Brawo! Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia w sprawie artykułu Jacka Międlara o Jedwabnem

Jacek Międlar/ fot. twitter
6

Decyzją z dnia 19 września br. prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie „publicznego znieważenia grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej” przez Jacka Międlara w artykule pt. „Jedwabieńskie paliwo do holokaustowego pieca” opublikowanym na portalu wPrawo.pl. Zawiadomienie do prokuratury złożyło Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita oburzone tym, że w artykule pojawiło się słowo „kąkol”, które w opinii zgłaszających „jest obraźliwe i celem jego zastosowania jest ubliżenie danej grupie, w tym przypadku Żydom”.

„W analizowanym przypadku bez wątpienia mamy do czynienia z motywacją dyskryminacyjną. Autor tekstu, Jacek Międlar nie tylko w przytoczonym artykule, ale w wielu innych swoich publikacjach i wypowiedziach odnosi się w sposób pogardliwy, wrogi i dyskryminujący w stosunku do osób pochodzenia żydowskiego” – napisano w zawiadomieniu do prokuratury.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prokurator Hanna Stachowicz, która odmówiła wszczęcia dochodzenia w tej sprawie, wskazała w uzasadnieniu, że tekst Jacka Międlara „służył wyrażeniu jego osobistego sprzeciwu wobec wypowiedzi i postrzegania historii przez dziennikarkę Katarzynę Markusz” oraz że Jacek Międlar „wypowiadając się na stronie internetowej korzystał z prawa do wyrażenia swoich poglądów, wolności słowa”.

„Swoboda wypowiedzi nie może się ograniczać wyłącznie do informacji i poglądów, które są odbierane przychylnie, uważane za nieobraźliwe lub neutralne, lecz odnosi się także do tych, które obrażają, oburzają lub wprowadzają niepokój w państwie lub części społeczeństwa, bowiem takie są wymagania pluralizmu, tolerancji, otwartości na inne poglądy, bez których nie istnieje demokratyczne społeczeństwo” – czytamy w uzasadnieniu.

Źródło informacji i cytatów: jewish.pl

Poniżej link do artykułu Jacka Międlara pt. „Jedwabieńskie paliwo do holokaustowego pieca”. Przeczytaj!

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Goj mówi

  Jestem w szoku. Pani prokurator pewnie będzie miała problemy, ale niech ją Bóg ma w swojej opiece.

 2. Leszek mówi

  Jacku jak cię szanuję za postawę pro patriotyczną tak bardzo się cieszę z tego. SŁAWA !!!

 3. kjkjn mówi

  “Żydzi są na wojnie z Polakami (…) Stawką tej śmiertelnie groźnej batalii być może nie będzie totalna fizyczna Zagłada naszego narodu (…) Jednak zagrożenie nadal pozostaje śmiertelne. Możemy jako państwo znaleźć się w absolutnej izolacji, która wyczerpie całkowicie nasze siły cywilizacyjne, aż do anihilacji. Moim zdaniem należy to Polakom uświadamiać, pracować nad rozwojem narodowego ducha: dumy i walki. Walki na wszystkich polach (…) Żydowscy komisarze Związku Sowieckiego rządzili wschodnią Europą w tym okupowaną Polska żelazną pięścią (…) W brytyjskiej Palestynie Żydzi zaangażowali się w kampanię terroru przeciwko Brytyjczykom i rodowitym Palestyńczykom. We władzach USA było pełno Żydów na wielu kluczowych stanowiskach. Wielu z tych Żydów aktywnie zaangażowało się w szpiegostwo na rzecz Sowietów”.
  Bogdan Frymorgen rzekł: “Mogę tylko potępić te słowa. Mogę tylko okazać pogardę człowiekowi (…) mogę jedynie splunąć mu w twarz”. Żydzie! Za słowa prawdy – odpowiadasz pogardą i mową nienawiści!

 4. MSW mówi

  Wiedziałem, że „Brudziński” to kawał gnoja. Nie dość, że rozsyła fake newsy na Twitterze, to jeszcze wychodzi z inicjatywą łapanki na komentujących artykuły wprawo.pl.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.