Bezkarność+

13

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział wycofanie z prac ustawy nazywanej potocznie „ustawą o bezkarności”. Od pierwszych chwil projekt budzi ogromne emocje i jest krytykowany przez wszystkie siły opozycyjne. Nawiązując do całego szeregu programów „dobrej zmiany” poseł Grzegorz Braun nazwał ustawę „bezkarność+”.

Konfederacja od samego początku wykazała bardzo dużą aktywność w nagłaśnianiu informacji dotyczących tej ustawy. Najpewniej przeszłaby w parlamencie pomimo ogromnych emocji i sprzeciwu społecznego ale dziś decydująco stanowisko zajęli Ziobryści i Gowinowcy sprzeciwiając się projektowi. Czy to cyniczna gra, żeby wycofać się z twarzą z kontrowersyjnego projektu czy prawdziwe poglądy? Tego nie wiadomo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiadomo, że ustawa ma dwie barwy. Jedna to nagłaśniania przez opozycję dotyczącą nadużywania uprawnień do prowadzenia wręcz działań przestępczych. Druga całkowicie pomijana to fakt dotyczący nagłych zakupów. W rozbudowanym biurokratycznie państwa wszystkie jest maksymalnie skomplikowane tak, że niemal na wszystko trzeba przeprowadzać wielomiesięczne przetargi. W sytuacji nadzwyczajnej jaka wystąpiła na wiosnę w związku z epidemią chińskiego koronawirusa jak one miały się odbyć?

Wielokrotnie urzędnicy musieli popełnić przestępstwa omijając procedurę przetargową. W świetle prawa powinni zostać skazani. Kierując się rozsądkiem w sytuacji kiedy nie było wiadomo jak się wszystko rozwinie to nie mieli innego wyjścia. Dziś siedząc wygodnie z fotelu łatwo powiedzieć, że koronawirus to ściema. Gdyby jednak wszystko potoczyło się inaczej i w Polsce zmarłoby np. 100 tys osób to wtedy wyborcy obwinialiby urzędników, że przestrzegali prawa.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ANDRZEJ mówi

  Dla bezkarności należy brudasa bolszewickiego za- jebać i z padliną na bacutil.

 2. anonim mówi

  Spojrzcie na ta nadeta facjate tego komunistycznego karla buca. Ona mowi wiele o tym co w tej makowce siedzi. Ten karzel czuje sie jak pan zycia i smierci Polakow i ze moze robic wszystko bo jest pod parasolem swiatowego zydostwa

 3. Cyprian mówi

  Jeżeli musieli wydawać moją kasiorę bez przetargu, to dlaczego nie powiedzą tego prosto w moje piękne oczy, tylko kręcą i mataczą. Panie X, jeżeli nie płacisz Pan podatków, to może dla Pana nie ma znaczenia, czy Szumowski zmarnuje 40 czy 400 baniek.

 4. Lutek mówi

  Bzdura bzdura i jeszcze raz bzdura
  Przykro że nawet tu tego rodzaju bzdury są powielane. Tak jak żaden Polak nie przewalał swojej kasy w marcu w panice bo jej nie miał tak żaden urzędas pisowski nie miał prawa przewalić w pseudo panice tyle nie swojej kasy na kredyt aby doszło do największego deficytu w historii. I to nawet jakby miało umrzeć milion osób nie 100 tysięcy. I bez znaczenia pretensje. Rząd i tak nigdy nie miał nie ma i nie będzie mail żadnej realnej możliwości walki z jakąkolwiek choroba. Bo choroby byly są i będą jako rzecz ludzka. Brednie i tym że urzędasy zwalczą chorobę to komunistyczne pierdolety. Na wprawo.pl to powinna być oczywista oczywistość. Niech komuchy odwalą się od ludzi i od rządzenia. Bo tylko szkodzą i przewalają miliardy nie swojej kasy. Niszczą gospodarki państwa narody. A wszystko co stać się musi z ludzkiej natury. iw tym choroby i śmierci i tak się stanie. Żaden komuszy rząd nie powstrzyma tego. Po prostu kolejna okazja na przewalanie kasy na komusza pseudowalke z nieuniknionym. Na prawdę rzenada że na tej stronie ktoś mógł to usprawiedliwiać. Jacku przyjrzyj się temu co się tu dzieje bo za chwilę dowiemy się że PiS to nadał prawica…

  1. Lutek mówi

   Jeśli na chorobę nie było i nie ma lekarstwa a rząd nie płacił za wynalezienie lekarstwa to uwiedzeni przez komuchow w strachu ludzie co myślicie że na co jak tylko lna ko nieskuteczne pseudo działania mogły pójść te miliardy. I absolutnie nic więcej. Gdyby epidrmia była na prawdę. Choroba śmiertelną bardzo bezekarstwa przenosząca się w powietrzu. Tym bardziej nie było podstaw do przewalania miliardów bo tylko darmowe słowa otuchy w śmierci milionów byłby by jedynym rozsądnym działaniem i czekanie na ujawnienie się grupy odpornej genetycznie /zawsze część populacji tak ma/.

 5. Przemek mówi

  Czyli rozumiem, że ratowali Polskę przed śmiertelnym wirusem. Tylko dlaczego przy okazji zrobili na tym niemałe pieniądze. Poza tym to znaczy, że mamy te wszystkie procedury do dupy i ta chołota rządząca tą kolonią nadwiślańską nie nadaje się do niczego.

 6. gupi wkurzony goj mówi

  Panie x, zapamiętaj pan dobrze: koronawirus to ściema. Operacja covid19 ma instalować nwo, ze wszystkimi jego „dobrodziejstwami”…

 7. Mac mówi

  To nie ta liga..i nie ta sfera poglądów, wyeliminujcie to dziecinne, ,,płaskie” rozumowanie. Zakończcie współpracę z Panem X.
  Mac

 8. Zbigniew mówi

  Wybaczcie, ale tego nie rozumiem.

  Dlaczego napadacie na pana X, na Kaczynskiego, jezeli pan X ukazuje podwojna gre Kaczynskiego likwidujacego samodzielne panstwo podszywajace sie pod PIS – nie pamietacie jak doszli do wladzy i zawetowali ustawe sadownicza – ma okazje sie zemscic, wyciaga Konfederacje za uszy pomimo Bosaka, pan X to opisuje a wy rzucacie sie na nich jakby robili nam szkode.

  To wy powinniscie opisac wszystko na wprost.

  Conajmniej dziwna zajadlosc, podejrzana z czego powinniscie sie wytlumaczyc.

  Placicie jakis grosz na portal, ze tak odstraszacie reklamodawcow? macie taki przywilej czy sobie dodajecie

 9. Zbigniew mówi

  Ustawa przeszla, bo nie zakazali calkowicie uboju rytualnego.
  Moze wyborcy nagle przejrza na oczy jakim i czyim jest teraz PIS?

 10. rebih mówi

  Dane jakie napływały w marcu z Włoch i Hiszpanii jednoznacznie wskazywały, że koronawirus nie stanowi poważnego, masowego zagrożenia. Media pokazywały oczywiście co innego, ale przecież rząd ma siły i środki na kilkugodzinną analizę danych, bo tyle potrzeba było, by zdemaskować medialne sianie paniki. Zatem nie istniały podstawy do zakupu niepotrzebnych urządzeń z pominięciem procedur. Po drugie był czas by przygotować rozluźnione regulacje, jednak z zachowaniem zasady odpowiedzialności za decyzje, pieniądze i nadużycia. Tymczasem wysmarowano ustawę, która pozwalała kraść obiema garściami bez żadnej odpowiedzialności. Po prostu rząd, w celu wykorzystał pandemię w celu zapewnienia sobie bezkarności.

 11. Hanna mówi

  Aż mnie ciarki przeszły! Co za teksty na TYM portalu(uwielbianym przeze mnie i wielu ludzi). Panie Jacku Międlar,błagam,czy Pan gdzieś skręca? Co za PanX? Niech się przedstawi z imienia i nazwiska.

 12. odbojnik mówi

  …tak POMAGALI i RATOWALI Polaków, że firmy i osoby prywatne MUSIAŁY, robić przyłbice, szyć maseczki, oddawać rękawiczki, itp., itd…i to WSZYSTKO na swój koszt a nie państwa.
  ŻENADA i WSTYD!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.