Biskup zaleca segregację sanitarną: „Wierni mogą odmówić wizyty kolędowej w przypadku niezaszczepienia księdza”

fot. screen/tvimperium YouTube
8

We wtorek (14.12.2021) na stronie diecezji elbląskiej zostały opublikowane wytyczne biskupa Jacka Jezierskiego dotyczące kolędy 2021/2022. – Przyjmujący księdza posiadają prawo upewnić się, czy ich duszpasterz jest zaszczepiony. Dlatego ksiądz powinien posiadać ze sobą paszport covidowy. Wierni mogą odmówić wizyty kolędowej w przypadku niezaszczepienia księdza – pisze biskup.

Wytyczne nakazują też stosowanie zasady DDM (dystans, dezynfekcja, maseczki) oraz ograniczają czas wizyty duszpasterskiej do 15 minut. – Parafianie mają naturalne prawo zrezygnować z kolędy jeśli czują się zagrożeni zarażeniem – napisano w wytycznych. – Nieprzyjęcie wizyty kolędowej w czasie pandemii nie może być rozumiane jako zrywanie więzi z parafią oraz jej duszpasterzami – zapewnia biskup Jezierski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A zatem segregacja sanitarna w Kościele staje się faktem. Nie ma ona żadnego sensu medycznego, ale jest zalecana przez biskupa, więc wierni mogą pokazać drzwi niezaszczepionemu księdzu. Kod QR stał się fetyszem, który ma gwarantować bezpieczeństwo, chociaż niczego nie gwarantuje. Tak samo jak bezużyteczna szmata na twarzy, dezynfekcja i absurdalny nakaz dystansowania. Może ksiądz powinien chodzić z dwumetrową tyczką, żeby mierzyć odległość od parafian?

Jeśli dziś biskup zezwala na odmowę przyjęcia niezaszczepionego księdza, to niedługo wierni dowiedzą się, że bez kodu QR nie wejdą do kościoła. I co wtedy?

Źródło informacji: diecezjaelblag.pl

Zobacz też:

Członek Rady Medycznej zaleca segregację sanitarną, aby „chronić zaszczepionych”. Szczepionka nie chroni?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. internet mówi

  Podkarpacie. Ksiądz na porodówce. Doprowadzał młode matki do szału.

 2. MAREK mówi

  Towarzyszowi Jackowi jezierskiemu bliżej jest do nauki marksizmu i leninizmu niż do nauki Jezusa Chrystusa.

  Mt18
  Zgorszenie

  6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny3. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła4 ognistego.

 3. Dawid mówi

  Nie,nie „Biskupie” to my nie będziemy przyjmować kolędy jeśli do drzwi zapuka ksiądz popierający segregację sanitarną.

 4. Dariusz mówi

  Sqoorvienie judoskopatu wchodzi w kolejny etap.

 5. Wojtek mówi

  Nie wpuściłbym do domu księdza w masce…

 6. Maksymilian mówi

  No i świat się nie zawali. Gorzej gdy „ksiądz w dom, żona w ciąży”. Ksiądz powinien być zaszczepiony, bo przychodzi raz do roku i może przynieść pecha. Lepiej zamknąć dom i pojechać na cmentarz sie pomodlić.

 7. BP mówi

  !00 % mój pogląd TYLKO NIEZASZCZEPIONY KSIĄDZ. Nie będę składała hołdu szatanowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( to sataniści wyprodukowali te szczepionki)

 8. Maksymilian mówi

  Tylko niezaszczepiony jest wysłannikiem Chrystusa? Ale jaja. Zaszczepiony pomiot szatana niech będzie przeklęty 😸

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.