Chcesz dostać azyl w UE? Zostań islamskim terrorystą.

fot. youtube
2

Imigranci ubiegający się o azyl w Niemczech coraz częściej zgłaszają urzędnikom, że należeli do organizacji terrorystycznych. Dlaczego? Ponieważ dzięki takiej deklaracji mają większe szanse na uzyskanie ochrony subsydiarnej. Wydaje się to absurdalne, ale w rzeczywistości chodzi o wybieg prawny, dzięki któremu imigrant ekonomiczny zmienia się w prześladowanego uchodźcę.

Wg unijnego prawa azylowego ochrona subsydiarna przysługuje osobom, którym w ich kraju pochodzenia grozi kara śmierci, tortury lub nieludzkie i poniżające traktowanie. Taki los z pewnością czeka osoby, które zostały siłą wcielone do grupy terrorystycznej, a potem z niej uciekły i dotarły się do Europy szukając azylu. Prokuratura w Stuttgarcie bada obecnie 100 wniosków azylowych złożonych przez osoby deklarujące, że były członkami radykalno-islamistycznej milicji al-Shabab (Somalijczycy) lub wcielono ich do Talibów (Pakistańczycy i Afgańczycy).

Podobna sytuacja ma miejsce w Hesji. Tam wpłynęło 160 wniosków azylowych od imigrantów deklarujących przynależność do organizacji terrorystycznych.  – Każdy pojedynczy przypadek wymaga sprawdzenia – mówi Alexander Badle, rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej we Frankfurcie nad Menem.

Sytuacja jest absurdalna. Imigrantowi, który nie był terrorystą, zależy na udowodnieniu, że nim był. A jeśli faktycznie był terrorystą, to będzie dowodził, że został do tego zmuszony. I jak to zweryfikować? Nie czarujmy się. Taka weryfikacja jest fikcją. Wystarczy przypomnieć przypadek oficera Bundeswehry, który zarejestrował się w Niemczech jako uchodźca z Syrii, otrzymał azyl oraz zakwaterowanie w bawarskim ośrodku dla uchodźców i comiesięczny zasiłek. W rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” sprawę skomentował dr Jacek Raubo, ekspert portalu Defence24.pl. -To, że mężczyzna ten mógł tak długo funkcjonować, podając się za uchodźcę, wynika z tego, iż wiedział, w jaki sposób działają służby oraz że zdolności weryfikacyjne Niemiec są bardzo ograniczone. Podczas epicentrum kryzysu migracyjnego postawiono na szybkość weryfikacji, a nie na jakość.

Niestety, na skutek absurdalnej polityki multi-kulti Europa nadal pozostaje w „epicentrum kryzysu migracyjnego” i nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie.

Źródło: dw.com/dpa, niezalezna.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Lena mówi

    sa ludzie na swiecie ktorzy nie maja choc krzty honoru, dla lepszych warunkow zycia gotowi sa nawet podac ze byli w organizacjii terorystycznej, co za hipokryzja.

  2. fnc mówi

    Czyli jak grozi mi kara śmierci to dostanę azyl? Podążając tym tokiem myślenia, każdy skazany na krzesło elektryczne w USA, powołując się na ochronę subsydiarną, powinien dostać azyl w UE.
    Przecież to paranoja.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern