Coraz większy nacisk USA ws. roszczeń żydowskich! Michalkiewicz ujawnia notatkę MSZ [WIDEO]

Stanisław Michalkiewicz/ fot. screen
10

Stanisław Michalkiewicz ujawnił w poniedziałek (15.04.2019) notatkę informacyjną sporządzoną przez polski MSZ i dotyczącą rozmowy, która odbyła się w październiku 2018 roku. Rozmówcami byli: ze strony polskiej – Jacek Chodorowicz, pełnomocnik ministra spraw zagranicznych do spraw kontaktów z diasporą żydowską; ze strony amerykańskiej – Thomas Yazdgerdin, specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu. Rozmowa dotyczyła roszczeń żydowskich oraz ustawy 447 JUST.

Według notatki przedstawiciel strony amerykańskiej „konsekwentnie podkreślał, że zdaje sobie sprawę, że sprawa restytucji musi być rozpatrywana w horyzoncie czasowym 2019 roku jako roku wyborczego w Polsce z podstawowym terminem w postaci wyborów do parlamentu na jesieni 2019. Podkreślił, że strona amerykańska jest zainteresowana, aby w okresie do wyborów parlamentarnych w Polsce, a jednocześnie do momentu przekazania do Kongresu raportu w ramach ustawy JUST, strona polska w konkretny sposób posunęła kwestię restytucji do przodu. Postęp w kwestii restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzącego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji, który to proces z kolei rozumiał jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskich, przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym, mających na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat, które jego zdaniem mogą mieć częściowy charakter. Podkreślił, że strona amerykańska nie oczekuje i nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym. Natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania niemające wymiaru publicznego i formalnego”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co to znaczy? To znaczy, że strona amerykańska oczekuje, iż rząd RP będzie prowadził tajne narady z Żydami na temat kwot, jakie Polska ma im wypłacić. Zwraca uwagę fakt, że Thomas Yazdgerdin powołuje się na ustawę 447 JUST i domaga się, żeby rząd RP „w konkretny sposób posunął kwestię restytucji do przodu”. Ta rozmowa miała miejsce w październiku 2018 roku. Tymczasem w marcu 2019 roku szef MSZ Jacek Czaputowicz oświadczył z mównicy sejmowej, że ustawa 447 nie stanowi żadnego zagrożenia i w ogóle nie ma się czym martwić.

Otóż jest się czym martwić i wynika to wprost z notatki MSZ ujawnionej przez Stanisława Michalkiewicza. Stany Zjednoczone, które Polska uznała za swojego strategicznego sojusznika, wywierają coraz większy nacisk w kwestii roszczeń żydowskich i żądają, żeby Polska je zapłaciła. Powołanie się na ustawę 447 wskazuje, że chodzi o bezprawne roszczenia do mienia bezspadkowego, czyli o haracz, który Żydzi wyliczyli na ponad 300 miliardów dolarów. Oczywiście wszystko ma się odbyć w tajemnicy, żeby polska opinia publiczna nie zorientowała się, co się dzieje. Dezinformowaniem i usypianiem czujności polskiej opinii publicznej zajmuje się nie tylko minister Czaputowicz, ale również redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz oraz Jonny Daniels szkalujący Polonię amerykańską protestującą przeciw ustawie 447 JUST.

Teraz kilka ważnych pytań: Czy rząd RP uległ naciskom amerykańskim i prowadzi negocjacje z Żydami? Jeśli tak, to jakie kwoty wynegocjowano w zaciszu gabinetów? Jeśli zaś rząd RP postawił się Amerykanom, to dlaczego polska opinia publiczna jest usypiana i zniechęcana do wyrażania protestu wobec żydowskich roszczeń? Przecież taki protest byłby wsparciem dla rządu RP jako argument przeciw wypłacie roszczeń! I jeszcze jedno – jakim cudem notatka MSZ trafiła w ręce redaktora Michalkiewicza? Czyżby w MSZ znalazł się ktoś rozsądny i przekazał tę notatkę, ponieważ uważa, że trzeba bić na alarm?

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Finkelstein ostrzega, Polska nie słucha

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  Zdrajców Narodu powinno się publicznie batożyć a potem pod sąd nie znający litości.

 2. wnuczek mówi

  Poproszę o ustanowienie ustawy, dyrektywy, postulatu … 333/555/123 itp – ODPIERDOLC…E sie KU…A PEJ..Y JEB..E od mojego Kraju… i kto poruszy sprawę roszczeń ma kulę w kolano.

  Moja Babcia się teraz przewraca w grobie mimo ze odznaczona Sprawiedliwą Pośród Narodów Świata… jakby to co się obecnie dzieje byłą światkiem odesłała by ten „medal” w czarną dziuplę (pomimo uratowania 7 osobowej rodziny spod gwiazdy…) i jak tu nie wyssać antysemityzmu z mlekiem babci?

 3. wnuczek mówi

  Poproszę o ustanowienie ustawy, dyrektywy, postulatu … 333/555/123 itp – ODPIERDOLC…E sie KU…A PEJ..Y JEB..E od mojego Kraju… i kto poruszy sprawę roszczeń ma kulę w kolano.

  Moja Babcia się teraz przewraca w grobie mimo ze odznaczona Sprawiedliwą Pośród Narodów Świata… jakby to co się obecnie dzieje byłą światkiem odesłała by ten „medal” w czarną dziuplę (pomimo uratowania 7 osobowej rodziny spod gwiazdy…) i jak tu nie wyssać antysemityzmu z mlekiem babci?

 4. Marcin mówi

  Trzeba definitywnie zerwać sojusz z USA pozostając w NATO, bo żeby cokolwiek tam uzyskać, trzeba najpierw iść do lichwiarza Żyda

 5. Konrad mówi

  To skąd przeciek jest najciekawsze, tylko do S.M. Tzn. innym nie można ufać?

 6. Zbulwersowany mówi

  Dziwię się, że tacy mędrcy jak Stanisław Michalkiewicz ciągle nadają na jedno kopyto i nieustannie wbijaja nas w kompleks rzekomych żydowskich uroszczen. A dlaczego nie stawiają tematu jak należy. Że to nie Polacy Żydom, ale Żydzi Polakom są winni gigantyczne pieniądze z różnych tytułów ?! Zadziwiająca ślepota na sprawy oczywiste !

 7. Robert B. mówi

  Jak byłem młody i głupi, to nie mogłem pojąć, o co chodzi z tymi Żydami, że tak ich wszędzie nienawidzą. Teraz rozumiem. Ja podczas następnej rozprawy z nimi, co następuje w zaskakująco regularnych odstępach czasowych, nie mam najmniejszego zamiaru iść w ślady takich Ulmów.

 8. Mariusz mówi

  Ty, jedź na wakacje do telawiwu, odetchnij trochę w rodzinnych stronach

 9. Tomasz mówi

  Lubię czasem wracać do tego filmu, bo ma (powinien mieć) kolosalne znaczenie. W normalnym kraju po takim oświadczeniu byłby skandal, uwieńczony dymisjami w rządzie. Bardzo szanuję red. Michalkiewicza, ale jego komentarz jest kiepski. Nie dla prostego człowieka, a przecież żyjemy w demokracji…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.