„Betonowe koło ratunkowe”. Mentzen o odroczeniu płatności składek ZUS [WIDEO]

Sławomir Mentzen/fot. screen
0
SKLEP-WPRAWO.PL

W środę (18.03.2020) Sławomir Mentzen (Konfederacja) był gościem programu „Rzecz o polityce”. Podczas rozmowy z Jackiem Nizinkiewiczem przedstawił prawdopodobne skutki ekonomiczne pandemii koronawirusa. Sytuacja już jest dramatyczna, a będzie jeszcze gorzej. Mentzen radzi, aby odciążyć przedsiębiorców natychmiast zwalniając ich z danin niezwiązanych z dochodem.

Odnosząc się do odroczenia płatności składek ZUS na trzy miesiące Mentzen określił ten pomysł jako „betonowe koło ratunkowe”. Wskazał, że ta rzekoma ulga finansowo zabije przedsiębiorców, którzy bez dotychczasowych dochodów nie będą w stanie zapłacić zaległych, skumulowanych składek w czerwcu.

Mentzen apeluje też o zawieszenie poboru podatku gruntowego i rolnego oraz zawieszenie terminów składania deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych. W związku z tym, że nie działają biura rachunkowe, przedsiębiorcy nie będą w stanie wywiązać się z tego obowiązku. – Władza powinna skupić się na tym, żeby przedsiębiorcom nie przeszkadzać i odłożyć wszelkie planowane obciążenia – powiedział Mentzen.

Źródło informacji: YouTube

Zobacz też:

Bosak krytycznie o rządowej tarczy antykryzysowej: „Brak konkretów”. Konfederacja przedstawia pakiet antykryzysowy

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.