Celebrytka TVN-u porównała in vitro do Niepokalanego Poczęcia. Upadła na głowę?

Małgorzata Rozenek-Majdan / Fot. YouTube
2

Małgorzata Rozenek-Majdan w rozmowie z „Faktem” porównała metodę zapłodnienia in vitro Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nie dość, że celebrytka najwyraźniej nie ma zielonego pojęcia czym jest dogmat wspomniany chrześcijański dogmat, to na dodatek szambo porównuje z perfumerią.

Pewnie wielu osobom się narażę, ale ja czasami nazywam in vitro niepokalanym poczęciem – powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan. Jeśli kościół katolicki [pisownia oryg. – red.] tak bardzo czepia się niektórych słów i określeń związanych z tą metodą zajścia w ciążę, to proszę, niech mi ktoś wyjaśni, że tak właśnie nie jest – dodaje Rozenek-Majdan.

Wyjaśniam. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu nie dotyczy narodzin Jezusa Chrystusa z Maryi Dziewicy – jak zapewne wydaje się gwieździe TVN-u – ale narodzin Maryi bez grzechu pierworodnego.
Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć – brzmi treść dogmatu ogłoszonego konstytucją apostolską Ineffabilis Deus, 8 grudnia 1854 przez papieża Piusa IX.

Zbiórka na wsparcie dla Jacka Międlara i portal wPrawo.pl

Poza tym, jak idiotyczne jest porównanie in vitro do Niepokalanego Poczęcia, świadczy o tym także fakt, że zapłodnienie pozaustrojowe wiąże się z licznymi kontrowersjami, którymi nie sposób przypisać Ewangelii. Pozwólcie, że wyjaśnię to od A do Z, tak aby nie było żadnych wątpliwości.

Biorąc pod uwagę fakt, że ilość bezpłodnych par na świecie wynosi ponad 15%, metoda zapłodnienia in vitro, czyli metoda zapłodnienia polegająca na doprowadzeniu do połączenia gamety żeńskiej i męskiej w warunkach laboratoryjnych, wydaje się być właściwą odpowiedzią na problem społeczny, a zarazem zdrowotny. Tak twierdzą eugeniczni lobbyści oraz propagandziści odpowiedzialni za przemysł związany ze wspomnianymi zabiegami i najwyraźniej celebrytka TVN-u. Nic z tych rzeczy. Po pierwsze, in vitro nie jest odpowiedzią na problem zdrowotny, ponieważ nie leczy niepłodności, a po drugie nie odpowiada na problem społeczny, ponieważ nie dość że jego skuteczność – w najbardziej optymistycznych statystykach – wynosi zaledwie 20%, to w wyniku jego przeprowadzania więcej istnień ludzkich po prostu ginie, aniżeli pozostaje przy życiu. Czy ten fakt można pogodzić z chrześcijaństwem?

Procedura in vitro najczęściej polega na implantacji do organizmu matki kilku zarodków, których liczbę „redukuje” się najczęściej do jednego. „Redukuje”, czyli po prostu zabija. Niebezpieczeństwo związane z ciążą mnogą, która traktowana jest powszechnie jako dysfunkcja, próbuje się usunąć poprzez „selektywną aborcję”, eufemistycznie nazywaną przez eugeników „redukcją embrionalną”. Na marginesie: po co takie słowotwórstwo? Po to by uśpić sumienie potencjalnego klienta, a społeczeństwu wmówić, że in vitro to „błogosławiony zabieg” rozwiązujący problem niepłodności na świecie. Podobnie, zamiast mówić o istocie ludzkiej, a nawet o embrionie, niektórzy eugenicy mówią o pre-embrionie. Wasza mowa niech będzie: „Tak – tak, nie – nie”. A co nadto od Złego pochodzi (Mk 5,37).

Przy procedurze in vitro, zarodki zwykle są zamrażane, by potem mogły zostać wykorzystane przez tę samą lub inną parę rodziców, użyte do doświadczeń, które kończą się ich śmiercią, do przemysłu farmaceutycznego, budowlanego (sic!), albo by zostały wykorzystane jako komórki macierzyste, na przykład przy leczeniu mięśnia sercowego. Ot tak, zarodek w istocie posiadający wszystkie prawa, które przysługują istocie ludzkiej, traktowany jest gorzej niż rybki w akwarium. „Niepokalane Poczęcie”? Czyżby?

Z in vitro wiąże się jeszcze jeden, niemożliwy do pogodzenia z Ewangelią problem – rodzicielstwo. W skrajnych przypadkach, dziecko może mieć nawet pięcioro (sic!) rodziców: biologiczni rodzice (2), kobieta, która „doniosła ciążę” (1) i rodzice adoptujący dziecko, czyli rodzice społeczni (2). Świadczy to o tym, że in vitro nie tyle nie odpowiada na problemy społeczne, jak głoszą to eugeniczni propagandziści, ale działa destrukcyjnie, niszcząc więzi rodzinne. In vitro to zaprzeczenie Ewangelii, a nie „Niepokalane Poczęcie”.

Już rozumiecie dlaczego porównanie in vitro do chrześcijańskiego dogmatu jest nie tyle pomyłką, co świadczy o intelektualnej indolencji celebrytyki TVN-u? Gdyby głupota mogła fruwać Rozenek latałaby w przestworzach.

Źródło cytatu: kontrrewolucja.net, fakt.pl

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. bb mówi

    celebrytka myśli wyłącznie genitaliami bo rozumu nie ma. NIEPOKALANE poczęcie dotyczy Maryi Matki Pana Jezusa, ktora URODZIŁA SIĘ bez grzechu pierowrodnego! Kazdy człowiek rodzi się obciążony grzechem pierworodnym, który DOPIERO zmazuje Sakrament Chrztu św. MATKA SYNA BOŻEGO URODZIŁA SIĘ WOLNA OD TEGO GRZECHU! CZYSTA, BEZ ZMAZY PIERWORODNEJ – PAN BÓG JĄ WYBRAŁ BY TA CZYSTA ABSOLUTNIE, NIEWINNA OSOBA URODZIŁA SYNA BOŻEGO! celebrytka jako trzykrotna męzatka, innych zwiazków już nawet nie wspominając, ona w swym obrzydliwym moralnym brudzie mówi o NIEpokalanym poczęciu! idiotka! ale czego się spodziewać po kims kto ma pusty dzban i jedyne co widzi to pieniądz! PAMIĘTACIE JAK SIĘ WYSTROIŁA NA pIERWSZĄ kOMUNIĘ SWOJEGO DZIECKA? JAKBY MOGŁA TO BY PRZYSZŁA BEZ MAJTEK, BO KRÓTKIE SPODENKI CZY TO SPODNICA BYŁA TRUDNO ROZEZNAĆ MIALA TAK KRÓTKIE ZE PRAWIE SWIECILA TYŁKIEM, NA STOPACH BUTY NA PLATFORMIE I OBCASACH 20 CM !! I TAK WYSTROJONE Z KONKUBENTEM RADZIEM POSZŁO TOTO DO KOŚCIOŁA GDZIE OBOWIĄZUJE STRÓJ GODNY!!! SZOK!! PO CO TOTO W OGÓLE POSZŁO DO KOŚCIOŁA?????NIECHBY TOTO POSZŁO DO SYNAGOGI OD RAZU………..PO CO SIĘ SKRYWAC ZA PLECAMI KOSCIOLA KATOLICKIEGO?

  2. Piotr mówi

    Witam,
    czy mogę powiedzieć prawdę o naszych sojusznikach z usa ?
    Pracowałem z nimi i wnioski mam konkretne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.