Nie będzie delegalizacji ONR! Częstochowska prokuratura umorzyła dochodzenie

fot. twitter
7

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie umorzyła dochodzenie w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych przez Obóz Narodowo-Radykalny. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ONR złożył częstochowski urząd miasta załączając interpelację jednej z radnych Miasta Częstochowy dotyczącą działalności ONR i statutu tej organizacji.

„Z uwagi na brak znamion przestępstwa prokurator umorzył dochodzenie dotyczące publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny” – powiedział rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W trakcie dochodzenia prokuratura uzyskała dokumentację dotyczącą rejestracji stowarzyszenia oraz przesłuchała w charakterze świadków przedstawiciela magistratu, częstochowską radną oraz członków ONR.

Postanowienie prokuratora o umorzeniu dochodzenia jest nieprawomocne. Prawo złożenia zażalenia do Sądu Rejonowego w Częstochowie przysługuje instytucji samorządowej, która złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Źródło: lex.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Lewackie piranie pewno nie odpuszczą, ale ONR i tak będzie górą !

 2. goj mówi

  O kurde, to szef Polski – Jonny Cweniels aż się posra ze złości. Już pewnie wykonał telefon, żeby sędziego zwolnić.

 3. PIOTR RYBAK NA PREMIERA! mówi

  Super! a nawet gdyby sraniels pejsaty i pewnie bedzie dzialal dalej zeby delegalizowac to tej organizacji nie zdelegalizujesz. prawo to moze sobie istniec ale onr to idea myslenia a dziadu pejsaty umyslu nie przekupisz. CWP!

 4. Ayax mówi

  Hehe dobrze Goj mówisz , komuch sędzia na złość zrobi PiS-owi i temu nazywającymi się jak whisky i nie zdelegalizuje ONR! A może patryjota, tak czy siak to jedna z niewielu dobrych wiadomości

 5. Litwin mówi

  To teraz kontra – NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA !!!

 6. Jarosław mówi

  Nie cieszyłbym się za wczasu, żydy nie odpuszczą.Życzę wszystkiego dobrego prawdziwym Polakom;)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.