Ciąg dalszy skandalu! Zawiadomienie do prokuratury na dyrektora SP w Garwolinie ws. segregacji sanitarnej

fot. pixabay.com
7

Za publikacją Kuriera Garwolińskiego informowaliśmy Państwa o skandalicznej decyzji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie, który uniemożliwił uczestnictwa w zakończeniu roku szkolnego dla rodziców niezaszczepionych na Covid-19 (PRZECZYTAJ). Sprawą zainteresowali się działacze społeczno oraz polityk z Konfederacji Paweł Wyrzykowski.

Grupa przedsiębiorców z #OtwieraMY poinformowała na Twitterze o złożeniu zawiadomienia do prokuratury na Adama Wyskwara, który postanowił, że w piątek niezaszczepieni rodzice nie pełniący funkcji np. w trójce klasowej, bądź nie będący gośćmi, nie wejdą do szkoły.
W związku z „zarządzeniem” dyrektora SP nr 2 w Garwolinie, Adama Wyskwara, zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przy współudziale @psse_garwolin. Adam to może sobie „zarządzać” najwyżej kolorem ścian w szkolnej toalecie i szybko się o tym przekona – napisali działacze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktywiście z #OtwieraMY podejmowali już podobne kroki w sprawie innej placówki.
Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła postępowanie w sprawie próby segregacji w wykonaniu @AGH_Krakow. Jednocześnie ruszyły postępowania w Prokuraturze Rejonowej w Łomży (OSM Piątnica) oraz Prokuraturze Rejonowej w Złotowie (Media Expert). Następni w kolejce – piszą na Twitterze.

Kroki prawne zapowiada również Paweł Wyrzykowski, koordynator Konfederacji na wschodnie Mazowsze.
W związku z informacją dyrektora SP nr 2 w Garwolinie o niedopuszczeniu niezaszczepionych rodziców do udziału w uroczystym zakończeniu roku szkolnego zapowiadam, że jeśli dyrekcja nie wycofa się z tej decyzji, złożę stosowne zawiadomienie do prokuratury oraz pomogę rodzicom w dochodzeniu swoich praw na drodze cywilnej i administracyjnej, a także we współpracy z kuratoriami oświaty. Podobną decyzję podjęła też SP nr 5 w Garwolinie. Apeluję do mieszkańców regionu, aby zgłaszali mi podobne przypadki, w celu skłonienia dyrekcji do natychmiastowego zaniechania tego typu praktyk perspektywą podjęcia wobec nich kroków prawnych – Kurier Garwoliński cytuje Pawła Wyrzykowskiego z Konfederacji. – Dyrekcja powołuje się na rozporządzenia Rady Ministrów dotyczące limitów udziału osób niezaszczepionych w zgromadzeniach. Jednak jednocześnie wydaje decyzje, których egzekwowanie złamie szereg ustaw, na czele z Ustawą z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych. Próby weryfikowania przez funkcjonariuszy lub pracowników szkoły, który z rodziców jest zaszczepiony, a który nie, będą naruszały ich prawo do zachowania tajemnicy na temat stanu zdrowia.
Jednocześnie będzie to wyraz tzw. segregacji sanitarnej dyskryminującej osoby niezaszczepione, bądź osoby zaszczepione, które o tym fakcie nie chcą informować osób nieupoważnionych. Przede wszystkim jest to zły przykład dla dzieci oraz co gorsza wstęp do dalej idących represji.

Pozostaje nam teraz czekać jak do sprawy ustosunkuje się prokuratura. Czy stanie na wysokości zadania i postawi zarzuty za dyskryminację rodziców niezaszczepionych na Covid-19?

Źródło cytatów i informacji: Kurier Garwoliński

Przeczytaj:

Segregacja sanitarna w Garwolinie! Zakończenie roku szkolnego tylko dla zaszczepionych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  Nawet Jezus zapowiadał segregację: boże dzieci ( niezaczipowane na prawo) , grzesznicy na lewo (zaczipowani)

 2. Blady mówi

  Sprawa krakowska AGH,była extra dla osób nie zaszczepionych dwie osoby które sprawę podały do sądu o segregację samozwańczą wygrały otrzymały z tego tytułu nie małą forsę,a reszta ciemnoty zastraszona zaszczepiła się.

 3. Piotr Dean mówi

  U nas w ogóle rodziców nie wpuścili. To dobrze?

 4. Emilian58 mówi

  Nie odpuszczać syjonistycznym sługusom!!! Odpuści się raz, drugi i zamordyzm faszystowski coraz większy!!!

 5. W K mówi

  Dzisiaj konduktorce w pociągu powiedziałem, że lepiej iść do sądu niż do piachu, gdy uparła się, że mam jechać w masce. Poszła wzywać policję. Za to po przesiadce proporcie 4 : 2 dla zdrowych psychicznie, ciekawe, czy znowu będą wzywać policję. Po prostu szopka.

 6. Norbert mówi

  Znajdziemy was!
  Nie martwcie się.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.