Bosak o PAD: „Jako głowa państwa nadskakuje środowiskom żydowskim”

Andrzej Duda, Krzysztof Bosak/ fot. Twitter Konfederacja
8

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta RP, udzielił obszernego wywiadu portalowi gazeta.pl. – Niestety zachowania i działania prezydenta Dudy dowodzą, że jako głowa państwa nadskakuje środowiskom żydowskim – powiedział Bosak podkreślając, że jest ogromna różnica pomiędzy utrzymywaniem kontaktów a nadskakiwaniem.

Bosak podkreślił, że prezydent Duda „od momentu objęcia urzędu robi wszystko, żeby dystansować się od środowisk narodowych” oraz „puszcza oko” do przeciwników Konfederacji. – Jestem w tych wyborach jedynym wiarygodnym politykiem o poglądach konserwatywno-wolnościowo-narodowych. Prezydent Duda nie reprezentuje takich idei – powiedział Bosak. – Dla prezydenta Dudy priorytetem jest zachowanie wysokiej wiarygodności w środowiskach poprawnych politycznie – żydowskich, lewicowych, mediach głównego nurtu, wielkich międzynarodowych korporacjach – dodał.

Zapytany o to, czy Konfederacja jest „cichym sojusznikiem” PiS-u Bosak stwierdził, stwierdził, że to „bzdury”. – Gdyby PiS-owi po ostatnich wyborach zabrakło szabel w Sejmie do większości, to dobieraliby ludzi spośród bezideowych polityków Platformy czy PSL, którzy są gotowi za określoną cenę przejść do PiS-u. Każdy, kto zna polską politykę, wie, że Jarosław Kaczyński nie będzie w sposób partnerski i podmiotowy traktować żadnej innej partii adresującej swój przekaz do wyborców, których on uważa za strefę wpływów PiS-u. Myślenie, że Konfederacja jest albo będzie przystawką PiS-u jest z gruntu błędne – wyjaśnił.

Oceniając taktykę Prawa i Sprawiedliwości Bosak podkreślił, że ta partia nie reprezentuje wartości konserwatywnych. – PiS świadomie w najważniejszych dla konserwatystów sprawach nie robi kompletnie nic, dając tym samym lewicy możliwość do rozwinięcia skrzydeł. PiS gra na lewicę, nie bójmy się tego powiedzieć. Dzięki temu może ustawiać się w centrum, zyskiwać wyborczo i zdobywać to, o czym mówił w swoim wywiadzie wiceprezes Lipiński – swoisty glejt od establishmentu na reprezentowanie wyborców o poglądach konserwatywnych – powiedział.

Odpowiadając na pytania dotyczące strategii podczas prezydenckiej kampanii wyborczej, Bosak powiedział, że chce zawalczyć o głosy kobiet oraz średniego i starszego pokolenia. Podkreślił też, że ani on, ani Konfederacja nie adresuje swojej oferty wyborczej wyłącznie do katolików.

Uważamy, że nasze propozycje idące w duchu konserwatywnym, wolnościowym i narodowym są dobre dla całego społeczeństwa. Wcale nie trzeba być osobą wierzącą, żeby dostrzec w tym co mówimy logikę, zdrowy rozsądek czy po prostu instynkt samozachowawczy – wyjaśnił Krzysztof Bosak. Cały wywiad TUTAJ.

Źródło cytatów: gazeta.pl

Zobacz też:

Bosak o polityce klimatycznej UE: „Realizacja utopii i zabijanie przemysłu” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. robert mówi

  Żydzi prześladowali w warszawskim getcie wyznawców Chrystusa. ,,Znęcano się nad Żydami katolikami, gdy wychodzili z kościoła po mszy” | wolna-polska.pl

 2. Małgorzata mówi

  PAN K. BOSAK MA RACJĘ, OBECNY PREZYDENT WYJATKOWO OBRZYDLIWIE NADSKAKUJE TYM ŚRODIOWISKOM. JA NIE ZGADZAM SIĘ BA ŻADNĄ RZECZPOSPOLITĄ “PRZYJACIÓŁ”, ŻADNĄ JUDEOPOLONIĘ, ŻADNE POLIN – TU JEST POLSKA KRAJ POLAKÓW I MAM NADZIEJĘ, ŻE TAK ZOSTANIE, CHOĆ W TEJ CHWILI WYDAJE SIĘ ŻE RZĄDZĄCY ROBIĄ WSZYSTKO ABY PODMIENIĆ NARÓD. W WYBORACH TRZEBA ODDAĆ GŁOS NA PANA KRZYSZTOFA. CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE

 3. AS mówi

  Gdy poszperamy głębiej w historii, nie tylko historii Polski, i nie tylko historii współczesnej, znajdziemy takie oto niby paradoksy, że najpierw strzelono a później, a jakże celnie, narysowano tarczę. Często te fakty są podane wprost, no ale nieraz należy umieć czytać między wierszami.
  Drugi wątek, jaki chciałbym podjąć, to dzielenie elektoratu na lewicę, prawicę, centrum, kobiety starszego pokolenia czy średniego. Oczywiście tak dzielą w GUS i postprlowskich sondażowniach. Nie sądzę, aby Pan Bosak, nie wiedział, że jeśli dzisiaj, mając na uwadze dobro Narodu Polskiego, właściwy podział jest tylko jeden. Naprawdę tylko jeden.
  To wszystko co chciałem napisać, dodając, że Nas, na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, naprawdę wybito, wyniszczono a resztę ogłupiono. Być może, nawet, nie było potrzeby ogłupiać reszty. Smutne.

 4. marju73 mówi

  Marian dawny “narodowiec” kocha obecnego prezydenta, naczelnika i pisożydowską antypolską zagraję ( kanał M.K TV ). Choć wcześniej nimi pogardzał.
  Teraz w umiłowaniu i chwaleniu PiSu nie da się nikomu wyprzedzić.

 5. proszę pytać mówi

  Duda zawiózł na Ukrainę 4 miliardy złotych. PiS dotuje Ukrainę i antypolonizm. O tym też proszę mówić!!!

 6. Andrzej mówi

  PAD realizuje cele żydowskie bo jest związany rodzinnie z żydowskim środowiskiem. A wiadomo, że Kornhauserzy są polonofobami.

 7. Tomasz mówi

  Zagłosuję na p.Bosaka.. i nie interesują mnie żadne teksty typu: stracony głos.. małe szanse itp. Właśnie tego typu argumentami główne partie zawsze trzymały prawdziwą opozycję poza kuluarami. Pora z tym skończyć. Głosujmy wg poglądów i w zgodzie z sumieniem , to nie są wyścigi konne!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.