SKLEP-WPRAWO.PL

Berkowicz ostro o szefie PO: „Schetyna powinien zostać wytarzany w smole i pierzu”

Konrad Berkowicz/ fot. screen
2

Szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, odbył spotkanie z przedstawicielami OBWE. Sprawa ma związek z protestem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości, które domaga się ponownego przeliczenia głosów oddanych na kandydatów do Senatu w dwóch okręgach.

ZOBACZ: PiS składa protest wyborczy. Chodzi o ponowne przeliczenie głosów w wyborach do Senatu.

Nie mamy pewności, że głosy będą przeliczane w sposób transparentny i uczciwy, dlatego prosiliśmy o spotkanie z szefem misji OBWE i o dalszą kontrolę procesu, tym razem nie wyborczego, ale procesu powtórnego liczenia głosów. Uzyskaliśmy obietnicę, że OBWE będzie dalej tę sprawę nadzorować – poinformował Schetyna. Zaznaczył, że OBWE będzie też monitorować proces przeliczania głosów w okręgach, w których wnioskuje o to opozycja.

Działanie Schetyny ostro skomentował poseł Konfederacji, Konrad Berkowicz. – To, że Grzegorz Schetyna publicznie, za granicą znowu krytykuje Polskę, jest aktem zdrady Polski. Powinien za to zostać wytarzany w smole i w pierzu w Polsce i wykopany właśnie za tę granicę – powiedział Berkowicz w rozmowie z TVP Info.

Jednocześnie podkreślił, że Konfederacja jest krytycznie nastawiona do obecnej władzy, ale „do głowy by nam nie przyszło, żeby iść się skarżyć na naszą władzę za granicą”. – Za granicą trzeba bronić naszego kraju – powiedział Berkowicz.

Źródło informacji: TVP Info, PAP

Zobacz też:

Koalicja Obywatelska składa protest wyborczy i domaga się powtórzenia wyborów do Senatu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. BOOlo mówi

    To jak zdradza to czemu jeszcze nie wisi?

  3. Buran mówi

    Nic nowego. Od czasu gdy platformie „odcięto ryj od koryta”, ciągle szczuje na Polskę za granicą. I sami tego nie ukrywają mówiąc; ” ulica i zagranica „. Osobiście bardziej mi pasuje określenie Bürgerplattform.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.