W belgijskim kościele ukrzyżowano krowę! „To zniewaga dla Boga i katolicyzmu” [WIDEO]

Fot. Youtube
10

W belgijskim kościele Kuttekozen w Lozz (Belgia) ustawiono obrazoburczą instalację, przez niektórych nazywaną dziełem sztuki. „Artysta” Tom Herck przybił do krzyża krowę i postawił ją w dużym basenie z mlekiem.

Nie ma żadnych wątpliwości, że Herck sprofanował krzyż oraz kościół, co prawda opuszczony, ale nie zdesakralizowany. Mieszkający w okolicy katolicy zareagowali prędko. Zebrali się kościele i wraz ze stowarzyszeniem Katholiek Forum postanowili wyrazić sprzeciw, domagając się w przy tym usunięcia bluźnierczej instalacji. Katolicy uznali pracę Hercka za „obraz satanistyczny i obrzydliwą zniewagę dla Boga i katolicyzmu”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sam „artysta” nie uważa, żeby jego praca kogoś obrażała. Tłumaczy, że to jego protest przeciw marnotrawstwu w społeczeństwie, a obecność instalacji w kościele to przypadek.

Bezproblemowa instalacja w kościele takich bluźnierczych „prac” to efekt polityki ustępliwości hierarchii Kościelnej, która w sprawie nawet nie zareagowała oraz kulturowego marksizmu, który wmawia światu, że chrześcijaństwo to przeżytek, który należy podeptać.

Źródło: haaretz.co.il

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ania mówi

  Ziomki tego ze szparą w zębach, który pluł na Polskę. Czemu to nas nie dziwi, tam chyba dużo takich bezmózgowców. Kara Boża ich dosięgnie.

 2. goj mówi

  Dlaczego akurat krzyż, a nie menora, albo półksiężyc?

  1. Constancja mówi

   sami sobie przeciez nie beda bluznic

 3. Constancja mówi

  Szyderstwo z Boga, tym zyje dzisiaj cala Europa zachodnia…i przesladuja tych, ktorzy wolaja: my chcemy Boga i beda tak nas przesladowac …

 4. Waldemar mówi

  Kto następny będzie ukrzyżowany przez tą zachodnią hołotę ? SKANDAL

 5. Robert mówi

  To se kmiot nagrabił,Indie i ich największe stada bezpańskich,marnotrawionych acz świętych krów niedarują leszczowi bluźnierstwa i świętokradctwa,a to potęga atomowa…

 6. Ret mówi

  Zastanawiam się jak długo Pan Bóg będzie powstrzymywał swój gniew za takie zniewagi, patrząc na to co się dzieje na świecie wydaje mi się że jeszcze tylko chwilkę…

  1. Constancja mówi

   na ukaranie ich ma cala wiecznosc…

 7. ja mówi

  komentarze na Facebooku sobie zablokował na wszelki wypadek, zostawił tylko te pochlebne

 8. AnKo mówi

  A może to znak świadczący o tym, że belgijskie bydło poszukuje swojego boga?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.