Bohaterem polskiej niepodległości wg „Wyborczej” jest NIEMIECKI żołnierz z II wojny światowej

żołnierz Luftwaffe bohaterem polskiej niepodległości w GW. fot. screen facebook
4

W związku ze zbliżającą się rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Gazeta Wyborcza” zorganizowała konkurs „Nieznani bohaterowie naszej niepodległości”. „Opowiedz nam o człowieku wielkim, wyjątkowym, porywającym serca innych. Opowiedz o jego życiu, bohaterstwie i charyzmie. Mało znany bądź zupełnie anonimowy. Zapomniany bądź wspominany przez bardzo niewielu. Nieznany bohater naszej niepodległości. Niech historia o nim pójdzie w świat i pozostawia ślady jego bohaterskich czynów! Weź udział w konkursie i stwórz z nami pierwszą wielką prywatną historię ostatnich stu lat Polski. Opowieści zamiast pomników” – czytamy na fb „Wyborczej”.

Informacja o konkursie została zilustrowana zdjęciem żołnierza z czasów II wojny światowej. Tyle tylko, że nie jest to żołnierz polski, ale niemiecki. „Wyborcza” zilustrowała konkurs „Nieznani bohaterowie naszej niepodległości” zdjęciem strzelca Luftwaffe w bombowcu Heinkel He 111 w 1940 roku!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Post wisi już od ponad 20 godzin. Pod nim znajduje się kilkanaście komentarzy, w których internauci wskazują, że jest to zdjęcie niemieckiego żółnierza. „Bohater z Luftwaffe?; „Dlaczego na zdjęciu jest niemiecki lotnik z II wojny światowej?”; „Nieznani bohaterowie naszej niepodległości i hitlerowski lotnik na zdjęciu?” – pytają. „Strzelec przedni z Heinkla 111. To dopiero superbohater naszej Ojczyzny!!! Pewnie strzelał we wrześniu 1939 roku ślepakami!”; „”dzięki niemu przetrwaliśmy”… bo nie trafiał”; „Jutro zróbcie bohaterów wymiaru sprawiedliwości i dajcie zdjęcie Stefana Michnika”, „O, bohater wyborczej – NIEMIECKI STRZELEC” – kpią komentujący.

Ciekawe kiedy GW-pajace zorientują się, jakie zdjęcie wybrali do swojego konkursu? Na wszelki wypadek zrobiliśmy screen.

Źródło: Facebook

Przeczytaj też:

Historia Wielkiej Polski – MAJ. Żydowski mord na Polakach w Nalibokach, bitwa pod Monte Cassino, Powstanie Śląskie…

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Rafał mówi

    ciekaw jestem rozwiązania tego konkursu – może być ciekawie – w końcu udział wezmą czytelnicy GW

  2. Normalny mówi

    To jeszcze jeden dowód na to, że polskie obywatelstwo powinno być na nowo przyznawane na zasadzie weryfikacji. Za taką wywrotową, antypolską i antykatolicką działalność – całkowita natychmiastowa konfiskata mienia, odebranie obywatelstwa polskiego wraz z nakazem opuszczenia Polski w ciągu 24 godzin. Albo ocalejemy jako naród, albo różne kanalie sukcesywnie doszczętnie zniszczą naszą cywilizację.

  3. Konrad mówi

    Po prostu albo ktoś wkleił zdjęcie z rodzinnego archiwum albo ich mocodawcy nie dysponowali innymi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.