„Będę zwalczał wszelkie przejawy antysemityzmu”. Prezydent Duda odznaczył Polaków ratujących Żydów [WIDEO]

uroczystość odznaczenia Polaków ratujących Żydów/ fot. screen
73

W środę (24.03.2021) prezydent Andrzej Duda odznaczył Polaków ratujących Żydów. Uroczystość odbyła się w ramach Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas okupacji niemieckiej, ustanowionego z inicjatywy Prezydenta RP w 2017 roku i obchodzonego w rocznicę śmierci ośmioosobowej rodziny Ulmów z Markowej, rozstrzelanej przez niemieckich żandarmów.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski została pośmiertnie uhonorowana s. Matylda Getter, matka przełożona prowincji warszawskiej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które prowadziło akcję ratowania dzieci z getta warszawskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali: Edward Dygdoń, który wraz z rodziną ukrywał sześcioosobową rodzinę żydowską oraz Gotfryda Barbara Marat, córka polskiego dyplomaty Stanisława Sierańskiego, który wraz z rodziną pomagał Żydom w czeskiej Pradze oraz w swoim domu w Aninie.

Za wybitne zasługi w pielęgnowaniu i upowszechnianiu pamięci o Polakach ratujący Żydów podczas II wojny światowej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczona została s. Antonietta Frącek zajmująca się badaniem dziejów Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Globkurier [CPS] PL

Prezydent Duda podkreślił, że pomoc niesiona Żydom była wielkim poświęceniem ze strony tych, którzy „wykazali się niezwykłym człowieczeństwem, niezwykłą wiarą, niezwykłym bohaterstwem”. Przypomniał, że karą za tę pomoc była śmierć. – Cieszę się, że pokazujemy to, do czego mamy absolutne prawo, by to pokazywać, zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteśmy bardzo często w sposób absolutnie niesprawiedliwy oskarżani – powiedział PAD. – Jak bardzo muszą ranić oskarżenia kierowane do Polaków jako narodu, który przecież w większości swojej był narodem ludzi przyzwoitych, czy wręcz ludzi bohaterskich, jak pokazują Państwa przykłady – stwierdził.

W dalszej części przemówienia prezydent przeszedł do potępienia antysemityzmu i zapewnień, że będzie z nim walczył. – W sposób absolutnie jednoznaczny będę zwalczał w swojej pracy – nie tylko prezydenckiej, ale także i później już po prezydenturze – wszelki przejawy antysemityzmu w naszym kraju – oświadczył PAD. Podkreślił, że „wszelkie przejawy antysemityzmu w Polsce są deptaniem grobu rodziny Ulmów”.

– Antysemityzm to nienawiść. Nigdy nie możemy się na antysemityzm godzić. Nie wolno nam przechodzić obok tego obojętnie – oświadczył prezydent. – My, Polacy, ze względu na naszą solidarność z Żydami i pamięć o tych, którzy zginęli, zostali zamordowani – i pochodzenia polskiego, jak i pochodzenia żydowskiego – nigdy nie możemy się zgodzić na jakiekolwiek symbole hitlerowskich Niemiec w naszym kraju. Na jakiekolwiek gesty. Nigdy. W najmniejszej nawet formie. Nie ma to to zgody w przestrzeni publicznej w żadnej formie. Nie ma i nie będzie. i musimy tutaj być absolutnie pryncypialni, bo jesteśmy tą solidarność z ofiarami winni – podkreślił prezydent Duda.

Mój komentarz: Prezydent Andrzej Duda jest niezwykle zaangażowany w walkę z antysemityzmem. Jest zaangażowany do tego stopnia, że w imieniu narodu polskiego przepraszał Żydów za porachunki komunistycznych „chamów i żydów” w marcu 1968 roku i klękał przed tablicą na Dworcu Gdańskim, z którego wyjeżdżali na Zachód nieukarani żydowscy oprawcy mający na rękach krew polskich patriotów. Prezydent Duda tak bardzo angażuje się w walkę z antysemityzmem, że – wbrew faktom – opowiada bajki o polsko-żydowskiej Rzeczypospolitej Przyjaciół i wychwala pod niebiosa rzekomy żydowski wkład w obronę państwa polskiego.

Ostatnie dokonanie prezydenta Dudy w ramach walki z antysemityzmem to włączenie się w nagonkę na dra Tomasza Greniucha, która skończyła się wyrzuceniem tego historyka z Instytutu Pamięci Narodowej. Greniuchowi przypisano inklinacje nazistowskie, co oczywiście jest bzdurą, ale walka z antysemityzmem przesłoniła prezydentowi Dudzie wszystko inne, więc polski historyk musiał zostać zgnojony. Prezydent Duda musi być bardzo dumny z tego sukcesu na froncie walki z antysemityzmem.

Źródło informacji: Facebook/Kancelaria Prezydenta

Zobacz też:

IPN pozwolił Żydom zaszczuć polskiego historyka! Katarzyna Treter-Sierpińska o sprawie Tomasza Greniucha [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zygfryd mówi

  ciekawy jestem czy pad odważy sie skrytykować niejaką ołene semeniak ktora dostala w Polsce stypendium

 2. Karina mówi

  A kiedy przyjdzie czas, przyjdzie czas na ciebie w ramach walki z antypolonizmem.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   Trzeba jak najszybciej żydokomunę z PiSraela pozbawić władzy i rozliczyć ją nie tylko za antypolonizm, ale również bezprawny lockdown oraz liczne afery korupcyjne.

  2. verizanus mówi

   Żeby to zrobić to trzeba ich najpierw pokonać. Ale zdaje się, że to oni są uzbrojeni po zęby….;)

  3. Peter mówi

   Popieram w 100%

  4. Robert mówi

   Antysemitą dla żydów, jest ten co nienawidzi żydów!!!

  5. Tolek mówi

   Dokładnie. Tylko czy aby na pewno to chciałeś napisać.

  6. Matka mówi

   Za dużo Tolku od niektórych tutaj wymagasz. Rozumieć znaczenie tego, co się napisało, no bez przesady:)

  7. AntyPO✡PiS mówi

   Raczej ten kogo żydzi nienawidzą, czyli m.in Katolicy

  8. Matka mówi

   “Żydzi”, jako narodowość głąbie, piszemy z dużej litery. “Katolicy”, jako wyznanie głąbie, piszemy z małej.

   Najbardziej mnie bawi, jak pojawia się taki przygłup naokoło piszący, że wszyscy inni to Żydzi, a sam jest takim tępakiem, że nawet po polsku nie potrafi się wysłowić.

  9. j-da mówi

   Wal się mamełe. Myślę, że on doskonale wie kto zasługuje by go pisać z wielkiej litery a kogo nawet nie wypada

  10. AntyPO✡PiS mówi

   @Mamusiek obrzezany troll

   Po pierwsze ✡ żydzi to nie narodowość, lecz religijna wspólnota 👹 plemienna.

   Po drugie żydzi nie zasługują na żaden szacunek, gdyż na masową skalę dopuścili się aktów ludobójstwa na narodzie polskim.

   I do dnia dzisiejszego żydzi nawet symbolicznie nie przeprosili Polaków za żydowskich zbrodniarzy. Wręcz przeciwnie tym zbrodniarzom, Izrael udzielał zawsze schronienia, aby uchronić ich przed postawieniem przed sądem, jak np. było w przypadku zbrodniarza SALOMONA🔯MORELA, który zbiegł do Izraela w 1991 roku.

  11. Robert mówi

   matka@ żydzi nie są żadnym narodem! I piszemy z małej litery.

 3. anonim mówi

  A kiedy Pan prezydent zacznie walczyć z polakożerstwem w żydowskich mediach i organizacjach takich jak: ADL, WJC, AJC, JDL?

  1. Boguslaw mówi

   Zgadza sie!
   Jest to kolejne ponizenie dla POLSKIEGO NARODU i POLSKIEJ RACJI STANU, zeby odznaczac za ochrone naszych wielowiekowych krwiopijcow, zdrajcow i prawdziwe ludzkie kanalie, bez zdolnosci otwierania mordy, nie klamiac przy tym obrzydliwie w zywe oczy!
   Nie dajmy sobie tego ponizenia wmowic, i pozostanmy godnym, wspanialym narodem, stojacy na drodze wewnetrznego odrobaczenia i wytepienia wszedobylskich, wyzzutych z honoru i ludzkich cech, kanalii i pijawek!
   CZOLEM WIELKIEJ, SUWERENNEJ, KATOLICKIEJ i WOLNEJ OD ROBACTWA, ZA TO CUDOWNEJ, POLSCE!
   Wszystko inne byloby, ogromna i niezasluzona, niesprawiedliwoscia losu!

 4. anonim mówi

  Jeszcze naszemu przedstawicielowi z Belwederu należy przypomnieć jak to nienawiść została ujęta w talmudzie i kto tę nienawiść wyssysa z mlekiem matki, przekazuje z pokolenia na pokolenie i pielęgnuje w szkołach, teatrach telewizji i prasie.

 5. AntyPO✡PiS mówi

  Ale przejawów ANTYPOLONIOZMU Duda już nie zamierza zwalczać. I dlatego żydzi w Polsce mogą bezkarnie szkalować Polaków i Polskę.
  Trudno się dziwić postawie Dudy, przecież ten lewak należał do lewackiej, koszernej Unii Wolności, kiedy jej przewodniczącym był żydokomunista z PZPR tow.Balcerowicz.

  PiSrael nie reaguje nawet, kiedy żydzi z Izraela i ŚZŻ rozpowszechniają na arenie międzynarodowej kłamstwa historyczne na temat Polaków pisząc o “polskich” nazistowskich obozach zagłady w Polsce!

  Mało tego, minister z PiS Gliński sponsoruje z budżetu państwa takich fanatycznych “polakożerców”, jak żydówkę Engelking i Grabowskiego!

  1. Boguslaw mówi

   Nie reaguje, bo strona przeciwna o to NIE PYTA, tylko z cala niszczaca moca, PERFIDNIE DZIALA!
   Pierdolony gowniarz, pyzata, durna ukrainska, geba!
   Sam jego durny usmiech swiadczy o jego tepocie i kompletnym braku zdolnosci upomnienia sie o POLSKIE INTERESY!
   On tylko chce, zeby mu zostawili tylko cos do chlania i na nowe kiecki dla jego corki!
   Reszty nie bedzie dotykac, dopoki mu sie na nogi nie zwali! SZMATLAWY PIZDZIELEC, nie POLAK!

 6. AS mówi

  Żyję parę lat na tym zakłamanym świecie i tak naprawdę nigdy nigdzie nie spotkałem prawdziwego “antysemity”. Zgodnie z najbardziej prostą definicją byłaby to nienawiść do któregoś z 12 plemion semickich i ich potomków, ale też historycznych antenatów. O ile wiem, w dzisiejszych czasach to Palestyńczycy, często religii muzułmańskiej, żyjący na terenie dawnej Palestyny, od 1948 Izraela. Tam można znaleźć ich DNA, wg badaczy antropologów. Nigdy sam też nie byłem antysemitą i zakładam, że takowego nigdy nie spotkam. To jakieś nieporozumienie, to co powtarza pan prezydent.
  Czym innym jest nieakceptowanie przez naszą kulturę ludzi, dla których kłamstwo i oszustwo to codzienność, złodziejstwo to norma, zbrodnia to zło konieczne a kurestwo to sposób na karierę. Bycie kapusiem też się w to wszystko wlicza. W razie czego można przecież zmienić nazwisko. To będziemy zawsze potępiać niezależnie od słów desygnowanych dygnitarzy.

  1. j-da mówi

   nie tylko można zmienić nazwisko ale jak wskaże mądrość etapu to można się nawet ochrzcić i przez pewien czas udawać katolika

  2. AntyPO✡PiS mówi

   Morawiecki jest tego najlepszym dowodem, ale swoje dzieci już posyła do prywatnej żydowskiej szkoły Lauder-Morasha w W-wie. Ta żydowska sekta naucza dzieci w tej szkole modlić się po hebrajsku!
   Dlaczego dzieci Morawieckiego pseudo Katolika nie chodzą to polskiej, chrześcijańskiej szkoły? Retoryczne pytanie.

  3. Leszek mówi

   Sieć tych szkół tworzy przyszłe elity społeczne. To szkoły tworzące przyszłych “czystych” masonów od młodego człowieka po dorosłość. Świat ma być tylko dla Narodu Wybranego.
   Prosta odpowiedz.

  4. anonim mówi

   Tak sobie zakładają, że będą rządzić po wsze czasy, ale historia cywilizacji i dotychczasoiwe doświadczenie mówi, że nic nie trwa wiecznie. Żydostwo obecnie prowadzi wojnę z wolnymi ludzmi na całym świecie. To butne plemię zakłada, że goje są po to żeby im służyć. Na razie wygrywają bitwy, ale wojnt ze Światem nie wygrają. Myślą sobie, że są już tak cwani i silni, że nikt im nie może stanąć na drodze w pochodzi do stworzenia światowego gułagu o nazwie NWO. Poczekamy sobie i jak mówi stare porzekadło sęp jest cierpliwy. Już wielu przed nimi myślało, że są ważniejsi od Boga, a potem nastąpił łomot i hegemonów już nie było. Odbiegłem trochę od tematu, ale to jest przestroga dla tych butnych kanalii i ich pomagierów z lokalnych rządów.

  5. Boguslaw mówi

   Pan Bóg zdmuchnie ich wszystkich do klozetu, a ja chetnie, spuszcze po nich WSZYSTKICH, wode!
   Ja jestem antysyjonista i jestem bardzo z tego dumny!
   Nie wyobrazam sobie tego INACZEJ, jak sie posktlada razem dwa dodac dwa!
   I zadne haniebne odznaczenia jakiegos ZDRAJCY, nie zmienia kompletnie niczego w tym przekonaniu!

  6. Ewa-Maria mówi

   Gdy ktoś nie posiada żydowskich korzeni to nie mógłby posłać swoich tam dzieci. Taki jest wymóg tych szkół. Tylko i wyłącznie.

  7. Leszek mówi

   Pytanie tylko jedno. Zgoła inne. Czy te dzieci nie są zakładnikami? Tak by Tata robił co trzeba…

  8. Matka mówi

   A nieprawda, Ewuniu. Taka szkoła przyjmuje dzieci bez względu na narodowość, co łatwo sobie sprawdzić patrząc choćby na jej statut i zasady przyjęć, zamiast pisać głupoty w sieci. Zresztą, nawet by nie mogła takich ograniczeń wprowadzać, bo byłaby to niezgodna z prawem dyskryminacja ze względu na narodowość. Do szkół mniejszości narodowych mogą jak najbardziej uczęszczać też polskie dzieci.

 7. szalom mówi

  Dzisiaj dzień ogólnonarodowego obżydzania ratowaniem żydów a tymczasem żydzi wcale tego święta nie obchodzą i nienawidzą dzisiaj Polaków tak samo jak w każdy inny dzień no może nienawidzą bardziej w dniach 15 sierpnia i 11 listopada.

  1. Matka mówi

   Jakim trzeba być człowiekiem, żeby obrzydzało cię (piszemy poprawnie po polsku, głąbie) przypominanie bohaterów ratujących życie innych ludzi? Wyjątkowo obrzydliwym. Do tego głupim.

  2. Boguslaw mówi

   A wiesz juz , kiedy ustanowiono DZIEN OD`ZYDZANIA SWIATA?
   Chetnie bym sie wtedy do tego dnia przylaczyl!
   ( A nawet chetnie zrobilbym cos w tym kierunku, pozytecznego!)

 8. AntyPO✡PiS mówi

  Ale przejawów ANTYPOLONIZMU Duda już nie zamierza zwalczać. I dlatego żydzi w Polsce mogą bezkarnie szkalować Polaków i Polskę.
  Trudno się dziwić postawie Dudy, przecież ten lewak należał do lewackiej, koszernej Unii Wolności, kiedy jej przewodniczącym był żydokomunista z PZPR tow.Balcerowicz.

  PiSrael nie reaguje nawet, kiedy żydzi z Izraela i ŚZŻ rozpowszechniają na arenie międzynarodowej kłamstwa historyczne na temat Polaków pisząc o „polskich” nazistowskich obozach zagłady w Polsce!

  Mało tego, minister z PiS Gliński sponsoruje z budżetu państwa takich fanatycznych „polakożerców”, jak żydówkę Engelking i Grabowskiego!

  1. Matka mówi

   A wiesz, że takie tępaki, jak ty, są pożytecznymi idiotami akurat tej części Żydów, którzy Polski nie lubią? Zawsze, jak trzeba pokazać jakieś patologie, chory antysemityzm, znajdzie się taki wyjątkowy, niepełnosprawny intelektualnie, debil, jak ty. Jesteś pożytecznym idiotą dla nich (bo nie dla nas).

  2. AntyPO✡PiS mówi

   @
   Mamusiek ty żydowski śmieciu wypad do synagogi ciągnąć druta żydowi Schudrichowi.
   Twoja matka była żydowską prostytutką z UB i ty obrzezany imbecylu z PiSraela lubisz, jak żydzi srają ci na twoją parszywą mordę.

  3. Matka mówi

   Sorry, ale twoja mamuśka cały czas to miejsce okupuje. Że też jej kolana nie bolą od tego klęczenia. Byłbyś dobrym synkiem i ją zastąpił, lachociągu.

  4. Maciej mówi

   tow. “Matka”

   A ci Żydzi, którzy fałszują historię Holokaustu (na poziomie międzynarodowym, ale także krajowym – np. uniwersyteckim), to są z tych dobrych, czy złych Żydów ?

   Albo Żydzi skupieni wokół “przemysłu holokaust” (np. Żydowska Liga Antydefamacyjna albo B’nai B’rith) wpływając na ustawodawstwo międzynarodowe (np. UE albo USA) i redefiniując “antysemityzm” (jako każdą krytykę polityczna i społeczną Żydów) dąży do jego penalizacji – to są ci dobrzy, czy też niedobrzy Żydzi ?

 9. TOMASZ mówi

  żydzi nie potrafią żyć w społeczeństwach normalnie, jak równy z równym. mają chore wyobrażenie o narodzie wybranym. Zamiast traktować ten przekaz o zobowiązaniu wobec ludzkości (niesienie nauki o Bogu) traktują go jako przywilej do rządzenia. Przecież to najbardziej rasistowskie plemię na Ziemi. Jak historia świata pokazuje, plemię uzależnione od kręcenia bata na samego siebie

  1. anonim mówi

   Przekonają się o tym bardzo boleśnie, ale wtedy już potrząsanie łbami z warkoczykami i czarnym kapeluszem już im nie pomoże, żadna hanuka i naleśniki na głowie.

 10. Rebih mówi

  To już tradycyjny hołd, który prezydent niepodległej i suwerennej Polski musi składać regularnie Żydom, aby nadal móc pobierać prezydencką pensję i obmacywać pałacową służbę. Nieco przypomina to hołdy książąt ruskich składane chanowi i przypomina, że pogłoski o chazarskim pochodzeniu Aszkenazyjczyków mogą mieć w sobie okruch prawdy.

 11. Stanley44 mówi

  Obecny antysemitzym jest jak antyteroryzm, to obrona przed agresorem, złem.

 12. Ewa-Maria mówi

  PAD może Pan przepraszać Żydów ale nie w moim imieniu. Tego nie życzę sobie. Ciągle tylko antysemityzm a co z antypolonizmem ?. Za co niby mam ich ‘kochać’. Za Katyń ,Za UBeckie katownie, za Polin ? Nigdy.

  1. Matka mówi

   A co, Ewuniu, Żydzi mają wspólnego z Katyniem? Chyba to, że ponad 400 polskich oficerów – Żydów zostało tam wymordowanych. Nie wiedziałaś pewnie.

  2. AntyPO✡PiS mówi

   @ Mamusiek obrzezany trollu,

   A to ma wspólnego, że Katyń to ludobójstwo dokonane przez żydów, którzy stanowili przytłaczającą większość funkcjonariuszy sowieckiego NKWD!

   „Zamordować 22 tys. niewinnych ludzi to potworne zadanie, nawet dla najbardziej zatwardziałych oprawców. Stalin zwrócił się do szefa sowieckiej tajnej policji, żyda Ławrientija Berii. Oni dyskutowali o masowym mordzie i zdecydowali, że to zadanie wykona dominująca grupa żydowskiego aparatu bezpieczeństwa. Dawna nienawiść do Polaków katolików była notorycznie wiadoma.” – „The truth at last” 1989

  3. Matka mówi

   Tak, tak zjebana pało. Znowu łykasz jakieś kity publikowane na portalach dla idiotów (a konkretnie pochodzące z wypowiedzi jakiegoś niby NKWD-sty dla jednej gazety, gdzie wymienił kilka nazwisk – tyle tylko, że nikt nie wie, kto to był, zapewne albo szeregowy NKWDzista który żadnej takiej wiedzy mieć nie mógł, albo zupełnie konfabulował. Podał też kilka nazwisk, tyle tylko że absolutnie nie są to nazwiska kierujących akcją, nie mówiąc już, że w Katyniu mordowały setki NKWDzistów, a nie kilku). Ale debile łykają.

   Jakby cię poważniej traktowała, to bym cię zapytała o to, gdzie jest dokument z takim rozkazem albo jaki świadek takiej rozmowy to napisał niby. Albo bym wymieniła ci czołowych dowodzących akcją (w sieci krąży też fałszywa lista, debile oczywiście podają dalej) i napisała o ich narodowości (większość Rosjanie). Albo napisała ilu było faktycznych wykonawców i z jakiego konkretnego dokumentu NKWD to wynika i że nawet nie są znane nazwiska wszystkich tych ludzi.

   Ale ciebie w żaden sposób nie da się poważnie traktować, jesteś zwykłym pajacem i odpadkiem społecznym, tyle.

  4. AntyPO✡PiS mówi

   @Mamusiek obrzezany trollu,

   Spadaj żydowski, lewacki śmieciu do Izraela palić świece 🕎 chanukowe na grobie komunistycznego zbrodniarza-KATA Polaków żyda Salomona 🔯 MORELA, który jest twoim żydowskim bohaterem.

  5. j-da mówi

   Nie rżnij głupa mamełe. Cały oddział NKWD był złożony z żydów a czterech największych zwyrodnialców, którzy strzelali w potylicę ( tylko zmieniali pistolety bo się lufy rozkalibrowywały z przegrzania) to polscy żydzi obywatele II RP. Nie pisz, że ich wywiad dla izraelskiej gazety MAARIV to lipa. Szachraje zlapani za rękę zawsze mówią, że to nie ich ręka. Nie wszyscy żydzi zostali przez żydowską komisję skierowani do resocjalizacji i trochę ich w Katyniu spoczęło ale w zdecydowanej większości były to tylko jakieś papiery identyfikacyjne znalezione przy zwłokach podrzucone tam przez NKWD-stów a zabrane oryginalne dokumenty oficerskie służące potem do zmiany nazwisk. Mówił o tym Szmul Widro w wywiadzie dla Maariv. Oby was cholera.

  6. Boguslaw mówi

   JEBANE KLAMSTWO! PERFIDNA PIERDOLONA KURWA JESTES, i nic ponadto!
   Jak zawsze wszystko kompletnie postawiane na glowie!
   Za dwa lata napiszesz tu, jak sie dobrze rozpedzisz, ze to Polacy w Katyniu mordowali samych biednych zydow!
   Do tego zdolni sa tylko agenci ZLA!
   JEBAJ SIE, chazarska satanistyczno-hucpiarska, szmato!
   Nie pozwole, zebys nam tutaj, wciaz tylko plula w twarz, twoimi bestialskimi smierdzacymi, zydowskimi, plwocinami!

  7. Matka mówi

   Ten wyżej debil już to podrzucał. Tyle tylko, że nikt nie wie, nie zweryfikował kim jest ten autor wywiadu, to raz. Dwa – gdyby nawet był w ogóle w NKWD a nie konfabulował, to gdzie jest dokument z takim rozkazem? No bez pieprzenia, że byle szeregowy NKWDzista może wiedzieć, co Stalin powiedział Berii, nie ośmieszajcie się. Trzy – podał kilka nazwisk rzekomo wykonujących akcje – żadne takie nazwisko to nie jest nazwisko kogokolwiek z kierownictwa tej akcji (a więc generalnie ba bank kłamie). Te nazwiska są znane, gównie Rosjanie. Cztery – podał kilka nazwisk, w Katyniu mordowało setki NKWDZistów (ilość wynika wprost z dokumentów).

   Weźcie się nie kompromitujcie, taka rada.

  8. Waldemar mówi

   Debilem jesteś ty “Matko” baranie . W wikipedii wyraźnie jest napisane że żyd Łazar Kaganowicz jest “Odpowiedzialny za zbrodnię katyńską, podpisał decyzję o rozstrzelaniu łącznie 25 700 osób spośród grupy polskich wojskowych i cywilów znajdujących się w obiektach NKWD”

  9. Boguslaw mówi

   Prosto do twojej smierdzacej pizdy wsadz sobie twoje rady dla nas, ok!?

 13. baca mówi

  Zamiast odznaczać Polaków za ratowanie żydów niech pan prezydent zaprosi rabina sudriha czy jak mu tam,na Wielkanoc do swojego domu, może odwdzięczy się tym samym na hanuki i zaprosi go do synagogi bo w belwederze od smrodu czosnkowo- cebulowego nie można wytrzymać .

  1. Boguslaw mówi

   Pewnie przyszedl czas, zeby mu pod stolem obciagnal, wtedy ten pozostawi go i jego corke, przy zyciu jeszcze do nastepnego swieta…., jak im tam!
   Tylko rzygac przy takim satanistycznym, myckowym kurestwie!

 14. Marcin Malik mówi

  Czuję że to lizanie żydowskich tyłków jest tylko wstępem do Wielkanocy, które będzie biło judaizmem. Prezydent nie rządzi, on tylko administruje.

  Duda! Przypomnij o tych żydokomunistycznych mas-mordercach Polaków: bracia Michnik. Solomon Morel, Helena Wolińska-Brus, Józef Rożański, Jerzy Urban, Mojżesz Bobrowicki, Jóżef Światło (lista jest długa).

 15. Hammurabi mówi

  Żeby cokolwiek “zwalczać”, trzeba wiedzieć co. Pod hasło “antysemityzm” podciąga się wszystko, łącznie z brakiem filosemityzmu!
  Żydzi doprowadzili do tego, że każda krytyka ich postępowania, każde podważenie ich narracji, każdy przejaw “niesubordynacji” myśli jest praktycznie “zbrodnią antysemityzmu” i tylko patrzeć jak będzie ona ścigana i karana śmiercią.
  Kiedyś PAD coś powiedział o obowiązkach. O tym jakie “obowiązki” on ma i do jakich się poczuwa:

  “Mam żonę Żydówkę. Zgodnie z Talmudem, moja córka jest stuprocentową Żydówką. Kocham moją córkę bardziej niż siebie i zrobię wszystko, czego zażąda w tym także społeczność którą współtworzy”…

  Jakże wiele to tłumaczy!
  PAD raczył zauważyć również, że”

  ” To nie jest kwestia krwi. Jeżeli ktoś pyta o krew, to ja się często uśmiecham i mówię: to mi pokażcie Polaka, który jest w stanie na sto procent powiedzieć, że nie ma w swojej krwi nawet najmniejszej domieszki krwi żydowskiej po tysiącu lat wspólnej historii”.

  Jeśli to ma być usprawiedliwienie dla człowieka pełniącego najwyższy urząd w kraju, dla człowieka który oficjalnie używa dla niego nazwy “Polin”, który bił brawo podczas “wyjazdowego” posiedzenia Knesetu w Krakowie, który pali świeczki chanukowe i… jednocześnie zmuszony jest rezygnować z wzięcia udziału w obchodach rocznicowych wyzwolenia obozu w Auschwitz w Izraelu, bo “organizatorzy” kazali mu milczeć i ewentualnie bić brawo tym którzy “godni są wypowiadania”.
  Co to znów był tylko deszczyk…
  Taki ciągnący się, śliski “deszczyk” po tylu dokonaniach, tylu deklaracjach i tylu gestach takich właśnie jak ta i podobne surogatowe uroczystości.
  My to mamy szczęście…
  Do “prezydentów” mamy szczęście znaczy.

  1. Boguslaw mówi

   Szczescie!?- przeciez oni nam sa przywozeni i podstawiani do NIErzadzenia, a liczeniem glosow wyborcow, tez nikt sie nie zajmuje powaznie!
   To wszystko nalezy juz od dawna do tej parszywej hucpy!

 16. baca mówi

  Czy dudzie pomyliło się we łbie.O ile pamiętam miał być prezydentem wszystkich Polaków a nie wszystkich pejsatych, bo miodek i inni “profesorowie” nie zalecają używać słowa ”żyd”. No tak , to słowo nie mieści się “w żadna rubryka”.

  1. Matka mówi

   Język polski ma swoje reguły. Co najwyżej, opanowanie tych “trudnych” reguł nie mieści się w “żadna rubryka” w mózgownicach co większych kretynów. Mózgownice malutkie, to i rubryk co by w nich zasady polskiej pisowni umieścić, niewiele.

  2. Leszek mówi

   Język potoczny się kłania :). Dodajmy tzw. “slang” …itd

  3. Matka mówi

   Pisanie narodowości z małej litery to nie jest slang. To jest błąd ortograficzny, za który w podstawówce na dyktandzie generalnie małe dzieci dostają pałę.

  4. AntyPO✡PiS mówi

   @Mamusiek obrzezany debilu

   żydzi to nie narodowość, lecz religijna wspólnota plemienna

 17. Paweł mówi

  Niech zdefiniują co to jest ten antysemityzm.Czy mówienie o złodziejach żydach to też anty….I niech pokaże choćby jednego Polaka uratowanego przez żydów w czasie sowieckiej okupacji Polski po 17.09.1939.Pomagali wszaże mordować i wywozić.Prez Polski ma obowiązki Polskie a nie żydoskie czy banderoskousraińskie.Jak tego nie rozumie to niech zrezygnuje.Nasza cierpliwość się już kończy.🇵🇱

 18. Matka mówi

  “Prezydent Andrzej Duda jest niezwykle zaangażowany w walkę z antysemityzmem.”

  I słusznie. Jak widać po tym forum, antysemityzm (czy raczej, paranoja na punkcie Żydów) w zasadzie zawsze idzie w parze ze skrajną głupotą. Wystarczy poczytać tutejszych upośledzonych intelektualnie na forum – ci, co do każdej niemal wypowiedzi wrzucają kwestie żydowskie (niektórzy są tak bezgranicznie tępi, że nawet w nick sobie gwiazdę Dawida wstawiają, jakby chcieli od razu uprzedzić – uwaga, wyjątkowy kretyn), to też zwolennicy najgłupszych teorii spiskowych, łykający wszelkie fake newsy i nawet niepotrafiący najczęściej po polsku zdania poprawnie sklecić. Odpadek społeczeństwa. Chcemy mieć dużo takich przygłupów w narodzie?

  “Ostatnie dokonanie prezydenta Dudy w ramach walki z antysemityzmem to włączenie się w nagonkę na dra Tomasza Greniucha, która skończyła się wyrzuceniem tego historyka z Instytutu Pamięci Narodowej.”

  Wyrzuceniem hajlującego nazisty lub po prostu idioty, który dodatkowo wychwalał bandziorów z SS i ściśle współpracował z kolegami umieszczającymi swastyki na plakatach swoich płyt. Każdy przyzwoity Polak takiego nazistę lub zwykłego idiotę, co najwyżej, kopnie w tyłek, a nie zrobi dyrektorem w IPN. “Przyzwoity Polak” to słowo klucz, stąd nie dziwni mnie, że pani Katarzynka ma całkiem inne zdanie.

  1. Roman mówi

   Musisz porozmawiać z żydami dlaczego ogarnięci są talmudyczną paranoją antysemityzmu. zapoznaj się z definicją antysemityzmu w ich wydaniu: antysemitą nie jest ten co nie lubi żydów, ale ten którego żydzi nie lubią.

  2. Leszek mówi

   Szabesgoj – przyzwoity człowiek, pokorny wobec Pana Żyda, uznający wyższość Narodu Wybranego nad swoją małą osobą.
   Polecam lekturę Jacka Międlara “Polska w cieniu żydostwa”.
   Tam jest odpowiedz na wszystko. O tym jak PORZĄDNY CZŁOWIEK TO SŁUGA ŻYDA. A JAK NIE TO
   jest to A N T Y S E M I T A.

 19. AntyPO✡PiS mówi

  Do dzisiaj żydzi z Izraela i ŚZŻ nie dość, że nie zadośćuczynili finansowo, to nawet symbolicznie nie przeprosili Polski za zbrodnie ludobójstwa dokonane na narodzie polskim przez ✡ żydów z KBW, UB i NKWD.

  Mało tego Izrael zawsze udzielał schronienia żydowskim zbrodniarzom – katom Polaków.
  Jednym z nich był żyd SALOMON🔯MOREL, który zbiegł do Izraela w 1991 roku.
  W lipcu 2005 Izrael odmówił wydania zbrodniarza Morela polskim władzom.

 20. Hammurabi mówi

  W sumie to czekałem aż się odezwiesz i to w sobie właściwym stylu.
  Piszesz o “paranoi”. Według Wikipedii, paranoja to: “silnie nacechowane poczucie lęku lub strachu przed mniej lub bardziej realnym zagrożeniem, prześladowaniem bądź konspiracją. Z reguły oparta jest na fałszywych bądź niekompletnych informacjach”…
  W świetle powyższego, to o paranoję podejrzewać można właśnie Żydów, wszędzie widzących zagrożenie, odczuwających “prześladowania”.
  Taki niewinny “gołąbek pokoju” pośród samych realnych i wyimaginowanych wrogów, prawda?
  Pewnie dlatego nagminnie paradują z bronią maszynową po ulicach swego “państwa” a wycieczki ich licealistów są chronione przez uzbrojonych po zęby agentów i… polską policję.

  “Odpowiedź sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – z upoważnienia prezesa Rady Ministrów –
  na zapytanie nr 2841
  w sprawie wycieczek do Polski młodzieży z Izraela:

  Dokumentem regulującym działania strony polskiej i strony izraelskiej w zakresie przyjazdów edukacyjnych młodzieży izraelskiej do Polski jest Wspólna Deklaracja Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych Państwa Izrael w sprawie przyjazdów edukacyjnych izraelskiej młodzieży do Polski, podpisana dnia 11 września 2006 r. podczas oficjalnej wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Izraelu…
  Strona polska ponosi koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa grupom młodzieży izraelskiej przebywającym w Polsce w ramach programów edukacyjnych. Za kwestie te odpowiedzialne jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  Jak widać, świat to Żydzi i “antysemicka” reszta. Przecież już faraon gnębiący Żydów musiał być zajadłym “antysemitą”, a taki Apion, Tacyt czy cesarz Hadrian to już żydożercy całą gębą.
  Polacy, którzy domagają się jedynie uznania swoich racji popartych dowodami (w przeciwieństwie do wielu żydowskich opowieści) są według takich jak ty “hiperantysemitami”!
  A jak było?
  Pominę czas wojny i współpracę “mas pracujących z sowieckim (i nie tylko) okupantem, bo to już przerabialiśmy i fakt ten nie podlega żadnej dyskusji.
  A co było “po” wojnie?

  Wielu z Żydów urosło do symboli stalinowskiego systemu represji i zbrodni. Należeli do nich Mieczysław Mietkowski ( Mojżesz Bobrowicki) wiceminister MBP, Salomon Morel funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa w PRL, oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości, Roman Romkowski (Natan Grynszpan – Kikiel) oprawca rotmistrza Witolda Pileckiego, Józef Różański (Golderg), także Jacek Różański, pierwotnie Józef Goldberg (ur. 13 lipca 1907 w Warszawie, zm. 21 sierpnia 1981 tamże) – polski prawnik, oficer NKWD i MBP, poseł na Sejm Ustawodawczy, zbrodniarz stalinowski, Julia Brystygier (“Krwawa Luna”), zbrodniarka, pułkownik NKWD. Jej specjalnością było przesłuchiwanie młodych mężczyzn, wsadzanie im genitaliów do szuflady i gwałtowne jej zatrzaskiwanie. Jednym z najbrutalniejszych morderców, którzy w latach 50. pacyfikowali białostockich chłopów był pułkownik Józef Czaplicki właściwie Izydor Kurc (ur. 31 sierpnia 1911 w Łodzi, zm. 26 czerwca 1985 w Warszawie) – funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa Polski Ludowej, oficer (pułkownik) Ludowego Wojska Polskiego, członek Państwowej Komisji Bezpieczeństwa. Ze względu na prześladowanie żołnierzy AK otrzymał pseudonim “Akower”.

  Ruchem komunistycznym zajmował się Departament X MBP, kierowany prze Anatola Fejgina. Jego zastępcą był słynny uciekinier na Zachód, płk Józef Światło (przed wojną szewc i działacz komunistyczny Izaak Fleischfarb). W Komitecie Centralnym PPR/PZPR kluczową postacią odpowiedzialną za aparat przymusu był Jakub Berman. Po latach opowiadał Teresie Torańskiej – “zdawałem sobie sprawę z tego, że najwyższych stanowisk jako Żyd nie powinienem albo nie mógłbym (…). Faktycznie posiadanie władzy nie musi wcale iść w parze z eksponowaniem własnej osoby. Zależało mi, aby wnieść swój wkład, wycisnąć piętno na tym skomplikowanym tworze władzy jaki się kształtował ale bez eksponowania siebie. Wymagało to oczywiście zręczności”. Berman rzeczywiście odcisnął swoje piętno na nowym systemie. Osobiście reżyserował procesy w których dochodziło do mordów sądowych niewinnych ludzi.

  Żydzi pojawiali się też na wysokich stanowiskach państwowych, w aparacie gospodarczym, w wojsku. Paradoks polegał na tym, że miało to miejsce po wymordowaniu społeczności żydowskiej w Polsce. Dla przeciętnego obywatela Żydzi zniknęli z okolicy, za to masowo pojawili się w strukturach nowej władzy, zwłaszcza w bezpiece, co znów wzmacniało stereotyp żydokomuny, przybierający postać “żydobezpieki”.
  Żydzi stawali się wszechobecni i wszechpotężni, rządzili Polska. W latach 40. na warszawskiej ulicy, na pytanie: – jaka jest najważniejsza partia w Polsce? – Padała odpowiedź:” Bermanówna”. Raporty polskiego podziemia niepodległościowego i artykuły konspiracyjnej prasy były już mniej zabawne. Opisywały katastroficzny obraz Polski niszczonej przez komunizm i Sowietów. Jednym z najważniejszych narzędzi realizacji tej zbrodniczej polityki byli Żydzi rządzący Polską. W latach 40. i 50. sprawa obecności Żydów w aparacie bezpieki była publicznym tabu. Sytuacja zmieniła się po 1956 roku, kiedy sekretarzem partii został ponownie Władysław Gomułka. Po raz pierwszy rządził w latach 1944 – 1948 i był wówczas wyczulony na to aby w strukturach kierowniczych partii nie istniała przewaga Żydów. Nie czynił tego bynajmniej z powodów antysemickich, chciał aby PPR uzyskała jak największe poparcie społeczne.

  A z resztą masz tu: https://www.slonecznystok.pl/historia/ii-wojna/zydowscy-mordercy-polakow.html

  Poczytaj sobie!
  Potem, kiedy już sobie to poukładasz, zrozumiesz, że Polacy są wybitnie wyrozumiali. Po takich zbrodniach w innym kraju twoi protegowani nie mieli by prawa bytu!
  Piszesz z maniakalnym uporem o “hajlującym naziście który wychwala bandziorów z SS”…
  To teraz kojarz fakty. Pasmo nieukaranych zbrodni, służalczość władz i bezsilność świadków. Jeśli tak dalej będzie wielu usprawiedliwi “hajlowanie”.
  Rozważ to sobie.

  1. anonim mówi

   Właśnie to samo o tej paranoi chciałem napisać trollowi matka. Sam zapędził sie w kozi róg. Zresztą pewien psychiatra, którego nazwiska nie pamiętam badał stany paranoidalne różnych nacji i stwierdził, że wśród społeczności żydowskiej te stany są dość powszechne. Wysunął jeszcze hipotezę, że może być to efektem życia w zamkniętej społeczności, gdzie dochodzi do interakcji genetycznej bliżej spokrewnionych osób.

 21. W K mówi

  Wypowiedział się jak żyd. Prezydent Polski powiedziałby: ,,Będę zwalczał wszelkie przejawy antypolonizmu.”.

 22. Hammurabi mówi

  Prawdę mówiąc weryfikacja nazwisk katyńskich morderców faktycznie wypada nieszczególnie w przypadku Żydów.
  Jednak ja nie o tym.
  Piszesz, o szeregowym NKWDziście a ja spytam o szeregowych: Grossa, Hartmana, Grabowskiego, Engelking…
  Dlaczego to, co oni piszą traktujesz jak objawioną prawdę?
  Mają “patent na nieomylność”?
  Dlaczego uważasz, że ich grafomańskie wypociny są cokolwiek warte? Wierzysz na gębę, jednocześnie dyskredytując polskie stanowisko w tej sprawie często oparte na relacjach naocznych świadków i dokumentach!
  “Zgodnie z paktem Ribbentrop-Mołotow, w 1939 roku Sowietom przypadła wschodnia część Polski, a Niemcom zachodnia. Tajna policja Stalina NKWD (dziś KGB) systematycznie ujarzmiała miasta pod jego kontrolą. Mieli rozkaz aresztowania wszystkich, którzy mogliby stanowić w przyszłości potencjalne zagrożenie dla komunizmu. Aresztowano więc około 15 tys. Polaków. 10 tys. stanowili oficerowie Wojska Polskiego, 5 tys. to cywile, wśród nich lekarze, prawnicy, dziennikarze, pisarze, przemysłowcy, biznesmeni, profesorowie uniwersytetów i nauczyciele szkół średnich. Wszyscy byli odtransportowani do trzech obozów koncentracyjnych w Rosji…
  … Dziennik izraelski „Maariv” ogłosił światu imiona sowieckich oficerów NKWD uczestniczących w mordzie katyńskim. Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka teraz w Tel Awiwie, 21 lipca 1971 roku poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. On opisał spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu.

  Byli to: sowiecki mjr Joshua Sorokin, por. Aleksander Susłow, por. Samyun Tichonow. Susłow zażądał od Vidro zapewnienia, że nie wyjawi tego sekretu do 30 lat po jego śmierci, ale Vidro obawiając się, że tak długo nie pożyje, zdecydował się wyjawić go wcześniej. Mjr Sorokin, ufając Vidro, powiedział: „świat nie uwierzy czego ja byłem świadkiem”. Vidro mówił dziennikowi „Maariv”:

  “Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Susłow mówi do Vidro: „Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem Polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.”…
  … Jest również interesujące, że w Katyniu byli mordowani również Żydzi. NKWD była ostrożna, selektywnie wybierała kogo aresztować spośród 15 tysięcy ofiar. Dziś wiadomo, że 80% polskich Żydów popierało żydowski Bund, który stał się komunistyczną partią Polski. 20% tych, którzy nie popierali Bundu, było traktowanych jak reszta Polaków. Polityką Stalina było: „śmierć wszystkim, którzy mogliby sprzeciwiać się komunizmowi”…
  … Aleksander Sołżenicyn, światowej sławy rosyjski autor 712-stronicowej książki „Archipelag Gułag”, na 79 stronie zamieścił 6 zdjęć ludzi, którzy zarządzali najbardziej morderczymi obozami więziennymi w Rosji. Wszyscy byli Żydami: Aron Solts, Naftaly Frenkel, Yakow Rappoport, Matvei Berman, Lazar Kogan i Genrikh Yagoda.

  Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/stalin-wybral-zydow-do-zbrodni-w-katyniu

  I ty piszesz o tym, że ci blisko do Polski? Że jesteś Polką?

 23. Boguslaw mówi

  Podziwiam Wasza energie, ale i naiwnosc w probach ewangelizowania tej kurwy!
  Przeciez ona w ogole nie jest czlowiekiem, a oczywiste i jednoznaczne fakty i argumenty, po prostu, przeskakuje i znow atakuje jakimis, powtazanymi w kolko, bzdurami!
  Opamietajcie sie, Panowie, te dlugie teksty wymagaja przeciez Waszej Pracy i czasu, na ktore ona sobie na prawde , NIE ZASLUZYLA!
  POLSKA NAIWNOSCI, WIARA, ZE WSZYSCY TEZ SA TACY PRZYJEMNI, JAK MY!!!
  NIE SA! Bo to nie sa ludzie! Oni pochodza calkiem skadinad i tylko smieja sie z Waszych wysilkow!
  Kochani! Otworzcie oczy, zaangazujcie Wasze wysilki tam, gdzie to cos przyniesie, a nie oddajecie swoje zycie , probujac napelnic dziurawa zydowska beczke! TO NIE ZAFUNKCJONUJE!

  1. Hammurabi mówi

   Bo to jest tak, że pozostaje nadzieja.
   Nadzieja, że ktoś to, co piszemy przeczyta i… nie uwierzy.
   Nie uwierzy i zechce sprawdzić. Wówczas sam się przekona i nikt nie będzie musiał go przekonywać.
   Przerażająca jest ta “polska” niewiedza. Niby każdy coś tam wie, coś słyszał a jak przyjdzie co do czego, to jakże wielu pozostaje niemymi!
   Poróżnienie, bezinteresowna zawiść, galopująca głupota i ta niewiedza właśnie jest fundamentem karier takich, co to uważają że Polska to … …. i kamieni kupa.

  2. Boguslaw mówi

   Oni po prostu TYLKO nami gardza i zycza nam tylko, zeby nas spotkalo cos zlego i we wszystkich krokach, nam w tym pomagaja, ograbiaja z resztek ludzkiej godnosci, truja zarciem i ” szczepionkami “, pozbawiaja zdolnosci plodzenia dzieci, doprowadzili do leczenia jedynie objawow, zamiast samej choroby. I tak juz od ZAWSZE!
   Wszystko to znajdziesz w ich talmudzie i 12 protokolach skurwysynow z syjonu!
   Gdzie tutaj miejsce na Twoja NADZIEJE!
   Czy ona kiedykolwiek, merytorycznie odniosla sie do Twoich dlugich analiz i faktow!?
   Takim kurwom to wszystko wisi, ona obliczona jest na to, aby nas potwierdzac w roli ofiar, oraz, aby nas wzajemnie sklocic!
   Jej nic innego nie interesuje, wszystkich krytykuje, kpi sobie z najoczywistszych faktow.
   Nie mam nic do Ciebie, jedynie jest mi zal, ze tak od miesiecy, naiwnie sie produkujesz i oczekujesz tego, czego definitywnie nigdy nie dostaniesz!
   Jeszcze raz, TO NIE SA LUDZIE! To sa kompletni wykolejency, staraja sie tylko niszczyc i sa napedzani / i nagradzani sila szatanskiej bestii.
   Zmiji nalezy wylacznie zgniesc jej parszywy leb i nie wdawac sie z nia w jakies zabawy w znaczone karty, do ktorej, jako godni LUDZIE, w ogole nie jestesmy zdolni, ( a tym samym skazani na porazke!). My mamy calkiem inne wartosci i dazenia!
   Sami nie damy sobie rady, potrzebujemy do tego Kogos, kto sobie z ta kolosalna lawina ZLA, poradzi
   Kazdy dostal swoja wolnosc podejmowania decyzji, i oni zamiast kogos Kochanego, wybrali sobie skurwysyna i w swoich synagogach, sie do niego modla i oczekuja jego przyjscia!
   Co chcesz jeszcze z takimi wykolejencami!? Chcesz im ” pomoc wrocic na wlasciwa droge”!?
   Chyba zartujesz!

 24. charry mówi

  PAD musi uważać, bo przez tą walkę z antysemityzmem stanie się wrogiem wielu żydowskich organizacji, które z niego żyją.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.