Chanuka w Sejmie: To światło poprowadzi nas do odbudowania w Polsce społeczności żydowskiej

Chanuka w Sejmie RP/ fot. twitter
35

W środę (5.12.2018) odbyła się w Sejmie RP uroczystości zapalenia lampy chanukowej z okazji żydowskiego święta świateł. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, Naczelny Rabin Izraela Dawid Baruch Lau, wiceambasador Izraela ​Tal Ben-Ari Yaalon, rabin Szalom Dow Ber Stambler (przewodniczący Centrum Żydowskiego Chabad-Lubawicz Polska), były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss oraz ministrowie Marek Suski, Jarosław Sellin, Adam Lipiński i Krzysztof Ardanowski, który jako poseł reprezentował także Polsko-Izraelską Grupę Parlamentarną. Świece zapalili wspólnie wicemarszałek Beata Mazurek, Dawid Baruch Lau oraz Szalom Ber Stambler.

– Każdego roku w gmachu polskiego parlamentu wspólnie zapalamy chanukowe świece, których światło symbolizuje pokój, tolerancję i wolność – powiedziała Beata Mazurek. Wicemarszałek Sejmu podkreśliła, że Chanuka przypomina o duchowym dziedzictwie i kulturze narodu żydowskiego, który przez wieki zamieszkiwał ziemie nad Wisłą. – To wyjątkowe święto, a spotkania w Sejmie z tej okazji stały się już piękną i trwałą tradycją – powiedziała Mazurek.

– Z Sejmu wychodzi głos tolerancji i wolności religijnej – powiedział rabin Szalom Dow Ber Stambler. – To wielka radość dla wspólnoty Chabad Lubawicz, że możemy po raz kolejny gościć w polskim parlamencie i cieszyć się tu naszym świętem. Polska zawsze była dla Żydów miejscem szczególnym. Tu kwitło żydowskie życie, religia i nauka. Chanuka zwana jest świętem świateł. Wierzę, że to światło poprowadzi nas do celu jakim jest odbudowanie w Polsce społeczności żydowskiej. Jestem przekonany, że jest to możliwe, a wiem, że jest potrzebne – powiedział rabin Szalom Ber Stambler.

Minister Marek Suski odczytał list, skierowany do uczestników uroczystości przez premiera Mateusza Morawieckiego. Premier w korespondencji zauważył, że tegoroczna uroczystość przypada na jubileusze 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 70-lecia Państwa Izrael. Przypomniał też, że wśród polskich patriotów współtworzących odradzającą się Rzeczpospolitą byli także Żydzi. „Nasza tysiącletnia historia pokazuje wspólne dla obu narodów umiłowanie wolności” – podkreślił w liście premier.

– To nie jest zwyczajne spotkanie. To światło jest symbolem naszej chęci bycia razem. Powinno świecić cały czas – podkreślił Szewach Weiss.

Podczas ceremonii Naczelny Rabin Izraela Dawid Lau powiedział: „Dzisiejsza uroczystość jest dla mnie zamknięciem cyklu. Jestem silnie związany z Polską. Większość mojej rodziny zginęła w czasie wojny na tej ziemi. Tym ważniejsze jest dla mnie, że mogę dziś zapalać te świece chanukowe i rozjaśniać nimi świat przedłużając w ten sposób naszą jasną żydowską tradycję”.

Mój komentarz: W Sejmie RP po raz kolejny opowiedziano bajkę o Rzeczpospolitej Przyjaciół i wspólnej, tysiącletniej historii Polaków i Żydów. Usłyszeliśmy też, że potrzebne jest „odbudowanie w Polsce społeczności żydowskiej”. Jak to odbudowanie ma wyglądać? W przedwojennej Polsce mieszkało ok. 3 milionów Żydów. Większość z nich nie znała języka polskiego i nie chciała mieć nic wspólnego z Polakami. Czy rabin Stambler chce odbudować świat cadyków, chasydów, uczniów chederu i jesziwy? Z kim? Z „wnukami żydokomuny”, żydowskimi pociotkami i kombinatorami udającymi Żydów, żeby załapać się na granty i dotacje? A może to „odbudowanie” ma polegać na ograbieniu Polski na 300 miliardów dolarów, które zostaną wykorzystane przez „szlachtę jerozolimską” do budowy Polin 2.0?

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Rzeka niby ta sama, ale woda już inna. Obecnie jest to woda, w której ryby łowią wszelkiej maści tropiciele “antysemitów” i szkalujący Polskę grantożercy. W żydowskiej narracji Polacy są gorsi niż Niemcy. Skala żydowskiej nienawiści do Polaków ujawniła się w pełni podczas nagonki na Polskę po nowelizacji ustawy o IPN. A rabin Stambler oświadcza, że potrzebne jest odbudowanie w Polsce społeczności żydowskiej. To ja zapytam tak: komu to jest potrzebne? Polakom, których Żydzi nienawidzą? Żydom, którzy nienawidzą Polaków? Cwaniakom, którzy chcą zarobić na tej „odbudowie”? Komu?

Źródło informacji i cytatów: sejm.gov.pl, jewish.pl

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: POLIN i Agora zwolnione z siódmego przykazania?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. xxx mówi

  Nie życzę sobie społeczności żydowskiej w Polsce !

  1. Ada mówi

   To może Palestyńczyków też ściągniemy do pracy? Im też trzeba dać szanse.

  2. karol mówi

   gazetawarszawska.com – Chanuka Czarneckiego./Marek Jurek – chanukowy kombatant.

  3. internet mówi

   “Już nie wiem, czy Chanuka to polskie czy żydowskie święto. Jestem już drugi rok w Polsce i Chanuka jest świętowana. Wczoraj u prezydenta, dzisiaj w Sejmie. Myśle, że to jest polskie święto” – ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. (2015)

 2. Włościanka mówi

  Przyzwoitość nakazuje aby nasi ,,przyjaciele” zapalili światełka na świątecznej choince w Knesecie. Bo jeżeli żydzi nie odwzajemnią rozjaśniania naszej polskiej tradycji to Mazurek, Selin i inni wielbiciele obcych tradycji wyjdą na zdrajców Narodu ( bo np. dla mnie haniebne są coroczne hołdy składane nacji która nie odwzajemnia sympatii i przyjaźni). Jak posłowie żyjący dostatnio z podatków biedoty zarabiającej 1530 zł. w swoim podbitym i skolonizowanym kraju mają czelność i śmiałość do tych ciągłych czołobitności..

  1. George mówi

   Mazurek, Selin, Suski, Duda, Morawicki itd. nie muszą wychodzić na zdrajców narodu! Oni nimi są.

  2. Grace mówi

   Też będę czekała na światełka i opłatek Bożonarodzeniowy w sejmie. Zobaczymy kto będzie uczestniczyć ???

 3. Spostrzegawczy mówi

  Według niektórych szacunków mieszka w Polsce ok 12 milionów Żydów i kilka milionów tzw dwuzydzianow.

  1. Andrzej Józef mówi

   Trzeba dodać 5milonów potomków po najeździe Tatarskim.
   5milonów potomków po najeździe Tureckim.
   Za panowania Carów Rosyjskich pomiędzy 8~12 milionów potomków.
   Najazdy Krzyżaków + 1 oraz 2 wojna Światowa około 10 milionów potomków.
   Najazd Szwedzki ( Szwedzi to jebliwe chłopaki) 3 miliony potomków.
   Prusacy 2 milony potomków.
   Rozbiór Polski.Austria (Południe Polski szwargoce po Niemiecku 13 milionów potomków.
   Król Polski sprowadził w12wieku Ukrainców 7milionów potomków.
   Cyganie-1 milion.
   Żydów podałeś cyfrę 12 milionów,ja sobie tak myślę ze mieszka ze 18 milionów.(dwa razy więcej jak w Izraelu).
   Król Jagieło Litwin
   Król Batory Węgier.
   Ich świta oraz doradcy zostawili po sobie DNA.
   (2-5milonów.)
   Wojska Napoelona chyże chłopaki (mój 8 pra-pra-pradziadek był Francuzem). Jakieś 3-5milionów.
   Będoc w Polsce na wakacjach byłem zaskoczony jaka jest urodziwa,atrakcyjna Polska młodzież.

  2. Spostrzegawczy mówi

   Policz lepiej dokładnie ilu Żydów mieszka we Francji to też się przerazisz, a może będzie Cię to radowało ? !

  3. Andrzej Józef mówi

   To szukanie czystej rasy konczy się na mierzeniu głowy czy (Germanska).
   Sprawdz swoje DNA .
   Kto wie może nasi pra-pra byli kuzynami w Afryce 200 tyśięcy lat temu????
   Murzynek Bambo w Afryce mieszka czarno ma skórę ten nasz Polski koleżka.
   Szukaj w sercu Chrystusa znajdziesz wolnośc oraz spokòj
   Ps:
   Nasz odważny Gen.Kościuszko lubował się w żonach swoich oficerów wUSA .
   Był wywiad z dwoma jego potomkami wUSA .
   DNA to potwierdziło.
   Król Kazimierz Wielki (informacja przewodnika na zamku Wawelskim) machnoł około 100 dzieci. Jego DNA rozeszło się po całej Europie.
   USA wspaniały kraj 200+ narodowości z całego Świata majoc Konstytucję każdy obywatel (jak jemu powiesz “policz lepiej dokładnie “odpowie tobie Fuck off not your business.

 4. Ulrich von Jungingen mówi

  Łatwiej zapalić chanukowe świece w polskim sejmie niż z Palestyńczykami np. w Jerozolimie i pomodlić się wspólnie o pokój, tolerancję i wolność.

 5. Andrzej mówi

  Morawiecki i te przydupasy chanukowe, to żydowska zemsta Kaczyńskiego na Polsce.

 6. sten mówi

  Mosze referendum zrobimy czy polacy życzą sobie waszego powrotu ???

 7. Robert mówi

  Światło jest cool,OK tylko kto pali głupa,z trupa z nad Wisły?

 8. henryk33 mówi

  Można zareklamować na całego – jeżeli tamci zapraszają cały Rząd do świętowania Chanuki – to Niech cały rząd Katolicki Pisowski Zaprosi Wszystkich w jarmułkach do Naszego świętowania -Zaprosić do świętowania Pasterki Narodzenia Dzieciątka Jezus !!!!!

 9. L mówi

  Glosowalem na pis ale teraz zero glosow . Ja jestem polakiem

 10. finka mówi

  Skandaliczna sytuacja, to juz przechodzi pojęcie, że w polskim Sejmie świętuje się żydowskie święto organizowane przez sektę judaistyczną. Do tego na ulicy wielka menora z zyczeniami od sekty Chabad-Lubawicz. Zakłamują historię, bo nic takiego jak 1000 lat wspólnej historii Polaków i Żydów nigdy nie mialo miejsca. Nieliczni byli w historii Żydzi przyjaźni Polsce. Niestety zaprzańcy PO i PiS chcą zapełnić Polskę Żydami, po to program szczepień dzieci, żeby zostało nas 15 mln. Polskie paszporty masowo wydawane w Izraelu nawet nieznającym polskiego ma określony cel.

 11. Adam mówi

  Są bardzo elastyczni. Cały rząd i prezydent przeszli na judaizm, przed wyborami przechodzą tylko na katolicyzm.

 12. Mirosław mówi

  “Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów. Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży (1Tes 2, 15-16)

  1. Andrzej Józef mówi

   Nie miel językim jak oszalały pogan.
   Pan Jezus przez 3lata nauczał naszych Starszych Braci w wierze , nie nas dzikusów znad Wisły.
   Zawdzięczamy Chrześciaństwo Żydom (pierwsi Chrześcianie).
   W chwili zgonu powiedział,
   Ojcze WYBACZ IM .
   Im Żydom nie nam w tym czaśie Barbarzyncom,dzikusom z nad Wisły .
   Obyś na śiebie nie wydał wyroku.

 13. marju73 mówi

  Pan Stanisław Krajski w książce “Masoneria Polska.Wojna demonów” dobrze opisał chabadowców i ich powiązania. Dla leniwych prezentacje dostępne w necie.

 14. Willgraf mówi

  dość żydowskich rządów w Polsce ..WON z żydowska partia PIS ..tu jest Polska nie Izrael WON !

 15. BB mówi

  jaka 1000-letnia historia!!!! ??? czy i tez Morawiecki oszalał!!! hustoryk i nie wie, ze zydó wpuscił Kazimierz Wielki!!!! Jakie tysiąc lat!!!!?? A chazarstwo to wjechałao na soweickich czołgach a nie 1000 lat temu!!! Litości!!! Komu wy chcecie mózgi prać???? Polacy doskonale znają polską historię i nam zadna społecznośc zydowska nie jest potrzebna! wystarczy, ze są mniejszością narodową i takich praw i obowiżaków mają przestrzegać!!! a nie jacyś nadludzi z nich robicie bo oni wam tak każą!!szanujcie się trochę prezydencie, premierze, marszalkowie!! W Polsce jest mniejszośc tatarska muzułmańska to dlaczego nie obchodzicie ich swiąt a on i przynajmniej są lojalni wobec Polski, są doskonałymi polskimi patriotami, nie okradają Polski, nie opluwają, nie szydzą i NIGDY NA TEMAT POLSKI NIE KŁAMIĄ jak to obrzydliwie i permanentnie robią żydzi! Po co nam taka antypolska, polonofobiczna, pasożytnicza społecznosc!? wystarczy, ze musimy utrzymywac polityków, urzędników w nadmiernej co najmniej o 2/3 za dużej ilosci!

  1. Andrzej Józef mówi

   Mniejszośc Muzułmańska w Polsce.
   So lojalni, doskonałymi Polskimi patrytiotami,nie okradajo.nie opluwajo,nie szydzo,nigdy nie kłamio.
   Propaganda Radziecka za Stalina (on wiedział zanim ktoś pomyślał),oraz Geobels by w100% pogratulowali
   za te propagandę.
   Żeby trochę upiękrzyć dodał bym ze po wieczornych modlitwach po odśpiewaniu Jeszcze Polska nie Zgineła , zakańczajo Polonezem .
   W każdym narodzie so dobrzy oraz źli ludzie I to jest
   prwada,trochę realnego podejścia w opisywaniu.

 16. Janusz I mówi

  Dla mnie to straszne, bardzo przykre i bardzo smutne, że tego na stare lata dożyłem a ja na nich z nadzieją glosowałem!!!!!!

 17. Andrzej mówi

  dobry żyd to martwy zyd.A z tynarodem wybranym,tak to oni sa wybrani ale na mydło.Zaraz znowu mnie zablokuje ten prożydowski portal.

 18. Janusz I mówi

  Łzy mi się lały, gdy słyszałem prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, mówiąego o ponad tysiącletniej obecności Żydów w moim kraju przy zapalanu świec hanukowych w Pałacu Prezydenckim.

 19. George mówi

  Niesłychany skandal! Syjonistyczne PiS-owskie lewactwo sprowadzi na nas prawdziwe nieszczęście. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że mimo oczywistej zdrady polskiej racji stanu, której dopuścił się PiS Polacy obdarzają ich kilkudziesięcio procentowym zaufaniem. Jako naród jesteśmy bandą głupców.

 20. mały mówi

  “Wierzę, że to światło poprowadzi nas do celu jakim jest ODBUDOWANIE w Polsce społeczności żydowskiej. ”
  Cóż, między zdaniami potrafią powiedzieć prawdę…
  To kiedy przerzut Żydów do Polski?
  Po wyborach, jak pisiory wygrają i nie będą bać się opinii polskiego społeczeństwa?
  Czy jak powstanie nowy port lotniczy?

 21. Marta mówi

  Skandalem jest fakt obchodzenia świąt żydowskich w Polsce, chyba że jesteśmy już Judeopolonia lub Polin. Dudy, mazurki, selliny i inne żydofile niech sobie obchodzą prywatnie te święta w domach jak lubią. Nie życzę sobie legitymizowania tego typu świąt przez Państwo Polskie i jego instytucje takie jak Sejm. Ciekawe też , czy u siebie, w Israel, będą również organizować na zasadzie wzajemności i wielkiej przyjaźni między naszymi narodami POLSKIE święta np: w Knessecie. Dodam, że do żydów miałam stosunek neutralny dopóki nie zaczęłam mieć z nimi do czynienia ( trzykrotnie, z trzema różnymi osobami). Wyjątkowo fałszywy, zdradliwy naród.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.