Brawo! Prof. Żaryn o oskarżeniu Jana T. Grossa na mocy nowej ustawy o IPN: „Będę takiego prokuratora wspierał”

Jan T. Gross/fot. youtube
4

Prof. Jan Żaryn uważa, że zgodnie z nową ustawą o IPN, która wejdzie w życie po 1 marca, prokuratura powinna ścigać Jana Tomasza Grossa, jeżeli nadal będzie powtarzał kłamliwe tezy np. że Polacy w czasie wojny zamordowali więcej Żydów niż Niemców.

– Ta wypowiedź jest publicystyczna, a nie naukowa. Jest kłamliwa i podpada pod ustawę. Będę takiego prokuratora wspierał. Dzięki informacjom od organizacji społecznych i obywateli będzie można ścigać osoby, które wypowiadają się w sposób kłamliwy i antypolski – powiedział Żaryn w rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem dla Onet.pl.

Prof. Żaryn stwierdził też, że karane powinno być kłamliwe obarczanie narodu polskiego winą za Holokaust nawet jeśli będą je wypowiadać ocaleni z Holokaustu. Przytaczając jedną z takich wypowiedź „Polacy systemowo mordowali Żydów” prof. Żaryn oświadczył, że jest ona kłamstwem, które należy ścigać. Stwierdził też, nie można ścigać i karać ocalonych z Holokaustu za to, że informują, iż poszczególni Polacy donieśli Niemcom na ich rodzinę lub zachowali się wobec nich w sposób niegodny albo przestępczy.

Nasz komentarz: Nareszcie ktoś miał odwagę powiedzieć, że Jan T. Gross powinien odpowiadać karnie za swoje publicystyczne kalumnie pod adresem Polski i Polaków. Antynaukowe bredzenie Grossa, który postanowił zrobić karierę na szkalowaniu Polaków pod dyktando przemysłu Holokaustu, nie powinno pozostawać bezkarne. Dywagacje Grossa zaszły już tak daleko, iż wszyscy Polacy, którzy nie zaangażowali się w ratowanie Żydów, są według niego sprawcami Holokaustu (o czym mówił m.in. podczas wykładu z 2013 roku na konferencji naukowej „Być świadkiem Zagłady”). Dość tego!

Źródło: Onet.pl

SKLEP-WPRAWO.PL

Przeczytaj też:

Antypolska propaganda Jana T. Grossa to narracja Żyda kolaborującego z Niemcami i pracującego dla UB

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  I pomyśleć, że ten wąż jadowity został uratowany od niechybnej śmierci przez Polaków !

 2. Normalny mówi

  Henryk Pająk w jednym ze swoich bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich.

 3. Teresa mówi

  Myślicie że znajdzie się taki prokurator,a tym bardziej sędzia?Wątpię,a poza tym Pan Gross przebywa chyba w Berlinie więc tym bardziej jest to nierealne.To takie pierdu pierdu pod publiczkę-nic nie tracimy,a może zyskamy w oczach naiwnych Polaczków

 4. Pan Kracy mówi

  prokuratura powinna
  będę […] wspierał
  karane powinno być
  powinien odpowiadać karnie

  I po co takie dyrdymały? To tylko groźne kiwanie palcem w bucie. Uwierzę, jak to będzie czas dokonany: prokuratura ściga, wspieram, odpowiada karnie itp. 1 marca niebawem, liczę, że redakcja wprawo.pl będzie czuwać i pociągnie sprawę…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.