Czy będzie podwyżka świadczenia 500+? Oświadczenie minister Rafalskiej

Elżbieta Rafalska/ fot. twitter
6

„W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dotyczącymi zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuję, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu Rodzina 500+” – oświadczyła dziś szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oświadczenie zostało wydane w odpowiedzi na pojawiające się w mediach informacje, że świadczenie ma zostać podniesione z 500 do 1000 zł.

Do końca czerwca wsparciem z rządowego programu „Rodzina 500 plus” objęto ponad 3,74 mln dzieci do 18 lat. Od początku tego roku do ponad 2,45 mln rodzin trafiło ponad 11,3 mld zł.

Źródło informacji: pap

Przeczytaj też:

Niemiecki kontrwywiad zaleca inwigilację dzieci z rodzin muzułmańskich. To „potencjalne zagrożenie, którego nie można lekceważyć”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  Podwyżki dla emerytów pani minister nie musi komentować, bo przez myśl jej nie przeszła.

 2. Teresa mówi

  Fake o kolejnej łapówce wyborczej? A gdzie spełnienie obietnicy wyborczej o wolnej kwocie od podatku w kwocie 8 tys zł lub chociażby(tak PIS zapowiadał) do wysokości 6700 zł?Stale odliczam tę samą niską kwotę wys ok 550 zł z groszami,tak jak było za PEŁO

  1. Włościanka mówi

   Tylko 30 tys. kwoty wolnej zapewniłoby godny byt Polakom, POPiS o tym wie; przecież posłowie mają tyle właśnie choć wcale nie potrzebują tego. Tylko pensja minimalna 4,5 tys. zapewniłaby godny byt. A oni wciąż bełkoczą o państwie na dorobku. I nawet obiecanego aneksu nie ujawnili chociaż to nie kosztuje nic!

 3. michu mówi

  Normalnie to by było jakby te rodziny zwolniono z podatku, a tak to i urzędników trza utrzymać i wszystko zależy od inflacji ;). No ale kto nam na to pozwoli? ;).

 4. Robert mówi

  Ponoć od kiedy polskie gminy przyjmują nachodzców z byłej Ukrainy,władze podległe usraelowi ,dla każdego polskiego dziecka,ponad 500 plus mają wysłać pershing cruis,tak od niechcenia,dla unicestwienia,za darmo,bo straciły na wartości.Wszystko dla nowych gości…

 5. Adam mówi

  A wystarczyłoby tylko obniżyć podatki zwiększyć kwotę wolną od podatku i zlikwidować pasożytów

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.