Błaszczak odwołuje degradację Jaruzelskiego i Kiszczaka? Szokujące doniesienia!

Kiszczak, Błaszczak i Jaruzelski / Fot. youtube
13

Rzeczpospolita donosi o szokujących decyzjach ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zdaniem informatorów red. Izabeli Kacprzak projekt ustawy dotyczącej degradacji generałów LWP Czesława Kiszczaka i Wojciecha Jaruzelskiego, nie będzie realizowany.

Według informacji dziennikarki „Rzepy”, Błaszczak nie przekaże projektu ustawy do dalszego procedowania w Sejmie, a PiS nie ma zamiaru się nim zajmować. Projekt ustawy o degradacji komunistycznych zbrodniarzy był przygotowywany za czasów zdymisjonowanego ministra Antoniego Macierewicza, który zamierzał symbolicznie rozliczyć zbrodniarzy PRL. Ustawa miała dotyczyć m.in tych, którzy „przyczynili się do utrzymywania lub podtrzymywania reżimu komunistycznego”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Projekt krytykowany był przez komunistów, byłych funkcjonariuszy sowieckich służb czy byłego szefa MON Tomasza Siemoniaka. W obronie postkomunistycznego status quo III RP perorowano o braku kompetencji ministerstwa do degradacji takich kreatur jak Jaruzelski czy Kiszczak, którzy ponoszą szczególną odpowiedzialność za zbrodnie dyktatury z lat 80. i utrzymywanie Polski pod sowiecką okupacją.

Czekamy na oficjalne stanowisko MON w tej sprawie.

Źródło: Rzeczpospolita

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Teraz to już faktycznie późno żeby ich degradować. Trzeba degradować żyjących i im odbierać ordery (a zwłaszcza nie dawać im tego co my oddajemy Urzędowi Skarbowemu ;))

 2. Zonia mówi

  Blascyk to jest cygan.oszust jak mozna zapewniac ze Polsce nic nie grozi jak nie ma granic i kontroli itd.Tylko idiota moze tak opowiadac takie dyrdynaly.Szarancza w kazdej chwili moze byc w Polsce.Banderowcow jest bardzo duzo i Blascyk nie wie ?itd.

 3. Maciej mówi

  teraz widzicie dlaczego usunięto min.Macierewicza.
  tylko Ruch 11 Listopada może jeszcze uratować Polskę .

  1. andzia mówi

   Tym ruchem kieruje prousraelska sekta. Pastorek deklaruje wypłatę haraczu Żydom.

 4. Sever mówi

  Nie czekam na oficjalne stanowisko MON w tej sprawie. Mam to w d… . Jest milion ważniejszych spraw.

 5. Paweł mówi

  Podejrzewam, że to czysty fake news. Nie dajcie się wpuszczać.

 6. ALLL mówi

  Co za różnica, i tak wszyscy wiedzą, że to byli komunistyczni generałowie.Degradacja niczego nie zmieni,chyba tylko tyle, że nie będą już generałami komuchów, a tym samym nie będą odpowiadać za ileś tam lat w pamięci narodu, za swoje komusze decyzje.

 7. Zbigniew KORNELL mówi

  Rusofobia to choroba.

 8. Wiktor36 mówi

  Tylko patentowane idioci grzebią w prochach historii. Mamy tyle spraw o wiele ważniejszych i pilniejszych czekających na załatwienie a tu się chcą zajmować głupstwami.

 9. tadek mówi

  I co to zmieni, że ich zdegradują ? Będą uczyli na historii, że zwierzchnikiem Sił Zbrojnych był szeregowy ?
  Tylko poj***ny Macierewicz mógł wpaść na tak idiotyczny pomysł.

 10. Piotr mówi

  Rządzi PIS a decyduje PO. Nawet swoje ustawy cofają. Nie ma rozliczenia z przeszłością nie ma przyszłości. Jedyna nadzieja w Ruchu 11- go Listopada

 11. Józef mówi

  Nie manipulujcie i nie oszukujcie tytułami. Odwołać można coś co już funkcjonuje a nie coś czego jeszcze nie ma.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.