Białystok: Czeczeni zaatakowali Polaków. Sprawa jest tuszowana przez policję i Urząd ds. Cudzoziemców?

ośrodek dla cudzoziemców w Białymstoku/ fot. google maps
12

Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak poinformował na Twitterze o wydarzeniu, do którego doszło 3 września w Białymstoku. – Nieletni uchodźcy czeczeńscy z ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku zaatakowali z nożem dziś po południu polskie dzieci przy Al. 1000-lecia Państwa Polskiego. Nikt nie ucierpiał. Trwa interwencja policji – napisał Bosak zaznaczając, że podaje tę informację, ponieważ jest ona blokowana medialnie. – Nie jest to pierwszy ani odosobniony przypadek naruszenia porządku przez zaproszonych do Polski azylantów z Czeczenii umieszczonych przez rząd w ośrodku dla cudzoziemców w Białymstoku. Kiedy zostaną odesłani do swojego kraju, Panie Ministrze Brudziński? – pyta Bosak.

Na informację podaną przez Bosaka zareagował Urząd ds. Cudzoziemców. – Panie Krzysztofie, razem z policją sprawdziliśmy Pana informacje i są one nieprawdziwe. Dzieci mieszkające w ośrodku nie zaatakowały nikogo nożem. Potwierdza to miejski monitoring. Doszło do sprzeczki słownej między 9, 10, 11 i 12-latkami z ośrodka i ich rówieśnikami ze szkoły – taka informacja pojawiła się na Twitterowym koncie urzędu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Wierzę świadkom zdarzenia a nie Wam. W przypadku sprzeczek słownych nie interweniuje policja. A dziś doszło do kolejnego incydentu na tym samym osiedlu: Tym razem dorosły Czeczen krzyczał do Polek, że je zgwałci. Zatrzymała go policja. Sprawdźcie sobie i to – odpisał Bosak.

– Jeden z chłopców trzymał w ręce ustną harmonijkę co zostało mylnie uznane za nóż. Funkcjonariusze policji wylegitymowali chłopców i wszystkich puścili wolno. Drugą sprawę oczywiście także sprawdzimy – to kolejny wpis urzędników.

– Przestańcie bronić Czeczenów jeśli nie rozmawialiście z polskimi świadkami, a macie info tylko od Czeczenów i policji, która przyjechała po zdarzeniu. Te nagrania monitoringu nie są miejskie tylko osiedlowe i według moich źródeł niczego nie rozstrzygają i nie będą upublicznione – odpowiedział Bosak. – Sytuacja na chwilę obecną to jest spór typu słowo przeciw słowu. Młodzi Czeczeni atakowali, Polacy uciekali na teren strzeżonego osiedla. Polacy twierdzą że był nóż, Czeczeni – po przyjedzie policji – że nie było. Komu wierzycie i dlaczego? – pyta Bosak.

– Białystok. Po trzech dniach wreszcie pierwszy odważny dziennikarz przyjechał na miejsce zdarzenia by porozmawiać z rodzicami zaatakowanych polskich dzieci i świadkami. „Policja nie chce za bardzo o tym mówić” – usłyszałem właśnie od niego – to kolejna informacja podana na Twitterze przez Krzysztofa Bosaka.

Następnie Bosak opisuje, jak wyglądało zajście, o którym nie chce mówić policja i któremu zaprzecza Urząd ds. Cudzoziemców.

– Co stało się w Białymstoku? 4 małych Czeczenów zaatakowało spokojnie stojących Kubę i Mateusza. W sumie 12 ciosów i kopnięć. Ci nie oddawali. W ich obronie stanęła 10-letnia Wiktoria. Jeden z Czeczenów zaczął ją gonić. Drugi go próbował przytrzymać. Wiktoria widziała że wyjął nóż. Nagranie monitoringu nie pozwala rozstrzygnąć czy mały Czeczen wyjął nóż. Ale dziewczynka, która wcześniej broniła chłopców w trakcie pobicia i rozmawiała z agresorami nagle zaczęła uciekać jak poparzona do budynków. A drugi Czeczen próbował powstrzymać tego najagresywniejszego – pisze Bosak.

Źródło: twitter

Przeczytaj też:

Niemcy: 8,5 roku więzienia dla uchodźcy z Afganistanu za zabójstwo piętnastolatki

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Opieszałość działań policyjnych wymuszana przez przeróżne urzędy i zaprzedanych wrogom Polski kacyków zaowocuje przejęciem „spraw” w swoje ręce przez obywateli. Nikt niczego nie będzie widział, słyszał i nikogo nie zainteresuje co do powiedzenia będą mieli Czeczeni i inni czujący się obecnie bezkarnie obcy. To tylko kwestia czasu.

  1. Groto mówi

   Brudzinski jojo specjalnie nakazuje policji biernosc wobec zbrodniczych zachowan nachodzcow bo to wytyczne makreli z berlina! PISowski rzad oszukuje Polakow sciaga od makreli islamistow a potem oskarzaja jakies wyimaginowane mafie o sciaganie ciapatych! To rzad jest ta mafia a ministrowie w rzadzie to zydzi ktorzy chca wyniszczyc Polakow!

 2. Andrzej mówi

  mieszkają też czeczeni w byłym hotelu ,,IGA,, przy ul.Hellera 20/40, była ul.Berlinga.

 3. gojek mówi

  Policjanci zapewne chętnie by wymierzyli sprawiedliwość, ale mają związane ręce. To nie milicyjna pała, tylko durni przełożeni i politycy na górze wydają takie dyspozycje…
  Nadzieja w kibolach, że młodocianą gównażerię na butach wyniosą za granicę…

 4. Pola kowalska mówi

  Okupant syjonistyczny nie przyznaje sie do winy po to ich sciagli by huczalo jak u nich na Bliskim Wschodzie.Teraz pania Kopacz za dupe ze wpuscila wroga do kraju.Odgrazajacego sie POLSKIEMU SUWERENOWI z dziada pradziada a nie od 5minut.Dla kogo sa zagrozeniem dla RZADU OKUPACYJNEGO ktory jest chroniony czy szary OBYWATEL POLSKI ktory musi sie z G***** uzerac

 5. michu mówi

  Jak podrosną to dopiero pokażą. Wtedy już nawet policja nie pomoże a nawet Obrona Terytorialna będzie miała poważne problemy ;).

 6. Remas mówi

  Obywatele,pierdolić „pomoc”rządu, mężczyzna który chce bronić rodziny musi zrobić to sam. Stara prawda . Nauczcie się bardzo dobre gdzie są w ciele ludzkim główne tętnice i ćwiczcie się w nożu . Damy radę jak zawsze

 7. Michal mówi

  Sobota godz 17 ul fabryczna Czeczen wyjął nuż po utarczce słownej i wbił kilka razy w brzuch dla 34 letniego mężczyzny akurat to mój znajomy prawie się wykrwawil !

 8. salam alejkum! mówi

  I co oszołomy z wypranymi mózgami, ilu was biadoliło 20 lat temu jak rosjanie robii porządek z pośrednio wspieranymi przez „naszych ” sojuszników Dudajewymi i maschadowymi? Imbecyle domagli sie „wolnej” czeczenii, to teraz cieszcie sie z Iczkierii w Białymstoku.

 9. Małgorzata mówi

  Moje doświadczenia z tego miejsca… Wystarczy pójść na zakupy do Biedronki między godziną 20:00 a 21:00. Zachowania uchodzców w stosunku do młodych dziewczyn przechodzących w tej okolicy budzą niepokój. Sama doświadczyłam gwizdania i krzyków w mom kierunku. Siedzą w samochodach i obserwują przechodzące kobiety. Pewnego wieczoru mój chłopak zareagował, kiedy jeden z młodych uchodźców szedł za dziewczyną, zaczepiał ją i próbował nawet obmacywać. Dziewczyna była wystraszona. Nie doszło do tragedii ale mogło dojść.

 10. Inqognito mówi

  młodzież to tylko większość kozaków bo w grupach chodzą a sami się boją i uciekają jak dojdzie do takiej sytuacji. . . Moim zdaniem każdy kto ma choć trochę oleju w głowie powinien reagować i bronić Polski i swoich bliskich jak takie coś zobaczy. Ja osobiście bym ręce i nogi polamal i by już taki Czeczen czy muzułman nie ruszył kobiety. Uczcie się Krav Magi i sztuki vieed voo dao te dwie sztuki są skuteczne w obronie.

  1. ffff mówi

   czeczeni cwicza mma i kazdy nosi noz, do tego chodza w grupach 5-10 osobowych, taki kozak jestes ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.