Bezczelność! Syn generała SS pozywa Magdalenę Ogórek za książkę o kradzieży polskich dzieł sztuki

9

Horst Wachter, syn generała SS Ottona Wachtera opisanego przez Magdalenę Ogórek w książce o niemieckiej kradzieży polskich dzieł sztuki, chce sądownie zablokować jej dystrybucję. Złożenie pozwu zapowiedział na 18 stycznia – informuje wp.pl. Wachter utrzymuje, że jego ojciec był „dobrym nazistą”, a w Krakowie i Lwowie starał się pomagać Żydom, Polakom i Ukraińcom. Uważa też, że Ogórek dopuściła się kłamstw oraz oszukała jego i jego rodzinę, pozując na przyjaciółkę.

W książce „’Lista Wachtera. SS-man, który okradł Kraków” Magdalena Ogórek opisuje swoje podróże do Austrii oraz prace nad książką, badanie archiwów i rozmowy z Horstem Wachterem. Autorka przedstawia w książce fragmenty historycznych dokumentów, m.in. sporządzonych przez dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie z czasów II wojny światowej. Część z nich wprost wskazuje Ottona Wachtera lub jego żonę Charlotte jako winnych kradzieży polskich dzieł sztuki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kim był „dobry nazista” Otto Wachter? Od roku 1923 członek SA, od roku 1930 w NSDAP, a od 1932 funkcjonariusz SS w stopniu generała. W latach 1939 – 1944 gubernator dystryktów krakowskiego i galicyjskiego Generalnej Guberni odpowiedzialny za eksterminację ludności żydowskiej na terenie podległych sobie dystryktów GG, a także za kradzieże i wywóz polskich dóbr kultury. Wachter był też zwolennikiem utworzenia przy współudziale nacjonalistów ukraińskich złożonej z ochotników 14 Dywizji Grenadierów SS (SS-Galizien). W dniu 28 kwietnia 1943 we Lwowie wziął udział w uroczystościach inaugurujących powstanie dywizji.

Faktycznie, „dobry nazista” pełną gębą!

Źródło: wp.pl

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Głupi Dzban mówi

  A synek nie pomyślał, że tatuś pierdoły o swojej dobroci wciskał? Może pewną wskazówką były zrabowane dzieła sztuki na ścianach:-D

  1. Hammurabi mówi

   Synalek mordercy wychowany w dobrobycie i dostatku zapewnionym okrwawionymi dobrami ofiar swego „tatusia”, wpisuje się w nurt powszechnego zakłamywania historii, będącego wynikiem podłej polityki Anglii, USA i… Watykanu wobec steranego wojną świata. Polska i Polacy dla tych „sprawiedliwych” zawsze była przedmiotem, nigdy podmiotem. To nie kto inny jak zachód Europy z aprobatą patrzał na eksterminację Polaków przez ostatnie trzy stulecia, na ich upodlenie i walkę o byt. Dziś, ten sam zachód chce traktować naszą ojczyznę jak kolonię pozbawioną praw przysługujących jedynie im, wybranym i „cywilizowanym” demokracjom, pozbawioną prawa do odszkodowania za doznane krzywdy. Właśnie temu ma służyć tworzenie kłamstw o „dobrych Niemcach”, które świat łyka jak tuczona gęś kluchy. Polska wydaje setki milionów na żydowskie muzea, na odnawianie żydowskich cmentarzy, na wspieranie żydowskiej „kultury” i zaspokajanie żydowskich roszczeń, jednocześnie grosza nie dając na działania propagandowe w świecie, który karmiony kłamstwem już uwierzył w „dobrych ss-manów i za chwilę uwierzy, że II wojnę rozpętała Polska napadając na Niemcy i ZSRR i Słowację!!! Kto milczy, swoich racji nie obroni, zupełnie jak bokser, który będzie stał z opuszczonymi rękoma, pozwalając przeciwnikowi się okładać po głowie.

 2. Robert mówi

  Dobre,dobry nazista!Moze dzieki niemu wreszcie swiat sie dowie,ze to Niemcy byli źli,dlatego naziści wzieli sprawy w swoje pomocne rączki,rączki Hans

 3. michu mówi

  Magdalena Ogórek prędzej czy później najprawdopodobniej przegra. Na tym etapie socjaliści z komunistami ustalili, że Niemcy byli dobrzy, Polacy źli, a żydzi ofiarami, Ukraińcy są pod ścisłą ochroną. Na każdym etapie zły jest Kościół katolicki (to jest niezmienne).

 4. Robert mówi

  Dążeniem tych laskociągów, nadzorców świata purpurowych,wybieranych przez CIA ,MOSAD,FSB przy okrągłym stole,bo trzeba być matołem,żeby myśleć ze to tylko takie robaczki,literki na papierze,a w swoje rece sprawy bierze Gates,pierniczek od Facebuka,Królowa Angielska, żyjący hologram Soros,Trump,Tusk,Duda,Ronaldo,Lewandowski,Majdan Beztroski,Putin,Berezowski,Fukushima,celem tych popaprańców jest reset,reset wszystkiego,ludzkiej świadomości,religii,tradycji,historii,win,błedów,zbrodni,kradzieży…..Celem tych popaprańców jest stworzenie nowego człowieka,nowej rasy bez odzieży,poddanej,ujarzmionej,zesranej

  1. Tadeusz mówi

   Amen. Właśnie kim byli Saxe-Coburg and Gotha poprzednicy królowej angli? Może byli to osoby krewnych Dawida? Dlaczego książę Harry był przyłapany w stroju ss kilka lat temu? Czemu postacie jak warburg wspierali bolszewików finansowo? Temu i powstał komunistyczny samochód warburg. Czy nie jest ciekawe fakt ze Stepan Bandera był synem Andrjeja Bandery i Mirosławy z domu Głodzińskich. Tak jak to miało miejsce u tak zwanej pani róży Luksemburg z domu Loewenstein? Albo żona Feliksa dżierżynskiego z domu muszkat? Królowa Anglii pochodzi z domu Windsor? Wszystkie pochodzą z jakiegoś domu zawsze czy nie jest ciekawe ze to właśnie typowo żydowskie tak jak na prżykład z domu rothschild, z domu warburg czy domu rockefeller? wszystko pokrewnicy Dawida. Dlaczego jacyś narodowi socjaliści byli socjalistami a Bolszewiki też? Kim byli Żydzi AszkeNAZI? Dlaczego kościół katolicki pomagał uciec kolaborantom nażistowskim przez tak zwaną linie szczurów do południowej Ameryki?

 5. Jarek mówi

  z perspektywy czasu można stwierdzić że II wojna światowa (w zasadzie to kontynuacja pierwszej) się nie skończyła nigdy – w 45 r było tylko zakończenie działań zbrojnych. To była swoista ustawka lewactwa – przecież faszyzm a komunizm to to samo g… tylko w innym papierku. Zmasakrowano Słowian, skasowano zdrowo rozwijające się państwa stricte narodowe i zrobiono grunt pod dzisiejszą lewacką degrengoladę. i tak za tym wszystkim stoją bangsterzy śmierdzący czosnkiem zza wielkiej wody

 6. Litwin mówi

  Niemiec się tak zachował? SZOK !!!

  1. Zbyszek mówi

   Po prostu SS-syn

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.