„Bolszewik Komorowski”. Prof. Cenckiewicz publikuje szokujące dokumenty nt. byłego Prezydenta RP

Bronisław Komorowski/Fot. Youtube
5

„Bolszewik Komorowski” – takie słowa cisną się na usta, gdy widzi się dokumenty upublicznione dziś na Twitterze przez prof. Sławomira Cenckiewicza. Dokumenty dotyczą zmiany daty obchodów Święta Wojska Polskiego w 1990 roku. W II RP obchodzono je w rocznicę Bitwy Warszawskiej, czyli 15 sierpnia. W czasach PRL był to 12 października – rocznica bitwy pod Lenino. Dziś to święto obchodzimy 15 sierpnia, ale zapewne nie wszyscy pamiętają, że w latach 1990-1992 wyznaczono obchody na 3 maja. Dlaczego na ten dzień i na czyj wniosek?

Pomysł, żeby powrócić do obchodów 15 sierpnia nie podobał się ludowym oficerom, a do ich argumentów przychylił się ówczesny wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, czyli Bronisław Komorowski. Prof. Cenckiewicz opublikował dokumenty, które to potwierdzają.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bronisław Komorowski był w 1990 r. przeciwny ustanowieniu święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia!!! Już wiem dlaczego dzisiaj krytykują totalni defiladę i obchody święta WP organizowane przez Pana Ministra @mblaszczak i @MON_GOV_PL” – skomentował Cenckiewicz i dodał: „Komorowski był tak konsekwentny w torpedowaniu dnia 15 sierpnia jako daty święta WP, że połączył głosowanie w tej sprawie na Radzie Wojskowej MON z pożegnaniem Jaruzelskiego jako zwierzchnika sił zbrojnych. No i 3 maja zwyciężył”.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Bronisław Komorowski – jako Marszałek Sejmu RP, a później  Prezydent RP – forsował postawienie pomnika bolszewików pod Ossowem. Pomnik miał być ozdobiony 22 stalowymi elementami symbolizującymi bagnety. Odsłonięcie miało nastąpić 15 sierpnia 2010 r. Komorowski postanowiły zaprosić na uroczystość przedstawicieli strony rosyjskiej, aby „nadać obchodom rocznicowym nową wartość”.

Na szczęście do celebry nie doszło. Zaprotestowali lokalni samorządowcy, mieszkańcy i organizacje kombatanckie. Pomysł Komorowskiego, żeby z pompą uczcić bolszewików szturmujących Warszawę, spalił na panewce. A teraz mamy kolejny dowód na to, że „bolszewik Komorowski” próbował zniszczyć pamięć o wielkim polskim tryumfie nad czerwoną zarazą.

Źródło cytatów: twitter

Przeczytaj tez:

Katarzyna TS: „Rudy” i „Zośka” walczą z supremacją białej rasy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Przerażające są te jelity żydokomunistyczne, które od min. 1944 roku rządzą Polską i notorycznie fałszują wybory.

 2. Robert mówi

  To zwykły kryminalista jest ,tyle że kryty.Największy problem ludzkości,zwykłej ludzkości,tkwi w tym,że istnieją,jako zło ostateczne,całkowite,piekielne tzw.służby tajne,specjalne,pies je trącał,nieruszalne.Sieć,siatka,sitwa.Kartele boliwijskie,kolumbijskie istnieja,jak istniały.Rozpiepszają Iraki,Syrię,Afgany,Ukraińców,wąchają sie z Koreanczykami z Północy,a o kartelachnarkotykowych cisza,nul,nima,nie robią.Bo CIAmajdy,trzymające za ryj każdą małpę UBecką tego świata,nawet tzw.ZSRR poszedł z nimi na współpracę,raczej KGB,stąd tzw.okrągły stół ,Bolek,Mazowiecki,Komorowski…Potrzebują banków,potrzebują karteli,tworzą banki,ważnych obywateli i nie ruszają karteli,kożystają z tych samych banków…Pies ich trącał

 3. o ludzie !!! mówi

  Tak tego POszewika wychwalala dzisiaj Staniszkis …kim ta baba jest !! następna ” demokratka „

  1. Ada mówi

   Jako prezydent byłby pozostawił w Ossowie następne yx wno po sobie, ale – i to trzeba szczególnie OBECNIE podkreślić -” zaprotestowali lokalni samorządowcy, mieszkańcy i organizacje kombatanckie”. Zgodnie z własnym przekonaniem, sumieniem i gwarancją umocowaną w prawie – ZAPROTESTOWALI i NIE POZWOLILI!

  2. bolek mówi

   TW sa wsrod Nas…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.