Chanuka u ambasadora RP w Waszyngtonie: „Żydzi są integralną częścią tkanki polskiego społeczeństwa”

ambasadorzy RP i Izraela świętują Chanukę w Waszyngtonie/ fot. twitter
26

Okazuje się, ze celebrowanie Chanuki w Sejmie RP to za mało. Uroczyste obchody żydowskiego święta zostały też zorganizowane w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie, gdzie we wtorek (4.12.2018) odbyło się przyjęcie wydane z inicjatywy ambasadorów Izraela Rona Dermera i Polski Piotra Wilczka. Zapalenie chanukowych świec połączono ze świętowaniem 70. rocznicy powstania Izraela i 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas wystąpienia ambasador Wilczek powiedział, że Chanuka to „święta światła, zwycięstwa dobra nad złem, symbolizujące znaczenie kultury, zdolności do przekazania pamięci i doświadczeń od jednej generacji do następnej”. „Żydzi są integralną częścią tkanki polskiego społeczeństwa” – oświadczył ambasador RP i zapewnił, że „władze polskie zdecydowanie sprzeciwiają się wszelkim przejawom antysemityzmu, który jest wielkim złem”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ambasador Wilczek wezwał zgromadzonych na przyjęciu gości, żeby „spojrzeli ponad politycznymi podziałami i odwiedzili Polskę, aby zapoznać się z dokonaniami historyków, kuratorów wystaw, ośrodków badawczych, organizacji pozarządowych i przedstawicieli środowisk żydowskich” w Polsce w kwestii utrwalenia żydowskiego dziedzictwa i historii polskich Żydów.

Zarówno ambasador Wilczek, jak i występujący po nim ambasador Dermer zwrócili uwagę na nierozerwalne związki kulturowe, historyczne, społeczne, a nawet kulinarne (czego przykładem były żydowskie potrawy podawane podczas przyjęcia) Polaków i Żydów. Ambasador Dermer przypomniał, że zachowanie tożsamości kulturowej przez Polaków i Żydów pozwoliło obu narodom przetrwać mimo braku własnej państwowości.

Mój komentarz: Nachalna propaganda o przyjaźni polsko-żydowskiej dorównuje dziś PRL-owskiej propagandzie o przyjaźni polsko-radzieckiej. Dzień w dzień wciska nam się kit o Rzeczpospolitej Przyjaciół, o polsko-żydowskim braterstwie broni, o ojczyźnie dwóch narodów, o „nierozerwalnych związkach”, a kultura żydowska jest nazywana kulturą polską. Chanukowe świece płoną w Sejmie RP i polskich placówkach dyplomatycznych. Na wspólnym znaczku pocztowym flaga polska łączy się z flaga Izraela. W tle mamy ustawę 447 JUST i żydowskie roszczenia na 300 miliardów dolarów. Obóz rządzący prowadza się pod rękę z sektą Chabad-Lubawicz. W Muzeum POLIN odbywają się szkolenia dla nadzwyczajnej kasty i antyrządowy Kongres Praw Obywatelskich. I wszyscy wespół w zespół deklarują, ze będą walczyć z antysemityzmem do końca świata i jeden dzień dłużej. O wznowieniu ekshumacji w Jedwabnem możemy zapomnieć. Judeopolonia?

Źródło informacji i cytatów: dzieje.pl

Obejrzyj:

Katarzyna TS u Roli: Jedwabne i religia Holokaustu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. JanuszI mówi

  Gdyby nie kochał Zydów, nie mógłby być ambasadorem w USA.

  1. internet mówi

   ,, Już nie wiem, czy Chanuka to polskie czy żydowskie święto. Jestem już drugi rok w Polsce i Chanuka jest świętowana. Wczoraj u prezydenta, dzisiaj w Sejmie. Myślę, że to jest polskie święto” – ambasador Izraela w Polsce Anna Azari (2015)

 2. kici kici KOCUR mówi

  „Żydzi są integralną częścią tkanki polskiego społeczeństwa” – To się jeszcze okaże! Słowa jednego żydowskiego pachoła to nie jest zdanie całego polskiego społeczeństwa. Ja te brednie ambasadora RP skomentuję tak jak na to zasługują – 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

 3. zxc mówi

  może ktoś napisze na jaką pamiątkę te świeczki się pali…..

 4. Kordi mówi

  Hej Rządzący !!!….nie duszno wam , tak głęboko w dwunastnicę wchodzicie….

 5. sten mówi

  Z okazji powstania machabeuszy 154 pne. , zwycięstwa nad palestyńczykami , odzyskanie , poświęcenie świątyni zbeszczeszczonej , odnowienie , święto świateł trwa 8 dni , ok list.-grudnia … i surowy zakaz jedzenia golonki !

  1. zxc mówi

   …to tak za wiki….,a formalnie pamiątka rzezi.

  2. sten mówi

   dyby i korone zdejmuje się mieczem !

  3. zxc mówi

   tylko niektórzy tego miecza nie odkładają…150..200tys i jest powod do swieta.

 6. NN mówi

  A AMBASADOROWI Z POLSKI, AMBASADOR ZYDOWSKI ORGANIZUJE I ZAPRASZA GO NA ŁAMANIE SIĘ OPŁATKIEM W WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA???? BO JEŚLI NIE, TO NIE MA SYMETRII! W POLITYCE LICZĄ SIĘ WYŁĄCZNIE GESTY, CZYNY, DZIAŁANIA OPARTE NA SYMETRII, INACZEJ TO JEST PAROBKARSTWO ! Z JAKIEJ NACJI POCHODZI FACET BĘDĄCY AMBASADOREM Z RAMIENIA POLSKI, W WASZYNGTONIE?? NAS Z ZYDAMI NIE ŁĄCZY NIC, ANI KULTURA, ANI CYWILIZACJA, ANI MENTALNOŚC ANI NAWET DEKALOG! ONI SĄ TALMUDYSTAMI GDZIE DEKALOG NIE MA ZASTOSOWANIA. Z TEGO OCZYWISTEGO POWODU WSZYSTKO NAS RÓŻNI, NIC NIE ŁĄCZY. DO TEGO KRZYWDZĄ NAS OKRUTNIE POPRZEZ SWOJĄ PROPAGANDAĘ ZYDOWSKA Z GRUNTU KOSZMARNIE ANTYPOLSKĄ, PROPAGANDĘ CZYLI KŁAMSTWO I MANIPULACJĘ ZBUDOWANE NA IMAGINOWANYCH PRZEZ ZYDÓW, WINACH POLAKÓW. NIECH SOBIE ZYDZI ZYJĄ, NIECH SOBIE ROBIĄ CO TAM CHCĄ ALE DO POLSKI NIE MAJĄ ZADNEGO PRAWA SIĘ WTRĄCAĆ ANI WYSUWAĆ WOBEC POLSKI JAKICHKOLWIEK ŻĄDAŃ. W POLSCE SĄ MNIEJSZOŚCIĄ NARODOWĄ I NIECH SIĘ STOSUJĄ DO PRAWA I ZASAD W POLSCE OBOWIĄZUJĄCYCH.

 7. Lech mówi

  Żyd pali swieczke to nie polacy polak by nie zapalil tego bedziewia

 8. Włościanka mówi

  Może żydzi są tkanką tego obślizgłego ambasadora. Dla mojej tkanki są tak samo egzotyczni jak murzyni czy inuici lecz w przeciwieństwie do nich żydzi nam szkodzą.

 9. Jacenty mówi

  Nawet u siebie nie mogli zrobić tej imprezy, tylko na krzywy ryj wprosili się do ambasady polskiej? Kto za to płacił?

  1. Ada mówi

   No kto zapłaci – przypatrz się wszelkim przedsięwzięciom i odpowiedz masz gotową. Tak się buduje fortuny; każdy grosz duży i mały do siebie, a z czyjegoś brać garściami.
   Co wyrwali od nas i wywieźli na to nowe, to jedno, a że zostawili tu swój puchnący zaczyn, to drugie. A co do tej „przyjacielskiej imprezy”, gdzie jedna strona hulała zadzierzyście i zwycięsko,
   to należało zaprosić się nam samym u siebie też na hulankę – na dziedzińcu i harcować z potrójną mocą…, jako że „Wolnoć Tomku w swoim domku!”

 10. Robert mówi

  Ciekawe co na to Tauron?Kto zapłaci za to światło w 2019 z polskiej tkanki? Może adoptowany syn Hanki?Rafałek,warszawski pryncypałek

 11. jacek mówi

  trzeba sobie otwarcie powiedzieć że PIS to partia żydowska!! PIS nie ma nic wspólnego z interesami polskimi! po prostu zostaliśmy przy wyborach zrobieni w bambuko, czas żeby ludzie się obudzili i odsunęli tych żydów od władzy!

 12. George mówi

  Ten zażydzony PiS trzeba jak najszybciej odsunąć od władzy. Ich wygrana w kolejnych wyborach byłaby katastrofą dla nas Polaków.

 13. Jarek mówi

  Pozostaje nam zrobić to co robią dziś dzielni Francuzi – wyjść i przegnać tę hołotę antypolską – polityków, banksterów celebrytów i insze dziadostwo – niech wieją aż potopią się w Bałtyku. Biskupom też się należy – to oni wspierali okrągły stół te pseudoprzemiany czyniące z nas niewolników więc też są zdrajcami narodu i powinni jak zdrajcy ponieść karę. Ta ziemia to nasz prastary słowiański kraj – nas Słowian, inni moga być tu tylko gośćmi na naszych warunkach

  1. Ania mówi

   Czas i przegnać prastarych Słowian, bo i oni zaczęli mącić w głowach prawym Polakom. To kolejna synagoga szatana.

  2. sten mówi

   to oni……… też grzmocą swoich ministrantów i kleryków ?? Będzie konkurencja między synagogami i KK . Pani Aniu co to już nadzieja na cud jak za (pstryknięciem palców) uzdrowienia kraju po intronizacji upadła ?
   Czara goryczy musi się przelać , obawiam się że tym razem kara będzie z wyższej półki

 14. watpie mówi

  rak pod nazwa psi dobija Polin.Czy narod sie obudzi??!!

 15. Jerzy mówi

  O tak, co za hipokryzja. Jak Polska wypedzila Żydów to teraz sa integralna czescia spoleczenstwa ?! Banda idiotów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.