Biegli ustalili: kierowca Seicento winny spowodowania wypadku z udziałem limuzyny premier Szydło. Będzie akt oskarżenia

samochód Sebastaina K. po wypadku/fot. youtube
3

Jak informuje RMF FM, biegli zrekonstruowali przebieg wypadku z udziałem limuzyny premier Beaty Szydło, do którego doszło w Oświęcimiu w lutym 2017 r. Jego przyczyną było niezachowanie należytej ostrożności przez kierowcę Seicento, który na widok uprzywilejowanego samochodu zjechał do prawego krawężnika i zatrzymał się, a gdy ten samochód go minął, włączył się do ruchu i wtedy uderzyła w niego rządowa limuzyna.

Biegli wskazali, że przy tym manewrze wymagane jest upewnienie się, czy droga jest wolna i nie ma znaczenia, czy nadjeżdżający pojazd jest uprzywilejowany, co wprost wynika z przepisów o ruchu drogowym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Akt oskarżenia w sprawie wypadku ma być gotowy do końca lutego. Kierowca ma być oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego, którego uczestnicy zostali poważnie ranni. Według prokuratury obrażenia (między innymi premier Szydło) zakwalifikowano – jak to określają biegli – powyżej siedmiu dni.

Źródło: rmf24.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Ala mówi

    Czy ten drugi mial wlaczone sygnaly,a pierszwy czy mial dodatkowo wlaczone czerwone?BOR toBardzo Ograniczona Rabaneria/taka byla/

    1. Ultima Thule mówi

      To nie ma znaczenia. Gdyby cokolwiek jechało za pierwszym autem, to seicento miało obowiązek ustąpić pierwszeństwa. Normalna zasada. Na dodatek kierowca BOR uratował kierowcy seicento życie narażając własne i pasażerów limuzyny rządowej. Równie dobrze mógł go staranować i zabić zgodnie z prawem …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.