Cudzoziemcy w polskiej policji? Do Sejmu trafiła petycja w tej sprawie

policja/ fot. pixabay.com
20
SKLEP-WPRAWO.PL

Do sejmowej komisji ds. petycji trafił wniosek o otwarcie szeregów polskiej policji na cudzoziemców. – Bez tego w Polsce w 2038 roku (lub 2028 roku w przypadku wywalczenia prawa do przejścia na emerytury po 15 latach służby) brakować będzie rąk do pracy w służbach mundurowych – alarmuje autor petycji. Nazwisko autora petycji nie zostało ujawnione, ale do sprawy odniósł się Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ Policjantów.

– Przysłowiową miskę ryżu może przyrządzić nam kucharz z Bangladeszu czy Fidżi, ale jeśli chodzi o ochronę zdrowia i życia Polaków, to mam sporo wątpliwości. Nie sądzę by ktoś z Antypodów narażał swoje życie i zdrowie dla nas. Cudzoziemcy przyjeżdżają tu głównie po zarobek – komentuje Jankowski. Jednocześnie przyznaje, że jeśli sytuacja w policji się nie poprawi, to wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku czy kilkunastu lat, wsparcie z zagranicy będzie jedynym możliwym rozwiązaniem.

Zgodnie z ustawą o Policji, służbę w niej może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii. Nieznany z imienia i nazwiska autor petycji apeluje, żeby przepis otrzymał brzmienie: „Służbę w Policji może pełnić osoba zameldowana na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej przez okres co najmniej 6 miesięcy przed przystąpieniem do pełnienia służby, posiadająca prawo stałego pobytu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej o nieposzlakowanej opinii”.

Nasz komentarz: Sprawa wygląda bardzo dziwnie. Tajemniczy ktoś składa petycję do Sejmu domagając się zmiany przepisów umożliwiających zatrudnianie cudzoziemców w polskiej policji. Informację o petycji zamieszcza portal NSZZ Policjantów (powołując się na pulshr.pl), a komentujący ten pomysł przewodniczący Jankowski wskazuje, że może okazać się to koniecznością. Czyżbyśmy byli świadkami testowania reakcji polskiego społeczeństwa na ten kuriozalny pomysł, w wyniku którego polskie ulice byłyby patrolowane przez Ukraińców? Przecież oczywistym jest, że jeśli przepisy zostałyby zmienione, to właśnie Ukraińcy wstępowaliby w szeregi polskiej policji. Komu na tym zależy? Pełna treść petycji TUTAJ    

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  jeszcze tego brakuje żeby banderowcy patrolowali nasze ulice! zamordowani wołyniacy chyba się w grobach przewracają, trzeba jak najszybciej odsunąć PIS od władzy!!

  1. Goj mówi

   I zastąpić inną partią, która zrobi to samo.

  2. Dan mówi

   Może trzeba zagłosować na Polską partię, a nie żydowskich pisdzielców.

  3. anty mówi

   Ale czy autor tej petycji jest z PIS?

 2. specnaz1976 mówi

  a czyli tera banderowcy i muzeumanie bedą nas ochraniac ciekawe gdzie bomby podloza

  1. Ada mówi

   Do 2028 roku jest jeszcze 10 lat, do 2048r. dwadzieścia lat. Wygląda to raczej na jakąś większą potrzebę rozbudowy szeregów, podobnie jak z naborem do polskiego wojska…
   Dziwne jest to, że tak zdecydowana petycja – wobec zasady jawności – owiana jest tajemnicą.
   Nie bardzo też zrozumiały , a nawet niebezpieczny jest postulowany wymóg…minimum półrocznego zameldowania. Nic o takim cudzoziemcu przez tak krótki czas nie wiemy!
   W ogóle w takich służbach cudzoziemcy? A co, nasi nie chcą? Czy ich nie chcą? Czy też wcześniej musieli…za chlebem?

  2. Ada mówi

   Prostuję- miało być nie 2048r, a 2038r.

 3. Joanna K. mówi

  Jeśliby chciamo procedować – RODACY! walimy pod Sejm i blokujemy go, dopóki nie odstąpią.

 4. zyz mówi

  Proponuję do Policji wcielić UKR-ów, beżowych, YUDE i wszystkich tych, którzy chcą trzymać tubylców mieszkających nad Wisłą „za twarz”! Dopiero wtedy zapanuje IDEALNY PORZĄDEK! Allach akbar!

  1. MSW mówi

   Nie można myśleć, że wszyscy Ukraińcy chcą nam krwi utuczyć. Wielu chce pracować i wszystko zależy od motywacji, szkolenia. Policjant powinien być apolityczny, wykształcony, po testach psychologicznych. I mówić dobrze po polsku.

  2. Ada mówi

   Nasi też chcą pracować, a i niemało zna język ukraiński. Stąd można domniemywać, że byłby to lepszy wybór niż np. na Wyspy Brytyjskie, bo i bliżej skoczyć do rodziny nawet na weekend. Pewnie może to działać w dwie strony?

 5. mike mówi

  mysle ze nie autor mial ukraincow na mysli a ludzi z izraela

 6. Janusz I mówi

  Kiedyś oglądałem w tv ogromny zamach nieterrorystyczny w Paryżu. Ruchem uciekinierów kierował brązowoskóry policjant z ogromną czarną brodą, prawie do pasa. Może tak być w miłującej wolność, demokrację i braterstwo Francji, to dlaczego nie u nas?

  1. Ada mówi

   Europa Środkowo-Wschodnia ma jednak swoją specyfikę, modyfikowaną jednakże w zupełnie odmienny obecnie sposób i to w wielu obszarach. Stąd bardzo istotnym jest uświadomienie sobie, czy działa to również w odwrotną stronę. Czy więc – przy założeniu spełniania przez kandydata polskiego wymaganych kryteriów – może on być zatrudniony w policji np. izraelskiej, ukraińskiej, litewskiej, niemieckiej, austriackiej itp. Jest to przecież niezwykle ważna kwestia zaufania i bezpieczeństwa wewnętrznego, ale również m.in. eliminacji narastania innych wewnętrznych problemów poprzez umiędzynarodowiony dobór kadr. Praca w szeregach Policji, to jednak nie krzątanie się w regałach Biedronki czy Lidla.

 7. ERAZM mówi

  Rząd PIS potajemnie sprowadza do Polski orszaki muzułmanów i hordy Ukraińców. Bezczelnie oszukali wszystkich Polaków. Żydzi panoszą się w Polskim sejmie. Odpalają w grudniu świece Chanukowe-proszę sprawdzić: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/371959-palac-prezydencki-wyjatkowa-ceremonia-zapalenia-swiec-chanukowych-zapoczatkowana-w-czasach-lecha-kaczynskiego-wideo

  Zobaczcie kim są Kaczyńscy. Czystej krwi żydzi. W internecie można jeszcze odszukać historię tego rodku. Wstyd i hańba. Kaczyński hołubi ukraińców. Wiem bo piszę z Przemyśla, którego już dla Polski nie ma.

 8. gojek mówi

  Uchowaj nas Panie Boże przed takimi rozwiązaniami…

 9. WOLF mówi

  czyżby autorem petycji był któryś z polskojęzycznych agentów Mossadu jak Jack Daniels

 10. Niko mówi

  Tak jest jak sie zaprosilo zydkow do Polski.PO co nam zapraszac nastepne tabuny obcokrajowcow?

 11. Pola kowalska mówi

  Chca aby zyd byl tak jak w PALESTYNIE z bronia a my mamy miec kamienie .Po co sciagaja tylu zydow z calego swiata ukry zydowskie to ci co WYMORDOWALI POLAKOW teraz zostali zaproszeni przez zydow Kaczynskiego i MORAWIECKIEGO do LIKWIDACJI NARODU POLSKIEGO KRWAWEGO

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.