Borys Budka w „Zeit Online“: „UE musi postawić Polsce ultimatum”

fot. youtube
2

Poseł Borys Budka udzielił wywiadu niemieckiemu portalowi „Zeit Online”. Poproszony o komentarz do reformy sądownictwa, która rozpoczęła się w związku  podpisaniem przez prezydenta Dudę nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, Budka oświadczył: „UE musi postawić Polsce ultimatum. Tylko wtedy, kiedy UE pozostanie nieustępliwa, rząd pójdzie na ustępstwa. UE musi pokazać bezwzględność, ale jednocześnie dać do zrozumienia, że nie jest ona skierowana przeciwko Polakom, tylko przeciwko rządowi”.

Zapytany o powód niesłabnącego poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, Budka uznał, że przyczyną jest „wyjątkowa propaganda” i dobra koniunktura gospodarcza.

„Jeśli większość Polaków chce być częścią UE (…), to trzeba wyjaśnić społeczeństwu, że polityka PiS prowadzi w przeciwnym kierunku, i że PiS chce modelu państwa, który panował przed rokiem 1989: z elementami gospodarki planowej, państwowymi monopolami, samorządami pod kontrolą państwa, państwem centralnym z Warszawy i uległymi sądami”.

Panie Budka, niech Pan już nic nie wyjaśnia, bo żal słuchać tych Pana bajeczek z mchu i paproci.

I jeszcze piękne podsumowanie z twittera.

Źródło: dw.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. jacek mówi

    Budka to folksdojcz,zdrajca i szmata.Jak mawiał Kmicic do Kuklińskiego pod Jasną Górą?Wystarczy,czy jeszcze mam ci w pysk napluć?

  3. ania mówi

    Czego można wymagać od człowieka, dla którego wzorem byli Tadeusz Mazowiecki i Bronisław Geremek?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.