Brawo! Bronisław Wildstein otwarcie o antypolskich działaniach Centrum Badań nad Zagładą Żydów [WIDEO]

Bronisław Wildstein/ fot. twitter
11

Podczas dzisiejszej rozmowy w RMF FM Bronisław Wildstein opowiedział o przebiegu rozmów polsko-izraelskich, których był uczestnikiem. Relacja była dość ogólnikowa, ale pojawiła się w niej bardzo ważna informacja. Nie była ona odkrywcza, bo jest to informacja z rodzaju „każde dziecko w Polsce wie”, ale fakt, że Wildstein powiedział to otwarcie, należy zaliczyć na bardzo duży plus.

Wildstein oświadczył, że „strona izraelska, np. Yad Vashem, posiada swoje kontakty w Polsce i te kontakty w Polsce są niechętne Polsce i Polakom”. Poproszony przez redaktora Mazurka o wskazanie tych „fatalnych przyjaciół” Wildstein wymienił Centrum Badań nad Zagładą Żydów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Są niestety tacy w Centrum Badania nad Zagładą Żydów, takie osoby, które tam działają jak na przykład pan prof. Jan Grabowski, ale wygląda na to, że inni są pod wpływem jego. Tak się dokładnie zachowują. (…) Oni przypisują zbrodnie hitlerowskie.. starają się mniej więcej ustawić Polaków nieomal w roli hitlerowskich Niemców” – powiedział Wildstein.

Bronisław Wildstein Ameryki nie odkrył, ale miło słyszeć, gdy otwarcie mówi o antypolskiej roli propagandowej, jaką odgrywa Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Niestety, nie jest to jedyny rozsadnik antypolskiej narracji, ale jest szczególnie groźny, ponieważ swoją antypolską nagonkę podpiera stopniami naukowymi. I nie chodzi tylko o przypisywanie Polakom współsprawstwa Holokauście. Poniżej fragment z oświadczenia Centrum opublikowanego 8 lutego br.

„Grozą przejmuje tolerowanie przez państwo polskie haseł rasistowskich i gloryfikacji rodzimego faszyzmu (podczas tzw. marszu niepodległości 11 listopada – kolejnego całkowicie upartyjnionego święta państwowego, stającego się łupem skrajnych nacjonalistów). Z zażenowaniem i smutkiem odbieramy stosunek władz do dramatycznego problemu uchodźców, niewywiązywanie się z przyjętych wcześniej unijnych zobowiązań, przyzwolenie na rosnącą wrogość do „obcych”. Wyjątkowo bezwstydne atakowanie dobrego imienia prof. Władysława Bartoszewskiego pozostało bezkarne. Tendencje te przypominają najgorsze wzorce autokratycznych dyktatur”.

Takich perełek jest na stronie Centrum więcej.

Źródło: rmf24.pl, holocaustresearch.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Z tego wynika, że to Centrum rzeczywiście zionie miłością i tolerancją. Zauważa dramatyczny problem polskich uchodźców, którym przyjazne przepisy nie pozwoliły rozwinąć biznesu w Polsce. Zauważa antypolonizm w stosunku do Polaków też za granicą (pełno tego i we Lwowie marsz jakiś i na plaży na Bliskim Wschodzie zaczepki jakieś), jeszcze nie całkowicie polska przedsiębiorczość zniszczona (jakieś firmy futerkowe) wg unijnych zobowiązań, bezwstydne atakowanie dobrego imienia prof (w tym wypadku autentycznego z dorobkiem) Jerzego Nowaka. Dlaczego nikt ich nie słucha?

 2. Pan Kracy mówi

  „Z zażenowaniem i smutkiem odbieramy stosunek władz do dramatycznego problemu uchodźców”
  Pyszne! Żydzi przeciwni przyjmowaniu tzw. „uchodźców” u siebie – w Izraelu, są zażenowani tym, że Polska ich (oficjalnie) nie przyjmuje…

  „atakowanie dobrego imienia prof. Bartoszewskiego”
  Chciałbym poznać przypadki owego atakowania i poznać różnicę między krytyką a hagadą.

 3. Normalny mówi

  W YAD VASHEM powinno zostać natychmiast uruchomione Centrum Badań nad Zagładą Polaków ! Tego rząd Wolnej Polski będzie się kategorycznie domagał.

  1. michu mówi

   Takich rzeczy może skutecznie domagać się rząd który wygra wojnę. Kto wygrywa ten stawia muzea i centra na ziemi pokonanego.

 4. zj mówi

  Wygnac to zlo z Polski,lacznie z delegalizacja tej antypolskiej instytucji.

 5. aalfa.oomega mówi

  JUDE chcą od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 6. Robert B. mówi

  Chyba Państwo wiedzą, na czym polega strategia „dobry policjant-zły policjant”? Tu też mamy, moim zdaniem, do czynienia z czymś takim. Wildstein to „dobry Żyd”. Mnie żadni „dobrzy Żydzi” nie przekonują. Proszę zwrócić, że Wildstein niby pieje pod polską nutę, ale ciągle pobrzmiewa w tle „absolutna wyjątkowość holokaustu”. To jest ich cel strategiczny: żeby goje uznały to za mensurę omnium rerum i padły przed żydostwem na kolana.

  1. Leopatriot mówi

   Robert – zamiast sobie dopowiadać , lepiej zejdź na ziemię . Swoją wypowiedzią potwierdzasz mit o polskim ciemniactwie

  2. Spostrzegawczy mówi

   Wprost przeciwnie. Robert B. ma 100 % rację. To ty kultywujesz mit tzw szabesgojstwa. Koniec z tym masochistycznym wazeliniarstwem !

  3. Teresa mówi

   W Polsce mamy więcej takich strategii złego-dobrego policjanta,choćby np partie PO-PIS.PO teraz gra rolę złego policjanta,PIS to ten dobry co daje Polakom np 500 plus.Mamy grających rolę”dobrych” Żydów,np Widstein,Jonny Daniels i tych co grają rolę tych złych,a potem się okaże że wszyscy grają w tym samym teatrze,reżyser ten sam i wspólnie przygotowali szopkę dla gojów.

 7. witek mówi

  trzeba zwrócić uwagę na inne rozumienie słowa tolerancja …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.