Budowa meczetu i „seksizm życzliwy”. Indoktrynacja polskich dzieci na lekcjach o tzw. mowie nienawiści

fot. pixabay.com
9

Instytut Ordo Iuris ostrzega przed lewicową indoktrynacją prowadzoną w polskich szkołach w ramach obowiązkowych lekcji o tzw. mowie nienawiści. Wykorzystując nieprecyzyjne i trudne do zdefiniowania pojęcie „mowy nienawiści”, którego nie zna polski język prawny, wprowadza się do programów wychowawczych zideologizowane treści budzące uzasadnione wątpliwości wielu rodziców – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na portalu ordoiuris.pl.

Prawnicy Instytutu przeanalizowali treść podręczników rekomendowanych do zajęć na temat tzw. mowy nienawiści, których prowadzenia domaga się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To podręczniki „Zakładki” i „Kompasik” oraz raport „Mowa nienawiści, mowa pogardy” autorstwa Fundacji Batorego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W materiałach tych znajdują się treści, które nie współgrają z deklarowanym celem i budzą oczywiste wątpliwości. Zakładają one m.in. zainscenizowanie w szkole debaty na temat dofinansowania budowy meczetu ze środków publicznych. W pozytywnym świetle są tam przedstawieni wyłącznie ci, którzy popierają taki pomysł, mimo że polskie prawo nie przewiduje możliwości finansowania budowy obiektów kultu religijnego z publicznych środków.

Podręczniki krytykują także „seksizm życzliwy”, który ma polegać na przekonaniu, że kobiety powinny być doceniane oraz otaczane opieką przez mężczyzn. Miałam nieprzyjemność poznać Amerykanina wychowanego w ten sposób. Najpierw wepchnął się przede mnie na schody o mało mnie z nich nie zrzucając, a potem puścił na mnie drzwi, którymi dostałam w twarz. Gdy mu powiedziałam, że jego zachowanie jest uważane w Polsce za niewłaściwe, był bardzo zdziwiony. Powiedział, że jego uczono, iż przepuszczenie kobiety w drzwiach lub na schodach to seksizm.

Podręczniki rekomendowane do lekcji o „mowie nienawiści” zaliczają też do niej  „nowoczesna homofobię”, czyli sprzeciw wobec postulatów ruchu LGBT nawet jeżeli podnosi się w tym zakresie racjonalne argumenty. Wbrew standardom polskiego prawa rodzinnego i przyjętemu w nim pojęciu rodziny materiały uczą o „różnych formach rodzin”, w tym „rodzinach z rodzicami tej samej płci”. Jako szkodliwy „stereotyp”, który należy zwalczać, autorzy uznali także m.in. stwierdzenie, że „chłopcy nie noszą spódnic”.

Wzywamy Pana Prezydenta Rafała Trzaskowskiego do wycofania wadliwych rekomendacji, które trafiły do szkół, i do włączenia się w autentyczną, wolną od uprzedzeń, debatę nad przeciwdziałaniem nienawiści i agresji w życiu publicznym”- powiedział dr Tymoteusz Zych z Zarządu Ordo Iuris.

Źródło informacji i cytatu: ordoiuris.pl

Przeczytaj też:

J. Międlar: Hodowanie konfidentów i szkolny ołtarzyk dla Adamowicza

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Czesław mówi

  Organizacje oraz rodzice powinni zwrócić się z tym problemem do kard.Nycza, tak wychwalł HGW a przecież Trzaskowski to spadkobierca HGW. W ogóle jest problem ponieważ wielu biskupów a nawet hierarchowie z Episkopatu chętnie zabierają głos w potepianiu środowisk tzw. prawicowych ale w sprawie działań lewackich to milczą jak zaklęci. Ostatni przykład faryzejskiego zachowania sie władz kościelnych na pogrzebie Adamowicza to dramat.

 2. Piotr mówi

  Gdzie jest Ministerstwo Edukacji? W israelu? U Danielsa na kolanach? Co robi z tym Moroweicki, gamoń, który miał być lepszy od Szydło, a jest tragiczny, taki sam jak Tusk, Kopacz i cała lewacka reszta?

  1. Dan mówi

   Głosujcie dalej na żydobolszewię, na pewno sytuacja w Polin ulegnie polepszeniu. Pan żyd od kota namaścił żyda Morawieckiego na premiera i tyle w temacie.

 3. Dariusz mówi

  Każdy ,,lewak,, powinien być leczony prądem o takiej wartości,żeby jego dupsko wywróciło się na lewą stronę i paliło się żywym ogniem.

  1. gojek mówi

   Amen

 4. Jan mówi

  Na szczęście to całe Ordo Iuris ma w końcu zostać zdelegalizowane

 5. Anahu Yamito mówi

  A może by wziąć przykład z Węgier i wywalić z Polski sorosa i jego fundacje na zbity pysk?

  1. gojek mówi

   A kto to ma zrobić? Brudziński? Kaczyński?
   Bez jaj…
   Jeśli się Polacy nie obudzą, nie odrzucą łże-mediów, to jedziemy po równi pochyłej…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.