Brytyjskie władze dadzą mieszkania i zasiłki islamskim fundamentalistom podejrzewanym o związki z terroryzmem

fot. twitter
4

W przyszłym roku brytyjskie władze zamierzają wdrożyć program „Operation Constrain”, którego celem jest zniechęcenie fundamentalistów islamskich do przeprowadzania zamachów terrorystycznych. Rząd przeznaczył na te działania 900 milionów funtów, a program ma polegać na przyznaniu mieszkań i zasiłków socjalnych osobom znajdującym się na liście potencjalnych terrorystów sporządzonej przez brytyjski kontrwywiad MI5 (ok. 20 tys. osób).

„Operation Constrain” to również darmowe szkolenia zawodowe i gwarancja zatrudnienia w instytucjach publicznych i organizacjach charytatywnych.

Ekspert od terroryzmu, profesor Anthony Glees z Buckingham University ocenił ten pomysł jednoznacznie: „Nie można przekupić ludzi, żeby nie zostali terrorystami.” Rządowy pomysł krytykuje też członek parlamentu z ramienia torystów Andrew Bridgen: „To brzmi jak nagroda za znalezienie się na liście potencjalnych terrorystów. Nie da się kupić lojalności tych ludzi wobec Wielkiej Brytanii.”

Wśród beneficjentów programu „Operation Constrain” będą dżihadyści powracający do Wielkiej Brytanii z Syrii i Iraku, gdzie walczyli w szeregach ISIS oraz takie osoby, jak znajdujący się na liście MI5 Khalid Masood, który dokonał masakry na Westminster Bridge w marcu br. zabijając 5 osób, w tym policjanta chroniącego budynek brytyjskiego parlamentu.

Źródło: dailymail.co.uk

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. Piotr mówi

    To jest jakiś obłęd jeżeli to jest fakt….

  3. Matka polka mówi

    Brytyjskie władze chyba przejdą na islam a może już przeszły? Przecież burmistrzem Londynu jest muzułmanin.

  4. Anonim mówi

    Nową „umiarkowaną opozycję” w Syrii spotka los jej poprzedników. Kolejna „umiarkowana opozycja”, którą Stany Zjednoczone tworzą obecnie w Syrii, zakończy swoją działalność jak jej poprzednicy. USA niedawno rozbiły niedaleko Er Rukban nowy obóz, do którego zjeżdżają się członkowie formacji zbrojnych. Spośród nich tworzona jest kolejna „umiarkowana opozycja” – Syryjska Armia Narodowa, której podstawę stanowią Jaysh Aswad al-Sharqiya, Kuvat Shahid Ahmad Abdu i Liwa Shuhada al-Qaryatayn. Kolejna „umiarkowana opozycja”, którą tworzą obecnie USA w Syrii z szahidów, „wschodnich lwów” i innych bandytów, zakończy swoją działalność tak samo jak jej poprzednicy. Amerykanie nie byli w stanie przez ponad rok oddzielić umiarkowanej opozycji od terrorystów w Syrii, więc zaczęli tworzyć nową z zebranych resztek terrorystów. Terroryści wskakują w szmaty SDF za namową Amerykanów, jak ten; https://pp.userapi.com/c840621/v840621265/1e52e/AEtiMeBS0ZU.jpg Teraz wychodzi ma jaw dlaczego Amerykanie nie chcieli dzielić terrorystów na umiarkowanych i nieumiarkowanych. Dobrzy rodzice, jednakowo traktują swoje dzieci. Nie wyróżniają żadnego z nich.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.