Biznesmen z Polskiej Grupy Medialnej: „Firmy zamykają się na media katolickie”

0

Media w Polsce wpisują się tylko w dwa nurty, cywilizacji i antycywilizacji – powiedział w Telewizji Trwam Szczepan Wójcik, założyciel Polskiej Grupy Medialnej Rolników i Konsumentów, w skład której poza organizacjami branżowymi, naukowymi i biznesowymi wchodzą media ogólnoinformacyjne i rolnicze.

 Lewa strona zyskuje

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Mamy walkę antycywilizacji i cywilizacji. Po jednej stronie są osoby, które bardzo mocno walczą z wiarą katolicką, czyli lewicowo-liberalne organizacje, które mają bardzo dużo pieniędzy i dzisiaj ten kryzys wykorzystują w dużej mierze na swoją korzyść. Po drugiej, mamy media katolickie, niebojące się mówić prawdy, jak TV Trwam i Radio Maryja, którym niejeden z nas wiele zawdzięcza. One mają problemy finansowe. Firmy się zamykają, a lewa strona na tym zyskuje. (…) To nasz test na odpowiedzialność. Naszym obowiązkiem jest pomoc – stwierdził w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej i założyciel Polskiej Grupy Medialnej Rolników i Konsumentów.

Od aborcji po zielony ład

Szczepan Wójcik przypomniał, że poza promocją aborcji, eutanazji czy LGBT, antycywilizacyjne media wspierają różne z pozoru przyjazne ideologie, które występują w przebraniu ekologii czy przyjaźni do zwierząt, de facto jednak są wrogo nastawione do rolników i tradycji.

Zdaniem Wójcika, gdyby Europejski Zielony Ład wszedł w życie przed erą pandemii koronawirusa, Polska zdana byłaby na łaskę i niełaskę zagranicznych importerów.

Co dzisiaj mielibyśmy na sklepowych półkach i czy faktycznie bylibyśmy dzisiaj bezpieczni? Musimy dbać o polską gospodarkę, polskich rolników i o polskie media. W naszych rękach leży to, komu pozwolimy przetrwać – Niemcom, Francuzom, którzy zapychają nasze rynki, czy Polakom – mówił biznesmen, założyciel wSensie.pl, SwiatRolnika.info czy magazynu „Świat Rolnika BIZNES”.

Szczepan Wójcik jest prezesem Instytutu Gospodarki Rolnej oraz Fundacji Polska Ziemia, założycielem Polskiej Grupy Medialnej Rolników i Konsumentów, a także rolnikiem (hodowcą zwierząt futerkowych i bydła).

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.