Brawo! Specjalny zespół prokuratorów zajmie się aferą reprywatyzacyjną w Krakowie

Zbigniew Ziobro / Fot. youtube
2

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro poinformował o powołaniu zespołu prokuratorskiego, który zajmie się aferą wyłudzeń kamienic na terenie Krakowa. Decyzja została poprzedzona przeprowadzoną przez prokuratora regionalnego w Krakowie analizą i kwerendą “zaległych spraw” w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie oraz w podległych jej prokuraturach. Według ministra Ziobry, analiza ta wskazuje, że „mamy do czynienia z wielką aferą wyłudzeń kamienic na terenie miasta Krakowa. Jest to rzecz dla nas w tej chwili już bezsporna”.

W skład specjalnego zespołu prokuratorskiego wejdą również przedstawiciele policji. Zadaniem zespołu będzie dokonanie dokładnej oceny wszystkich postępowań, które toczyły się do tej pory na różnych szczeblach prokuratury w Krakowie oraz podjęcie postępowań zakończonych decyzjami o umorzeniu bądź odmowie ich prowadzenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

“W każdym wypadku, kiedy prawo na to pozwoli, zespół ten ma doprowadzić do z jednej strony pociągnięcia do odpowiedzialności karnej winnych wyłudzeń i nadużyć. Z drugiej zaś strony podjąć ma wszelkie działania pozakarne, w tym natury cywilnej oraz administracyjnej, aby móc odzyskać to, co uda się jeszcze odzyskać z rąk przestępców i grup zorganizowanych, które działały na terenie miasta Krakowa” – zapowiedział szef MS.

O aferze reprywatyzacyjnej w Krakowie wielokrotnie mówił dziennikarz Witold Gadowski apelując do ministra Ziobry o zajęcie się tą sprawą.

– Tutaj zdarzały się sytuacje, kiedy z Argentyny przyjeżdżała staruszka, która według metryki powinna mieć 110 lat, podpisywała u zaprzyjaźnionego notariusza (w tym wypadku była to kobieta) akty i znikała, a kamienica – zmieniając właściciela – natychmiast była sprzedawana w drugie i trzecie ręce i już potem nabywana w dobrej wierze i w ten sposób „wyprana” (jak to mówią przestępcy) całkowicie – mówił Gadowski w wywiadzie dla TV Trwam. – Kraków był laboratorium tej złodziejskiej reprywatyzacji.

Źródło: pap, TV Trwam News

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Sebastian mówi

    Pic na wode i fotomontaz. Wszystko o wiele za pozno. Oczywiscie, ze lepiej pozno niz wcale. Powolany zespol prokuratorow bedzie dzialal, oczywiscie, zeby bylo wiadomo, ze prawo jest w Polsce przestrzegane. Prosze tez powolac zespoly we Wroclawiu i Lodzi. Kaczynski wzial sie razem z Ziobro za reforme Sadow, dobrze, tylko wszystko za pozno, o wiele za pozno. Czym Sejm sie zajmowal, ze nie uchwalil ustawy reprywatyzacyjnej od 1989 roku? Najpierw Jaruzelski, pozniej Walesa, Komorowski, a ile Premierow bylo po drodze… Czym Sejm dzisiaj sie zajmuje? Przypomina Burdel, a nie Sejm.

    1. Sebastian mówi

      Albo komija Patryka Jakiego. Jakiego? Osranego! Gnojek ma niby wsadzic HGW za kratki?! Wolne zarty. Sejm to jest jakis ponury kabaret. Cala ta komisja Jakiego to zaslona dymna dla rzadu. Granie na czas, ktory dawno sie juz skonczyl. Pic na wode.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.