Bośnia ma dość imigrantów. Planuje przepchnąć ich do UE

Fot. Twitter
1

Gdy imigranci napływający do Europy stali się poważnym problemem, w lipcu bieżącego roku Włochy zmuszone były do zamknięcia trasy przerzutu. To jednak nie powstrzymało fali migrujących, którzy wybrali drogę przez szlak bałkański.

Migranci napływający do Europy znaleźli inny sposób, aby dostać się do Mekki socjalizmu. Podróżowali przez Bałkany, szlakiem, który uważano za praktycznie zamknięty. Stolicą nielegalnego przerzutu zostały niemal natychmiast Bośnia i Hercegowina. Niewielkie, słabo uzbrojone państwa nie miały szans, by skutecznie zwalczyć  groźny proceder.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szybko utworzone zostały obozy dla „uchodźców” właśnie na terenie Bośni.  Kraj o wyjątkowo źle zabezpieczonych granicach nie był w stanie powstrzymać napływu ludności, a teraz próbuje pozbyć się problemu. Bośniaków nie stać na utrzymanie tysięcy mieszkających już w obozach ludzi, a ponadto liczba przybywających stale się powiększa. Rządzący naciskają zatem na mieszkańców obozu, by nielegalnie przekraczali granicę i parli dalej wgłąb Europy. 

Takie działania, choć zapewne krótkowzroczne i zwyczajnie nielegalne, są jedyną opcją pozostałą aktualnie Bośni. Zadziwiające, że solidarność Unii Europejskiej nie zadziałała tym razem, aby pomóc potrzebującym.

Źródło: Twitter, welt.de

przeczytaj również:

Niemieckie bomby w Radomiu. Kolejna pamiątka po Luftwaffe

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Janusz I mówi

    Bośnia to kraj muzułmański, to co im rodacy przeszkadzają?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.