Bosak punktuje absurdy tarczy 2.0 i pyta: „Gdzie jest minister finansów?” [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
7

Rządowa tarcza antykryzysowa, która weszła w życie 1 kwietnia 2020 roku, okazała się tak genialna i dopracowana, ze po tygodniu rząd przedstawił projekt naprawczy nazywany tarczą 2.0. W środę (8.04.2020) nad projektem pracuje Sejm. Konfederacja przygotowała 41 poprawek, min. obowiązkowe wakacje od rat kredytowych i leasingowych na 6 miesięcy, bez dodatkowych opłat i aneksów do umów niekorzystnych dla kredytobiorców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas konferencji prasowej poseł Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, wypunktował absurdy tarczy 2.0, m.in. uzależnienie wysokości zwolnienia ze składek ZUS od liczby pracowników. Takie rozwiązanie wręcz zachęca pracodawców do zwalniania pracowników, żeby mieć możliwość skorzystania z tej ulgi. Bosak zapytał też, gdzie jest minister finansów Tadeusz Kościński i dlaczego nie uczestniczy w pracach nad ustawą.

 – Warto podkreślić, że minister finansów najpierw ukrywał się przed opinią publiczną, w tej chwili zapowiada sesję pytań i odpowiedzi z internautami, a nie pracuje nad tymi przepisami. Jak to jest, że głównym organizatorem koordynacji polityki gospodarczej stała się pani minister Emilewicz, która wywodzi się z partii satelickiej wobec partii rządzącej, a minister finansów od długiego czasu zniknął, ukrywa się? Nie wiem, czy likwiduje obrót gotówkowy, czy zajmuje się innymi ważnymi rzeczami, które go pasjonują. Ale nie zajmuje się z pewnością w ostatnim czasie walką z kryzysem – podkreślił Bosak.

– Świadectwem tego jest fakt, że mamy już przykłady złego zarządzania finansami publicznymi, np. w tarczy antykryzysowej zostało przyznane prawo do mikropożyczek dla przedsiębiorców, a urzędy pracy, które miały tych pożyczek udzielać, nie mają pieniędzy. Nie mamy nowelizacji budżetu – wskazał Bosak i podkreślił, że bez tej nowelizacji nie ma mowy o uruchomieniu środków na tarczę antykryzysową.

Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

Konfederacja w obronie praw wyborczych Polaków za granicą. Głosowanie w konsulatach może być niewykonalne [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  Nie po to minister finansów rzucił w cholerę karierę milionera w Wlk. Brytanii i przyjechał do Polski ministrować za 15 tys. zł by się przejmować polskimi pracodawcami a tym bardziej polskimi pracownikami

 2. George mówi

  Minister Kościński pewnie siedzi w chałupie i zastanawia się, jak by tu skierować nowe strumienie finansowe z polskiego budżetu do środowisk żydowskich w celu zadośćuczynienia żydowskim roszczeniom i to tak, żeby polski podatnik się nie połapał, że jest bezczelnie okradany. Renty i emerytury wypłacane żydom z Izraela to jeden z takich strumieni, ale widać to dla żydów tyle, co nic.

 3. Flex mówi

  W tym chaosie jest chyba metoda. Tylnymi drzwiami cicha, ratalna nowelizacja budżetu i takie oto „perełki”. Ciekawe ile jeszcze tego wrzucili i ubrali w walkę z wirusem? Gdzieś tam z tyłu są wpływowe siły i pieniądze. Sojusznicza sieć telekomunikacyjna już wie że „wygra” „przetarg” na 5G i likwiduje przeszkody?! Co te marionetki i sprzedawczyki robią można porównać do „planu Balcerowicza” uchwalonego nocą, bez analizy i wnikliwej oceny wpędzono w nędzę wszystkich kredytobiorców, łamiąc ustawowo warunki indywidualnych umów! Mamy powtórkę. PIS gnije i ludzie szykują posady u wdzięcznych „sponsorów” To trzeba posłuchać , ale mieć coś na nerwy: https://www.youtube.com/watch?v=5K2wJTxBk1k . W tej „mgle” koronawirusowej wiodą nas na „rzeź”! Macki korporacji, finansjery i służb, splecionych jak kłębowisko węży, nie próżnują. Nawet z YT ściągają niewygodne treści jak W.Gadowskiego. Nota bene czy za wątpliwości dot. koronawirusa czy może za reklamę napoju gazowanego z chininą, zamiast sojuszniczego w dwóch wersjach zawierającego „zbawienny” dla organizmu kwas ortofosforowy (H3PO4). Pani adwokat-Min. cyfryzacji pokazała na tej komisji finansów, jakich ludzi przewodnia siła narodu upchała w administracji. Szacunek dla przew. H. Kowalczyka za podejście merytoryczne, a nie polityczne do śmieci wrzucanych przez rząd.

 4. Kubson mówi

  Tak się zastanawiam skoro na 6 m-c zwolnienia z płacenia rat kredytowych – a co w takim razie z drugą strona medalu : lokatami, udzielaniem nowych kredytów, obsługą bieżących rachunków ?

 5. Flex mówi

  PS. Przesłuchałem raz jeszcze zapis tej komisji. Gdy G.Braun złapał za słówko Panią Min.Buk i „uderzył w stół” pytając kto „prosił” o ten 26 artykuł, natychmiast odezwały się „nożyce” czujnego przedstawiciela KPRM ! (czyżby winowajcy tam się kryli? Wcale bym się nie zdziwił!) p…go o „słusznych i zbawiennych” celach całej ustawy zawartych „w inwokacji”. Konfederaci, a może puścić ten artykuł? A po zmianie władzy wzoremmVATowskiej powołać komisję w sprawie lobbingu i szkód zdrowotno-finansowych wprowadzanych „podstępnie” przepisów. Ale nie wolno nam chyba dopuścić do sytuacji jak w filmie z Julią Roberts, gdzie grała prawniczkę walczącą o odszkodowania dla ofiar raka, żyjących pod puszczonymi im nad dachami, przesyłowymi liniami energetycznymi.

 6. Antyparch mówi

  Dzis trockista Bosak nawoluje do niesplacania kredytow.Licytuje sie na absurdy z Zandbergiem.Jutro pojdzie do sklepu darmo brac?

  1. Flex mówi

   Nie widzisz sprzeczności pomiędzy treścią swojego komentarza, a swoim podpisem? Do tego ewidentnie łżesz, a to dowód: https://www.youtube.com/watch?v=O6KPVlWFzhM Posłuchajcie dokładnie, to tylko kilka minut!
   To sprzeczność podobna jak między nazwą PIS, a tym co teraz na gwałt wcielają w czyn. Wrócę do wyżej wspomnianej manipulacji przy ART26 w tarczy2. Wg mnie to co wyszło wczoraj na komisji finansów to udaremnienie próby dokonania przestępstwa. Poseł PO sugerował nawet przewodniczącemu Kowalczykowi powiadomienie odpowiednich służb. No alw ten po konsultacjach telefonicznych dał czas projektodawcom na „poprawienie” tego artykułu. Ciekawe czy ta sprawa zostanie ukręcona i wyciszona? Jeśli wielbiciele 5G chcą sobie gotować mózgi w łuku mikrofalowym telefon-przekaźnik to ich problem. Ale nie wiem czy sąsiedzi masztów z przekaźnikami mają ochotę na ryzyko glejaka czy innych nowotworów mózgu czy białaczki. Cwaniaczki z KPRM postanowiły ich na wszelki wypadek o zgodę nie pytać! ustawa hazardowa Jaskierni czy Mira,Rycha i Zbycha to przy tym małe piwo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.