Czy będzie nowelizacja ustawy o IPN? Wicepremier Gliński u Roberta Mazurka: „Pana pytania są aroganckie” [WIDEO]

Piotr Gliński / Fot. Twitter
1

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński był dziś gościem red. Roberta Mazurka w RMF FM. Wiele z tego wywiadu nie wynikło. Gliński był wyraźnie zezłoszczony, że Mazurek w ogóle zadaje mu jakieś pytania, a na koniec stwierdził, że są to pytania aroganckie.

Zapytany o nowelizację ustawy o IPN Gliński powiedział, że decyzja prezydenta Dudy była bardzo dobra, rząd będzie dalej prowadził działalność edukacyjną, a komunikat izraelskiego MSZ po podpisaniu ustawy i skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego jest uspokajający i stonowany. Mazurek wskazał, że z tego komunikatu wynika, iż Izrael oczekuje zmian w ustawie i zapytał, czy jest pomysł na nowelizację ustawy o IPN. – Trudno jest mi powiedzieć coś na ten temat, dopiero co przyjęliśmy ją w normalnym trybie legislacyjnym – odpowiedział wicepremier.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To kolejny sygnał, że skierowanie ustawy o IPN do TK zaraz po jej podpisaniu może być furtką do wprowadzenia zmian w art. 55a, a nawet do jego usunięcia.

Red. Mazurek pytał też wicepremiera Glińskiego o działania Polskiej Fundacji Narodowej, która otrzymała 250 milionów zł na kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski na świecie, oraz o zapowiadane superprodukcje filmowe o polskich bohaterach. Odpowiedzi brzmiały: „ja się tym nie zajmuję”, „poważny film fabularny produkuje się 5, 10 lat, czasami dłużej”, „Pana pytania są aroganckie”.

Szkoda, że red. Mazurek nie zapytał wicepremiera Glińskiego, dlaczego ten nie reaguje, gdy dyrektor podległej mu placówki, czyli muzeum POLIN, szkaluje żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Ciekawe, czy takie pytanie też zostałoby uznane za aroganckie.

Źródło: rmf24.pl

Dyrektor muzeum POLIN szkaluje Brygadę Świętokrzyską. Minister Gliński nie reaguje.

Antypolski paszkwilant czy zwykły ignorant? Dlaczego dyrektor Muzeum POLIN nie stracił jeszcze stanowiska?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Zbulwersowany mówi

    Trzeba wreszcie ujawnić nazwiska całej agentury żydowskiej, która gra rolę Polaków na zgubę Polski i nie dać im najmniejszych szans na wejście w skład polskich organów i urzędów. Miarka się przebrała !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.