Czy Nergal w końcu zostanie skazany? Jest akt oskarżenia za profanację wizerunku Chrystusa

Adam D. ps. "Nergal"
1

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście wniosła do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe akt oskarżenia przeciwko muzykowi Adamowi D. „Nergalowi”. Sprawa dotyczy znieważenia wizerunku Chrystusa ukrzyżowanego.

8 marca 2018 roku, w Dzień Kobiet, Nergal opublikował w Internecie film, w którym śpiewa do sztucznego penisa z przyczepionym krucyfiksem, w ten sposób obrażając uczucia religijne chrześcijan, za co grozi mu 2 lata pozbawienia wolności. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – czytamy w art. 196 kodeksu karnego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co bulwersujące, w sprawie obrażenia uczuć religijnych poprzez profanację wizerunku Jezusa Chrystusa, nie interweniował żaden polski hierarcha. W sprawie wypowiedzieli się tylko niezależni publicyści i politycy, w tym Jacek Międlar: Dlaczego nie reagujecie? Sprzedaliście Chrystusa, Pismo Święte i krzyż za 30 srebrników! – w mocnych słowach Międlar punktował kościelną hierarchię. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie obrazy uczuć religijnych przez Nergala złożył poseł Dominik Tarczyński oraz Instytut Ordo Iuris. To drugie zawiadomienie przyniosło skutek i gdańska prokuratura oskarżyła chrystianofoba.

Sąd Okręgowy w Gdańsku dwukrotnie uniewinniał Nergala. Najpierw za podarcie Biblii okraszone wezwaniami „żryjcie to g**no”, następnie za znieważenie godła Rzeczypospolitej. W tej drugiej sprawie trwa apelacja, którą złożył Instytut Ordo Iuris – oskarżyciel w sprawie.

Przeczytaj także:

Nergal śpiewa o Dniu Kobiet z Chrystusem na sztucznym penisie. MOCNY komentarz Jacka Międlara! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Normalny mówi

    Najwyższy czas. Zobaczymy tylko czy w Polsce obowiązuje prawo czy to wielka lipa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.