  z rozrywki”? Obawiam się, że nie. Dlaczego? Podczas tzw. walki z pandemią Covid-19 wykorzystano mechanizmy psychologiczne, które od zawsze wykorzystuje się do manipulowania masami, i które zawsze działają. Wzbudzanie strachu przed śmiercią i obaw o zdrowie bliskich połączone z nagradzaniem absurdalnych zachowań, do których nakłaniają osoby przedstawiane jako autorytety, prowadzi do tego, że emocje całkowicie zagłuszają rozum. I ludzie zachowują się jak obłąkani. A gdy kurz opadnie, nikt nie chce przyznać się do tego, że go zmanipulowano i oszukano. Przecież musiałby przyznać, że postępował głupio i wcale nie był tak mądry i odpowiedzialny, jak mu się wydawało. Lepiej więc wypierać rzeczywistość lub po prostu zapomnieć o tym, co się stało. Tak jest wygodniej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli ludzie nie wyciągną wniosków z tej kowidowej hucpy i zapomną o tym, co z nami zrobiono w ramach tzw. walki z pandemią, jest więcej niż pewne, że któregoś dnia cała ta hucpa zostanie powtórzona. Tylko tym razem śruba zostanie dokręcona o wiele mocniej, a przeciwnicy tego szaleństwa zostaną spacyfikowani o wiele skuteczniej. Tym bardziej, że nie zapowiada się na to, aby ktokolwiek odpowiedział za politykę lockdownów, za odcinanie pacjentów od lekarzy, za terroryzowanie społeczeństwa, za absurdalne nakazy kwarantanny, izolacji, masowego testowania i DDM, za przymuszanie do udziału w eksperymencie medycznym, jakim było podawanie preparatów określanych jako szczepionki na Covid-19 oraz za forsowanie segregacji sanitarnej, łamiącej nie tylko prawa obywatelskie, ale również uruchamiającej w ludziach barbarzyńskie instynkty, niczym w stanfordzkim eksperymencie więziennym przeprowadzonym w 1971 roku przez psychologów Uniwersytetu Stanforda pod przewodnictwem Philipa Zimbardo. Opis tego eksperymentu TUTAJ.

Jak można próbować obronić się przed kolejną tzw. walką z pandemią? Jedyną metodą jest przypominanie o tym, co z nami wyrabiano. Nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego. Nie możemy zapomnieć. A jeśli ktoś już zapomniał, pamięć odświeży mu moja książka pt. „Kowidowe getta”. Możecie ją kupić w sklepie internetowym TUTAJ.

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ósma fala ministra Niedzielskiego

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.