Bezczelność! Ambasador Mosbacher atakuje Konfederację za protest przeciw ustawie 447

Georgette Mosbacher/ fot. twitter
7

– Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe. Szczegóły na temat tzw. ustawy JUST z 2017 (Justice for Uncompensated Survivors Today): https://tiny.pl/t973f  . Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami – napisała na Twitterze ambasador USA Georgette’a Mosbacher.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W informacji na temat ustawy 447, do której odsyła Mosbacher, znajduje się m.in. taki zapis: „Ustawa JUST jest narzędziem umożliwiającym ocenę postępów krajów w wypełnianiu zobowiązań wynikających z deklaracji z Terezina. (…) Deklaracja z Terezina wzywa kraje, które ją przyjęły, do podjęcia działań dotyczących identyfikacji, zwrotu lub restytucji aktywów bezprawnie zajętych w okresie Holocaustu, w tym: – zwrotu lub restytucji bezprawnie zajętego mienia, w tym mienia religijnego lub komunalnego; – zwrotu mienia bez ustanowionego spadkobiercy, w celu pomocy osobom ocalałym z Holocaustu, które znajdują się w potrzebie; – dokonania postępu w zaspokajaniu roszczeń obywateli, którzy przeżyli Holocaust i członków ich rodzin”.

Mój komentarz: Atak ambasador USA na Konfederację to bezczelna ingerencja w polską politykę i to w okresie kampanii wyborczej. Obrzydliwe oskarżenie o „mowę nienawiści” oraz twierdzenie, że Konfederacja przekazuje „rażąco nieprawdziwe informacje” nt. ustawy 447 pokazuje, do jakich manipulacji zdolna jest dyplomacja amerykańska, żeby oszkalować jedyną w Polsce siłę polityczną zdecydowanie przeciwstawiającą się bezprawnym żydowskim roszczeniom. W notatce opublikowanej przez Mosbacher znajduje się informacja o zwrocie mienia bezspadkowego. O tym właśnie mówią politycy Konfederacji, więc twierdzenie, że podają nieprawdziwe informacje, jest ordynarnym kłamstwem! Ustawa 447 wprowadza do systemu prawnego pojęcie sprzeczne z zasadami prawa międzynarodowego oraz krajowego, zarówno w USA jak i w państwach, których dotyczy ta ustawa. I to właśnie wynika z informacji opublikowanej przez ambasador USA! Tłumaczenie, że nie ma to znaczenia, jest po prostu żałosne.

Źródło informacji: Twitter, pl.usembassy.gov

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Mega hucpa, czyli jak Żydzi wyliczyli gigantyczną kwotę roszczeń wobec Polski

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. krzysiek. mówi

  To sie po prostu nie miesci w głowie co eskimosy wyprawiają z ta farbowana “dama”.
  Zaczołem rozmawiac z rodziną o sytuacji w Polsce. odpowiadaja ze to niemożliwe ze w TVP nic o tym
  czy o tamtym nie mówili.
  Jak im wytłumaczyć????

  1. Ada mówi

   Telewizor wystawić na śmietnik i pokazać, jakie zalety ma internet lub pomalutku oswajać. Na to nigdy nie jest za póżno. Kiedyś cieszyła pralka “Frania”, a kto by ją dzisiaj chciał?

 2. Flex mówi

  W latach 80tych siedział w Warszawie namiestnik Borys Aristow i po olimpiadzie w Moskwie wzywał do odebrania Wł.Kozakiewiczowi złotego medalu za “gest nienawiści” w stronę “przyjaznej” publiczności! Dziś namiestnik i placówka się zmieniły, ale ten uniwersalny gest powinno pod oknami Pani GM powinno co dzień powtarzać 447 osób, skoro nie stać na to “naszych” władz. Kłamstwa i przemilczanie wychodzą na jaw. Premier Gliński wyparł się własnych słów o 447 i FT. A tu proszę bardzo. Na amerykańskim portalu już wprost piszą: roszczenia albo baza! Ewidentny szantaż to są te “niezakłócone relacji między sojusznikami”?! Wczoraj kundelki podwinęły cicho ogonki, to dziś rotweilerem szczują!

 3. jacek mówi

  stara, jankeska lampucera, w dodatku z pustym łbem…

 4. Misiek mówi

  Gdzies czytalem tekst ze ‘e.skimo’ lubuja sie w 6-kach zawsze po wojnach i ruchawkach im 6mln brakuje tak przynajmniej od kaizera wilusia,… chyba. Sprawdzie sami

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.