Za bezcen kupiła wrocławską kamienicę i szuka szczęścia w polityce. Kim jest awanturnica Marta Lempart?

Po lewej Marta Lempart, po prawej kamienica przy Ulicy B. Prusa 38-40 we Wrocławiu / Fot. Facebook i Google Maps
37

TEKST ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY W GRUDNIU 2017 ROKU.
Gdy świat ledwo otrząsnął się po brutalnych protestach środowisk lewicowych w Hamburgu, organizatorka „czarnych protestów” Marta Lempart z Wrocławia szkoliła uczestników Przystanku Woodstock do przeprowadzenia protestów antyrządowych w Polsce, by – jak mówiła – „ludziom dać w kości”. Już wtedy było wiadomo, że mamy do czynienia z osobą mającą prawo za nic, o czym 11 listopada podczas Marszu Wielkiej Polski Niepodległej Wrocławianie przekonali się na własnej skórze. Marta Lempart wraz z grupą rozwydrzonych osób stanęła na drodze rodzin z dziećmi, kombatantów oraz patriotycznej młodzieży i zablokowała legalną, pokojową manifestację. Swoje chuligańskie ekscesy poprzedziła stekiem obelżywych słów, które skierowała pod adresem organizatorów i uczestników marszu. Za te i inne nienawistne ekscesy Marta Lempart ma już pięć zarzutów, a szykują się kolejne, ponieważ uczestnicy marszu we Wrocławiu, w tym ja, nie zamierzamy jej odpuścić. Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej. Marta Lempart, która po cichu szykuje się do wyborów prezydenckich w stolicy Dolnego Śląska lansując się od wielu miesięcy jako „obrończyni prawa i demokracji”, ma – jak się okazuje – prawo oraz polskich obywateli głęboko w nosie, o czym świadczą jej biznesowe wyczyny we Wrocławiu. Lempart ma „za uszami” kupno za bezcen kamienicy w centrum Wrocławia oraz szwindel przy realizacji projektu deweloperskiego. Czyżby na horyzoncie pojawiła się kolejna gwiazda na wzór Hanny Gronkiewicz-Waltz?

Lempart urodziła się w roku 1979. Ciężko nazwać ją charyzmatyczną liderką porywającą tłum, na jaką usiłuje pozować. Z wykształcenia jest prawnikiem. Na jakiej uczelni ukończyła studia, nie zdołałem tego ustalić. Od wielu lat zajmuje się działalnością na rzecz organizacji „broniących praw człowieka” i feministycznych, a od ubiegłego roku związana jest z dolnośląskim KOD-em. Organizuje „czarne protesty”, a w wolnych chwilach agresywnie dokucza organizacjom pro-life. To jedynie garść podstawowych informacji. Jednak nie na tym skupię się w tej publikacji, ale na działalności zawodowej Lempart okraszonej wieloma – delikatnie rzecz ujmując – niejasnościami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpływowa kobieta”

W 2013 roku Marta Lempart wygrała plebiscyt Gazety Wrocławskiej na najbardziej wpływową kobietę Dolnego Śląska. W tym czasie była prezesem firmy Diamond Properties sp. z o.o. zajmującej się budownictwem wielkopowierzchniowym, nadzorami inwestorskimi i wykonawstwem oraz budową nowoczesnych, linowych placów zabaw. Wątpliwe osiągnięcia  spółek, które nadzoruje Lempart, nie kwalifikują się na wyróżnienie nagrodę od jakiejkolwiek gazety. Chyba, że miałaby to być nagroda za największe wpływy w tzw. paramafijnym układzie wrocławskim.

Deweloperski szwindel

Marta Lempart jest prezesem zarządu Diamond Properties, a jej ojciec Andrzej Lempart (ur. 1953) jest członkiem rady nadzorczej. Już cztery lata temu dali się poznać jako nieuczciwi deweloperzy. Diamond Properties realizowało projekt „6. Dzielnica” we Wrocławiu, na który miało się składać dziesięć domów energooszczędnych w zabudowie szeregowej. Generalnym wykonawcą tej inwestycji był nie kto inny, a właśnie państwo Lempartowie, którzy kierowali spółką ART Budownictwo, posiadającą 99,9% udziałów dewelopera. Tym razem Andrzej Lempart był prezesem zarządu, a prokurentem była Marta Lempart, która zapewniała klientów, że firma ART Budownictwo nie zostanie zlikwidowana, a przyszli nabywcy nowoczesnych domków nie mają powodów do obaw w kwestii respektowania gwarancji. Wbrew zapewnieniom Lempart, w 2015 roku decyzją Sądu Okręgowego we Wrocławiu spółka ART Budownictwo została zlikwidowana. Okazało się, że obawy klientów w kwestii respektowania gwarancji przez dewelopera były słuszne, zwłaszcza że już wcześniej Andrzej Lempart – zarządzając inwestycją przy ulicy Małopolskiej we Wrocławiu – dał się poznać jako nieuczciwy gracz, gdy mimo zaawansowanej sprzedaży cały projekt tajemniczo upadł, a klienci – jak wynika z naszych ustaleń oraz kupców, którzy opublikowali swoje wypowiedzi w Internecie – zostali na lodzie: bez mieszkań i bez wpłaconych pieniędzy. Sama „6. Dzielnica” ostatecznie została wykończona przez Diamond Properties. Po likwidacji ART Budownictwo ceny znacząco spadły, co skłoniło wielu klientów do zakupu domów. Okazuje się jednak, że budynki zostały wzniesione niedbale, a Marta Lempart nie ma zamiaru za to odpowiadać.

Elewacja cała jest popękana i odpada dużymi kawałkami – a to tylko wierzchołek góry lodowej usterek i niedoróbek.Oczywiście Deweloper – Diamond Properties sp. z o.o. nie reaguje na liczne pisma i zgłaszane usterki. Totalna ignorancja i lekceważenie – żali się jeden z mieszkańców „6. Dzielnicy”.

Zabieg, który zastosowała Marta Lempart, żeby uniknąć odpowiedzialności za fuszerkę, jest charakterystyczny dla nieuczciwych deweloperów, którzy stosują dokładnie tę samą sztuczkę, co szczegółowo zostało opisane w poniższym artykule: http://www.ghmw.pl/likwidacja-spolki-sposobem-na-unikniecie-niekorzystnych-skutkow-postepowania-sadowego/.

Kamienica za bezcen

Na tym nie koniec. Cztery lata temu, kiedy Marta Lempart odbierała statuetkę dla „najbardziej wpływowej kobiety na Dolnym Śląsku”, publicznie pochwaliła się, że kupiła od miasta kamienicę przy ulicy Bolesława Prusa 38-40.

Kamienica nie została zburzona i zastąpiona nowoczesnym budynkiem, tylko wyremontowana i przywrócona do dawnych funkcji mieszkalnych. W sobotę, 9 marca, odbędzie się jej uroczyste otwarcie. Wiele osób z branży mówiło nam, że to nam się nie uda, a udało się i mam nadzieję, że inni będą brali z nas przykład. Zwłaszcza panowie – dla Gazety Wrocławskiej mówiła Marta Lempart.

Okazuje się, że Marta Lempart pochwaliła się swoimi dokonaniami na wyrost, bo wszystko wskazuje na to, że „obrończyni demokracji” brała udział w szwindlu.

Cena uzyskana za kamienicę położoną w ścisłym centrum Wrocławia – 1 010 000, tak blisko rynku, jest rażąco mała. To samo dotyczy ceny wywoławczej – 590 000 zł – tyle wszakże kosztują pojedyncze mieszkania w tej okolicy, a nie cały budynek, w szczególności takich rozmiarów. Zwłaszcza, że nie kupuje się samego tylko obiektu, ale jego lokalizację. Wielce zastawiającym jest to, że urzędnicy nie chcą wydać kopii operatu szacunkowego, na podstawie którego wyliczyli wartość budynku. Powołują się tutaj na orzecznictwo, ale prawda jest taka, że po prostu nie chcą ujawnić operatu. W sprawie należny mieć świadomość, że Wojewódzkie Sądy Administracyjne rozstrzygały już na korzyść wnioskodawców, którzy chcieli zapoznać się z kopiami operatów, vide wyrok Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 maja 2014 r., sygn akt II SAB/Wa 162/14, czego urzędnicy na pewno są świadomi mówi mecenas Jarosław Litwin z Oławy, który na początku grudnia wystosował wniosek do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza prosząc o udostępnienie informacji w sprawie zawierania umów przez miasto ze spółkami, z którymi powiązana jest Marta Lempart.

ODPOWIEDŹ NA WNIOSEK O UDZIELENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ DOTYCZĄCEJ NIERUCHOMOŚCI PRZY ULICY. BOLESŁAWA PRUSA 38-40 (klik)

Dlaczego Urząd Miasta Wrocławia nie ujawnił operatu szacunkowego dotyczącego wyceny kamienicy przy Bolesława Prusa 38-40 zakupionej przez spółkę, której prezesem jest Marta Lempart? Czyżby dokumenty tajemniczo zaginęły jak w przypadku dzikiej reprywatyzacji w Warszawie? A może Urząd Miasta zdaje sobie sprawę, że ujawnienie dokumentów byłoby „gwoździem do trumny” politycznej kariery Marty Lempart?

I jeszcze jedna sprawa – czy osobom mieszkającym w kamienicy w chwili jej sprzedaży zaproponowano inne lokale, czy też po prostu trafili na bruk, tak jak miało to miejsce w Warszawie? Według informacji, do których dotarliśmy, lokatorzy zostali eksmitowani. Zapytamy o to w kolejnym piśmie do Urzędu Miasta Wrocławia.

Znów chodzi o pieniądze

Wszystko wskazuje na to, że Marta Lempart to kolejna „obrończyni demokracji”, która uczciwością nie grzeszy. To kolejna postać z gębą pełną frazesów o tolerancji i walce w obronie Konstytucji, która w rzeczywistości ma prawo w nosie. Dla Marty Lempart i jej podobnych liczy się tylko awantura na ulicy, lans w mediach oraz kasa. Pani Lempart, wstyd! O Pani biznesowych dokonaniach poinformujemy właściwe organy, w tym wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.

DALSZA CZĘŚĆ PUBLIKACJI:

Gigantyczne oszustwo na szkodę miasta! Marta Lempart, Rafał Dutkiewicz i układ wrocławski

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Janusz mówi

   i tak trzymać

 1. kaper mówi

  cechy charakterystyczne: fizjonomia, lampart (cymes nazwis), DIAMONT w nazwie firmy, oszustwa na bezczela i inne smrody charakteru i wszystko jasne, ah ajw ajw :)))))

 2. Colas Breugnon mówi

  Pytanie „kim jest”, raczej retoryczne… Nie widać..?

 3. Teo mówi

  Diamond Properties, sama nazwa chyba już mówi wszystko co to za właściciel i jakiego wyznania.

  1. Andrzej Józef mówi

   Stare powiedzenie.
   Dlaczego w piekle przy Polskim dole nie ma diabła żeby wpychac tych którzy chco wyjsc.
   Dlatego jak ktoś chce wyjsc naśi rodacy w dole złapio go za nogi I do dołu aby się komuś nie udało.
   Bez głupiej emocji i Narodowej pychy.
   Zaproś tę kobietę na kolacje I zapytaj jak to ona zrobiła.
   To nie jest personalne to jest business .
   W USA za tako informację trzeba nieźle zapłaćic.

  2. Szczur mówi

   Jak to zrobila? Proste. Rasia rosie myje. Prawo dla nas nie dla ajwaji. Walek wykrecila bo wladzunia pozwolila w swietle wartosci demokratycznych.

 4. Jarosław mówi

  We Wrocławiu to nic dziwnego skoro miasto ma takiego prezydenta co tylko o synagogach mysli. Ogólnie Dolny Śląsk to zagłębie szwindli przeróżnych

 5. Robert B. mówi

  A może korzenna? To do razu wszystko wyjaśnia. I miłość do ruchów wywrotowych, i lepkie paluszki, i szwindle, i zmowę milczenia w „ratuszu”…

 6. Twoje imię jest tajemnicze mówi

  Ludziska! To wszystko jest informacja publiczna i każdy ma prawo ją poznać! Można odmówić niektórych dokumentów tylko w określonych okolicznościach – np operatu PRZED PRZETARGIEM a nie po gdyż jego ujawnienie nie ma już wpływu na nic (chyba że jest przestępstwem ale tu raczej ograniczenie informacji publicznej nie może mieć miejsca)
  Warto się też zainteresować kto robił operat i jakie zlecenie dla miasta robił bo często-gęsto jest tak że robi się cenę „na zlecenie” i są to usłużne firemki które w zamian dostają mase zleceń .

 7. granadino mówi

  Oblesna, spasiona maciora i jakby tego bylo malo, lewacki odmozdzeniec,ktoremu jednak nie brak bezczelnosci do udawania bizneswomen.Tylko odstrzal sanitarny.

 8. VAV mówi

  Kim byl dziadek tej Zydowki? Zaloze sie ze zydokomunista.

 9. d mówi

  odrażajaca, rozwrzeszczana facjata tej lempart. równie odrażające, cyniczne chamstwo i prostactwo – jakie prezentuje ta spasiona istota na ulicach Polski, nie leżą za nic na świecie w polskiej mentalności! Polką toto na pewno nie jest! obcy to nam Polakom kulturowo, etnicznie i moralnie element jest. zapewne na sowieckich tankach wjechał do Polski i w trzecim pokoleniu obrodził takim zachłannym cudakiem jak m.lempart.

 10. Gemini mówi

  Zamknac ta pania ( pisze tam bo mozna byloby nazwac jak Farmazon dziennikarke) i skongiskowac cale jej mienie….tak lewacy okradali Polske od 89 r ….

  1. Darko mówi

   Zgadzam się z Tobą w 100% zamykać do paki i konfiskować mienie na rzecz Skarbu Państwa !!! inaczej nie będzie dobrze

 11. Darko mówi

  Kupiła za bezcen a sprzedała mieszkanka za niezłą sumkę! mieszkam w tej okolicy i widziałem jak

  1. Malgosia1 mówi

   Byłam w tym budynku przed sprzedażą. Mieszkania w okropnym stanie i bez toalet.Klatka schodowa masakra. Szłam przy ścianie bo strach że się schody zawalą. W bramie smród moczu i grzyb. O piwnicy nie mówię bo strach był i tam zejść.
   Mieszkam niedaleko tej bramy w komunalnym budynku. Żeby wykupić mieszkanie 51m to 23.000 zł . Bonifikata 90% z kwoty 230.000 zł. I jest niewiele lepiej. Co sami zrobiliśmy to jest. Kible na korytarzu to jeszcze tylko na 4 piętrze. Piwnica….brrr szczury i smród. A w bramie 20 mieszkań. Balkony jedne pozarywane a innym już do tego niewiele brakuje. Klatka schodowa pomazana przez hm. Miłośników Śląska Wrocław. Ok. Ja też lubię ale żeby tak zniszczyć odnowione ściany. Partner zaszczany i strach wieczorem wyjść. Kilka mieszkań jest wykupionych i wspólnota do wszystkiego dopłaca ale pozostali to mieszkania komunalne . Jedni dbają inni nawet nie zamykają drzwi od mieszkania. Masakra.

  2. Wuzel17 mówi

   Nie kłam bezczelnie!!!!

 12. Jerzy mówi

  kolejna z parchatych .Chyba nie spodziewaliście się uczciwości ,bo ta specyficzna nacja delikatnie powiedziawszy nie grzeszy uczciwością ,a w połączeniu z marksizmem to iście diabelska mieszanka

 13. Ja mówi

  To jest gówno nie dziennikarstwo. Zapyziały portal gówniarzy bez szkoły.

  1. DD. mówi

   sam/a jestes GWno! portal wprost przeciwnie – pełen profesjonalizm, uczciwośc i ARGUMNETY! gdyby wszyscy w Polsce byli tak rzetelnymi dziennikarzami to NIE byłoby POLAKOŻERSTWA, PASOŻYTNICTWA, korupcji I złodziejstwa! a tacy jak ty, roszczeniowcy musieliby pracować a nie pasożytowac!

 14. Jacek mówi

  już dawno powinna być w pace

 15. Adam mówi

  Świetnie! Nie dość ze nie udalo się tobie pozyskać operatu to nawet, Sherlocku, nie udalo ci się dojść jaki uniwerek Lempart kończyła. Może zatrudnij jakiegoś dziennikarza (nawet śledczego) a sam mu rób kawę. Może to się Tobie uda chociaż.

 16. Jarosław mówi

  katolik, narodowiec. – i już wiadomo, że nie warto czytać

  1. Emilian58 mówi

   To wal na łonet albo GWno wybiórcze i owszem. Tam lubią takich niekatolików jak ta lesba z góry Synaj.

 17. Milka mówi

  Poziom wypowiedzi tej pani bardzo niski.
  A dlaczego ida za nia tłumy, moze nie za darmo. Jeszcze dzieci w to wciąga. Bo to widac na marszach kto tam idzie.

 18. ANDRZEJ mówi

  TO NIE JEST NORMALNA,LUDZKA ISTOTA,TO PARSZYWA,LEWACKA KREATURA,WYZUTA Z WSZELKICH,LUDZKICH ODRUCHÓW!!!!!;NA DODATEK ZAMIESZANA W NAJPRZERÓŻNIEJSZE PRZEKRĘTY,OSZUSTWA I MACHLOJE WRAZ ZE SWOIM ZŁODZIEJSKIM OJCEM!!!!!

 19. Krzyś mówi

  Ogolić głowę na łyso. Tak już kiedyś się robiło zdrajcom Ojczyzny. Najprostsze sposoby są najbardziej skuteczne. Od razu będzie widać co reprezentuje ta Pani.

 20. Utylizator antify mówi

  Ale to kurw…..ko jest brzydkie

 21. wilk mówi

  PROPONUJE ODWIEDZIC TA PANIA U NIEJ W DOMU,JESLI ONA CHCE WEJSC DO NADZEGO WSPOLNERRGO DOMU BOZEGO

 22. czytacz mówi

  Matka zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi, ojciec był agentem SB. 7ydówka M. Lempart z wykształcenia jest prawniczką. Przez wiele lat pracowała na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Jest współautorką ustawy o języku migowym. „(…) w latach 2008–2010 pracowała w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz jako dyrektorka Wydziału Programowania i Realizacji Zadań w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych”.
  W 2007 jej ówczesna partnerka Katarzyna K. złożyła aplikację do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Weryfikacja trwała ponad 2 lata. Ostatecznie jej kandydaturę odrzucono. Tą drogą w 2011 próbowała pójść także Marta Lempart, ale jej kandydatura też została odrzucona.
  Pytanie: po co dwie lesby chciały się dostać do SS[spec-służb]?

 23. ikss67 mówi

  W sieci są informacje, że ta post żydowska rodzina pochodzi ze Lwowa, własciwie Lwowa i okolic. Wygniani wraz z innymi żydami przez Ukraińców znależli schronienie w gościnnej Polsce. Obecnie jak większość aktywistów wywodzących się z tego bezidowego środowiska, prowadzą działalność wywrotową w naszym pięknym Kraju. Zasada jest jedna, skłocić i nahapać się. Polaków traktują zgodnie z zasadami tej sekty, czyli można nas oszukiwać, okradac, itp. w przeświadczeniu fałszywym o swojej pseudo wyższości. No i te facjaty. Dramat. zastannawiasz się czy to facet czy kobieta. To są jednak jakieś dziwne geny. Jestem jednak tolerancyjny wobec członków tej sekty. Są wśród nich ludzie prawi, rodzynki w zakalcu.

 24. Emilian58 mówi

  Światowi macherzy resetują swoje ogromne przekręty za pomocą wirusów. I jeszcze na tym zarobią dodatkowo! Dobrze że ta lesba nie ma dostępu do tego co macherzy. Gdyby państwa nie były z dykty a politycy mieliby honor nie tylko w kieszeni to TEN wirus nie byłby możliwy a lesba w kiciu i owszem.

 25. lol mówi

  Lempart w 2009 r. jako dyrektor PFRON blokowała wsparcie dla niepełnosprawnych?!
  @wojtas_mks facebook.com #polityka #polska #protest #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #aborcja
  ks. Isakowicz-Zalewski: Liderka Strajku pracując jako dyrektor w PFRON blokowała w 2009 r. dotację dla świetlic opiekujących się 155 dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Dopiero interwencja RPO ocaliła te potrzebne placówki od zagłady. Blokowała też dotację dla Anny Dymnej Mimo Wszystko.
  Dalej na wykopie.

 26. Demokryta mówi

  Do D mówi; b. trafna opinia…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.