#BrexitDay, czyli Wielka Brytania odchodzi z hukiem! Tysiące Internautów cieszą się z Brytyjczykami

Fot. Twitter
7

Wielu ludzi porównywało Brexit Wielkiej Brytanii o serialu, który ciągnie się niezwykle długo. Podzielony na niezliczoną ilość odcinków, wciąż obracający się wokół jednego zagadnienia w atmosferze wahania i niepewności. Dziś wiadomo już, iż ta „polityczna telenowela” wreszcie dobiegnie końca. Od 1 lutego Wyspy nie będą już należeć do wspólnoty.

W związku ze zbliżającym się Brexitem Internet zapłonął skrajnymi emocjami. Nie brak oponentów, którzy narzekają na decyzję PE i Wielkiej Brytanii. Przeważająca większość postujących jest jednak zdania, iż WB wyjdzie to na dobre. Nigel Farage, znany jako „Ojciec Brexitu”, złożył dziś na Twitterze życzenia z okazji Dnia Brexitu, które spotkały się z wyjątkowo pozytywnym odzewem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Make Britain Great Again! – piszą Internauci. – Jeśli Wam się uda, jestem pewien że Polska będzie następna!”

Pojawiło się również wiele podziękowań od Brytyjczyków, którzy nareszcie poczuli się wolni. „Dziękuję! Myślałem, że to już się nigdy nie skończy!” – napisał jeden z Internautów. Wstawiono również mnóstwo zdjęć, karykatur i wyrazów wdzięczności względem Farage’a. „Bez niego nigdy nie bylibyśmy wolni!” – głoszą Brytyjczycy.

Wielka Brytania dokonała tego, co wydawało się być niemożliwe. W przeciwieństwie bowiem do większości cywilizowanych umów, Unia Europejska zdawała się być klatką, z której nie ma ucieczki. Po wielu latach referendów, zmagań i zawodów, WB w końcu dopnie swego. I to, o zgrozo – całkiem demokratycznie! Wytrąca to główny argument z rąk Euroentuzjastów, jakoby prawdziwe szczęście, nadzieja i demokracja były domeną należną jedynie Unii.

Być może, stanie się to jasnym przekazem dla reszty świata, w tym Polski. Nie musimy bowiem być częścią czegoś, co szkodzi państwu i nieustannie nim pomiata. Unia nie robi Polsce w żadnym wypadku łaski. Czas, by ludzie zrozumieli iż poza Unią nie czeka już na Polskę czerwona zaraza za żelazną kurtyną, gotowa się odrodzić i uderzyć. Bez Unii także można funkcjonować. Nawet, jeśli Polacy nie chcą jej opuszczać – powinni zdać sobie sprawę z tego faktu.

Źródło informacji: PAP, Twitter

Przeczytaj również:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Wyjście Brytyjczyków pociechą marną,czwartej rzeszy strzec będą wiernie Francuzi ze swą potęgą nuklearną.Wyjść pewnie muszą,wyjść pewnie musieli za namową usraelczyków,żeby Teuton ich nie wcielił.

 2. Jan mówi

  Brawo – podzielmy się na drobne państewka jak kiedyś I Rzesza i bądźmy na łasce wszelkich sąsiadów – tylko wiecie, globalizacja, więc mianem „sąsiadów” będzie można nazwać i Stany Ustawione i Chiny i Indie – podajmy im europejski tort do jedzenia i jak mówią „smacznego”.
  Swoją drogą jako naród kiedyś rozebrany powinniśmy świetnie to rozumieć… a tu taki wał

  1. Mari mówi

   „bądźmy na łasce wszelkich sąsiadów” – A teraz nie jesteśmy na łasce wszelkich sąsiadów? Zachodni sąsiad to dobry sąsiad, choć puszcza nas w skarpetkach.

  2. marju73 mówi

   Rozmnażajmy się , popierajmy polskie produkty, polski handel, polskie banki, polski przemysł. Spuśćmy popisy+ przystawki do kibla i odzyskujmy Polskę dla Polaków.Wtedy nie będziemy zdani na niczyją łaskę.
   Dla wszelkich zaczadzonych zwolenników PiS i PO polecam obejrzeć.
   „CEPolska-Ryszard Jach :Afera M. Gersdorf i Z.Ziobry ujawnia jakim cynicznym hipokrytą jest Jarosław Kaczyński”.
   Jedno jest pewne to ta sama banda a to co w mediach to jedna wielka ustawka.

 3. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Eurokołchoz do likwidacji! Najwyższy czas!

  1. staho mówi

   Ależ gorączka … Przecież dna skundlenia i upodlenia władza …opozycja ,,elyty,, jeszcze nie osiągnęły .
   Jak to tak w połowie gry wyskakiwać z pędzącego pociągu ?
   Trochę cierpliwości… plizzz ! Kolejnym LEVELEM zezwierzęcenie ..

 4. Yola mówi

  Myślę że to dobry krok Brytyjczyków. Nic nam Polsce bytność w tej Uni nie daje. Tylko niszczą nas, Polskę swymi kretynizmami i pouczaniem. Wystarczy popatrzeć na te ich głosowania, totalny baizel, rumpel, ignorancja, jakby byli na jakiejś suto zakrapianej imprezie, i nie omieszkali ćpać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.