Benedykt XVI potwierdza: „Nie ma jedności między chrześcijaństwem a judaizmem”

Papież Benedykt XVI za czasów swojego pontyfikatu / Fot. Youtube
3

Papież Benedykt XVI potwierdził to o czym piszemy od dawna: „Nie ma jedności między chrześcijaństwem a judaizmem”. Prawda oczywista, jednak perfidnie zakłamywana przez publicystów, w mediach głównego nurtu lansowanych na kato-celebrytów.

Kilka lat temu, papież Benedykt XVI wysłał list do szwajcarskiego rabina Arie Foglera. W liście nie owijał w bawełnę, zaznaczając że judaizm a chrześcijaństwo dzieli przepaść. List zostanie zamieszczony w książce Elio Guerriego „Benedykt XVI w dialogu z rabinem Arie Foglerem: żydzi i chrześcijanie”. Papież w liście do rabina podkreślił, że dialog chrześcijaństwa i judaizmu „nigdy nie doprowadzi do takiej samej interpretacji we współczesnych czasach”. Ta jedność jest kwestią Boga u końcu czasów – podkreślił papież Benedykt XVI.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ: Haniebne słowa prezydenta Dudy! Pisze o żydowskim fundamencie Europy

Tym samym papież Benedykt XVI odpowiedział na komentarz prezydenta Andrzeja Dudy, który po pożarze Katedry Notre Dame pisał o „korzeniach judeo-chrześcijańskich”.

W liście do rabina, papież Benedykt odniósł się także do mesjanizmu państwa Izraela: Mesjanistyczne oczekiwanie [Izraela – przyp. red.], opierające się na postaci Dawida, pozostaje ważne, ale jego znacznie jest niepełne. (…) Jezus z Nazaretu jawi się nam, chrześcijanom, jako centralna postać, źródło nadziei (…) – zwraca uwagę Benedykt XVI i dodaje, że państwo Izrael nie może być uważane pod względem teologicznym za ziemię obiecaną gdyż samo w sobie jest bowiem państwem świeckim.

PRZECZYTAJ: Kaczyński: „Krytyka Izraela to antysemityzm”. Żydzi chcą wykluczenia Argentyny z mundialu, Talmud a judaizm biblijny… – J. Międlar

List Benedykta XVI do rabina Foglera zostanie opublikowany w książce „Benedykt XVI w dialogu z rabinem Arie Foglerem: żydzi i chrześcijanie”.

Źródło: pch24.pl, kontrrewolucja.pl

Przeczytaj także:

„Cytując Talmud robi z nas oprawców.” B’nai B’rith podaje mnie do prokuratury. Są jak zorganizowana grupa przestępcza – J. Międlar

Polacy rozpoczynają bój o Euro 2020. Jednym z rywali okupanci Palestyny. Messi bojkotował mecz z Żydami. Czas na Polskę!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. marju73 mówi

    Nie będzie jedności z cywilizacją podwòjnej moralności , żmijowym plemieniem.

  2. Robert mówi

    Ostatni Mochikanin,Ostatni Samuraj,Ostatni żywy bandyta,tytułów jest bez liku,kiedyś(może już niedługo),usraelski Hollywood zdetronizowanego Benedykta XVI nagrodzi kasowym dziełem,,Ostatni Papież wśród byłych katolików,,.Kiedy zesłali na Niego, miedzy neuronami światło emerytury,odetchnąłem,ze będzie Ostatni wśród niewolników,pogodzonych z EskiMosi systemem nadzoru wielkiego inwigilatora.Pochwa dla sztucznego inteligenta,biję czołem…W okolice wora…

  3. Teresa mówi

    Żydzi,naród który sam się wybrał.W eliminacjach pewno wszystko jest już jasne,reprezentacja tych którzy sami się wybrali ma zapewne wygrać te eliminacje,wszystkie inne drużyny mają już zaprogramowane wtopy.Co do Benedykta XVI,to nigdy nie przestał być papieżem,a Franciszek nigdy sam siebie papieżem nie nazwał,sam siebie określa biskupem Rzymu i w tym jest uczciwy.Nawet jak się podpisuje,to pisze tylko Francesco.Jan Paweł II podpisywał się nie tylko imionami ale dopisywał swoją funkcję „papież”.Myslę że niedługo się okaże kim jest Franciszek

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.