Będąc młodą lekarką, przyszły do mnie dwie średnie krajowe

fot. twitter
17

Lekarze-rezydenci, czyli dwudziestokilkuletni medycy szkoleni za pieniądze podatników, postanowili zorganizować strajk. Protestu z tak beznadziejnym przekazem nie było chyba nigdy. „Młodzi, wykształceni, z wielkich miast”, lansujący się na facebooku i instagramie w wersji „na bogato”, położyli się na szpitalnej podłodze i zapowiedzieli, że będą głodować tak długo, aż dostaną dwie średnie krajowe, którymi polski podatnik ma osłodzić ich edukację. A jak już w końcu zrobią specjalizację na koszt polskiego podatnika, to natychmiast zawiną się z Tenkraju i smród nawet po nich nie zostanie.

Bardzo ciekawie brzmi też wyznanie jednej z organizatorek protestu, która oświadczyła, że do strajku rezydenci przygotowywali się od dwóch lat, czyli od dojścia PiS do władzy. Wcześniej nie protestowali. Dlaczego? Odpowiedź znajduje się na ich stronach fb. Wynika z nich, że strajk zorganizowała klasyczna lemingoza zaangażowana w protesty opozycji totalnej. Są tam nawet fani Zandbergowskich neobolszewików i zwolennicy legalizacji aborcji na życzenie. Przy okazji, czyżby lekarze-rezydenci nie zdawali sobie sprawy, że w myśl przysięgi Hipokratesa nie wolno im wykonywać takiego zabiegu?

Wróćmy jednak do kwestii podstawowej, czyli do kompletnej porażki propagandowej strajku lekarzy-rezydentów. Z komentarzy internautów wynika, że Polacy są na młodych medyków po prostu wściekli. Żądanie przez szkolących się młodziaków dwóch średnich krajowych (czyli ok. 9 tys. brutto) w kraju, w którym połowa obywateli zarabia poniżej 3100 zł brutto, a z tej połowy większość otrzymuje 2500 zł brutto, czyli niecałe 1800 zł „na rękę”, to po prostu wizerunkowe samobójstwo. Dlaczego protestujący zdecydowali się na to samobójstwo?

Dla mnie odpowiedź jest prosta. Strajkujący lekarze-rezydenci to ofiary Matrixu, który zafundowały im demoliberalne media z Wyborczą i TVN na czele. Im naprawdę wydaje się, że dwie średnie krajowe to absolutne minimum, bo żyją na zielonej wyspie i w najwspanialszym momencie polskich dziejów. Przecież oni są światłymi, postępowymi Europejczykami, czego dowiedli podczas czarnych protestów i obrony „wolnych sądów”, więc dobrobyt należy im się jak psu miska. I mają ten dobrobyt dostać już, bo jak nie, to będą głodować, żeby pokazać, jaki zły jest ten PiS, który nie chce im dać dwóch średnich krajowych. Protestujący muszą przecież mieć za co pojeździć po świecie, kupić modne ciuchy i zajefajną furę. Co prawda, za rządów PO-PSL takich pensji nie mieli, ale wtedy to było ok, bo niemiecka prasa wprost nachwalić się nie mogła, jaka ta Polska jest super. Teraz już nie chwali, więc trzeba protestować – zwłaszcza, że strajk przygotowywało się dwa lata. „Wolne sądy” i czarny protest nie obaliły rządu PiS, więc „młodzi, wykształceni, z wielkich miast” ruszyli do boju.

Czym to się skończy? Skończy się tym, że wszyscy lekarze – jako grupa zawodowa – zostaną przez Polaków uznani za roszczeniowych pasożytów, którzy pacjenta traktują po macoszemu, bo jedyne, na czym im zależy, to kasa, Misiu, kasa. Lekarze zdają sobie z tego sprawę i coraz powszechniej odcinają się od strajkujących rezydentów. Ale ci brną i grzęzną coraz bardziej. Czyżby jeszcze nie zorientowali się, jak wygląda sytuacja? Przypuszczam, że nie. A dlaczego? Nie bez przyczyny latają do nich posłowie opozycji totalnej i antyrządowi celebryci. Strzelają sobie z nimi fotki i deklarują: „Dobrze! Strajkujcie! W was cała nadzieja! Razem obalimy PiS!” I tu dochodzimy do sedna. Protest lekarzy-rezydentów to po prostu polityczna hucpa, która została odpalona, gdy okazało się, że „ulica i zagranica” nie działa.

SKLEP-WPRAWO.PL

Wiecie, co jest zabawne? Otóż „protest uciśnionych rezydentów” też nie działa. A totalni skrobią się po głowie i nadal nie rozumieją, o co chodzi. Bo totalni uwierzyli w swoją własną propagandę i nie wiedzą, że zabiła ona w nich zdolność logicznego myślenia. I dlatego wspierają protest, który – parafrazując słynny skecz radiowy –  można śmiało nazwać tak: „Będąc młodą lekarką, przyszły do mnie dwie średnie krajowe”.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Luke mówi

  1.45 sredniej, co daje ok 6300 brutto z czego netto to ok 4500. Tvp info oczywiscie z 6300 zrobilo netto i wyszlo im brutto ponad 9000.

  1. D mówi

   GOŚCIU 4500zł TO JEST ABSOLUTNIE ZA DUŻO!!! DYREKTORZY BARDZO WIELU FIRM W POLSCE NIE ZARABIAJĄ NAWET TYLE!!! A TO SĄ DYREKTORZY, KTÓRZY MAJA NA SOBIE OGROMNĄ ODPOWIEDZIALNOSC I ZA LUDZI I ZA FIRMĘ!!! A TU NIC NIE UMIĄCY STUDENCINA MEDYK PODCZAS PRAWDZIWEJ EDUKACJI, ZANIM JESZCZE NAUCZY SIE COKOLWIEK W ZAWODZIE LEKARZA CHCE WIĘCEJ NIŻ NAJNIZSZA KRAJOWA!! BA! CHCE DWIE Ś R E D N I E KRAJOWE!!! ONI POWINNI PRACOWAC ZA MNIEJ NIŻ NAJNIŻSZA KRAJOWĄ BO ONI POWINII ZAPŁACIĆ ZA STUDIA!!! CHOĆ CZĘŚC PIENIĘDZY WINNI POLAKOM ODDAC!!! CI MEDYCY, KTÓRZY PŁACILI ZA STUDIA NIECH OCZYWISCIE DOSTANĄ NA REZYDENTURZE NAJNIZSZĄ, ALE TYLKO NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ!!! PRAWNICY PO O WIELE CIĘZSZYCH STUDIACH NIE ZARABIAJĄ ANI GROSZA NA APLIKACJI PRZEZ TRZY LATA, SAMI SIE FINANSUJĄ BY DALEJ SIE EDUKOWAĆ!!!!!

   1. d. mówi

    „…nic nie UMIEJĄCY…” winno być. Błąd popełniony z pośpiechu … Przepraszam.

 2. M. mówi

  Zawsze mogą przypomnieć, że są prawdziwymi Polakami , że robią to „dla Polski” i poprosić np.o wsparcie – emocjonalne, finansowe innych patriotów. To ważne-pomagać sobie.

  1. test24 mówi

   Przypomnieć? Sugerujesz, że ludzie związani z PO mają cokolwiek wspólnego z Polską, prócz obywatelstwa i jako takiej znajomości języka polskiego? Prędzej im do Niemców, niż Polaków 😀 To już mi bliżej do Polaka, chociaż mój ród wywodzi się z Ukrainy 😀

 3. Teresa mówi

  Kolejna nadzwyczajna kasta po sędziach.Kiedyś babcia mojego znajomego,ok 15-20 lat temu,dała lekarzowi w szpitalu,jak tam trafiła 20 zł,aby spojrzał na nią łaskawym okiem.Dla niej to było sporo,bo miała niewielką rentę.Usłyszała od jaśnie Pana Doktora,że na chleb to on ma i uznał tę kwotę za obrazę.A jak moja mama umierała w szpitalu,to lekarz prowadzący powiedział do mnie tak:”Wie Pani,mama juz jest stara(miała 82 lata) więc kiedyś musi umrzeć.Nie robili praktycznie nic,skazali ją na śmierć.Posiłki przynosili i zostawiali na stoliku,a potem je zabierali(moja mama sama jeść już nie potrafiła).Staraliśmy się bywać raz dziennie u niej w porze jednego z posiłków aby ją nakarmić,by w z głodu w tym szpitalu nie zeszła.Znieczulica była nie tylko u lekarzy,ale i u pielęgniarek.Taka niestety jest prawda.Rzecz miała miejsce w Rybniku,w szpitalu w dzielnicy Orzepowice.Moja mama leżała i powoli umierała tam przez prawie miesiąc.Mieli ją przez ten cały czas w głębokim poważaniu.Raz udało mi się dopchać do ordynatora,bo stale był nieosiągalny.I jak już mi się ta sztuka udała,to wiecie co mi powiedział?Ano że ma dla mnie 6 sek.W sumie poświęcił mi może z 2-3 min i usłyszałam że moja mama jest już w takim wieku że musi umrzeć.W pewnym momencie moja mama gorzej się poczuła podczas naszej wizyty i w dyżurce szukaliśmy lekarza.Dowiedzieliśmy się że dyżurna lekarka jest bardzo zajęta.Mój mąż zjechał na dół do bufetu aby jej wodę kupić i tam na kawce siedziała sobie ta wielce „zajęta”dyżurna lekarka.Łaskawie zajrzała do mojej mamy gdzieś godzinę później.Po tych perypetiach,powiedziałam sobie że nigdy nie poprę żadnych protestów tej tzw służby zdrowia.Jeszcze jedno,sąsiadka mojej siostry,kiedy zabrano z zawałem jej męża do szpitala,prawie natychmiast pojechała za nim tam,dala lekarzowi koniaczka,pielęgniarkom całą reklamówkę kawy i czekolad.Usłyszała od lekarza że z mężem jest juz ok.Potem się okazało że w tym samym czasie na sygnale wieźli go do Zabrza,a na drugi dzień jej mąż umarł.Pozdrawiam całą naszą służbę zdrowia.

 4. Zdzisław mówi

  Człowiek to pacjent, płód, zygota, przypadek, jednostka chorobowa. Strajk głodowy ma charakter rotacyjny, taki lewacki ramadan. Czyli żenada i kpina. Artykuł świetny. Walka ze złem tego świata to kopanie się z koniem. Uzdę, lejce trzyma w ręku Bóg, co nie wszyscy widzą, bez łaski wiary. Skuteczniej jest molestować modlitwami Wożnicę, który to uwielbia i błogosławi deszczem łask, tych co w końcu widzą i słyszą.

 5. Jan Marek mówi

  Jak zwykle ZYD,KURWA,ZLODZIEJ i UBckie SCIERWO.

 6. Mój głos. mówi

  Skoro wszyscy chcą zarabiać 2 średnie na start to kto będzie zarabiał 1 średnią? I skąd ta średnia się weźmie skoro wszyscy więcej chcą zarabiać? Społeczeństwo im zafundowało studia za miliony a oni? A dlaczego jest tak mało lekarzy? BO PRZEZ LATA RADA LEKARSKA BLOKOWAŁA STUDIA żeby konkurencji nie robić. Dlaczego skoro otworzyliśmy rynek na ukraińców to dla czego na lekarzy ze wschodu nie otworzyć? Może będą się przykładać do roboty i będą zadowoleni.

  Ps. Czy rotacyjna głodówka to jest głodówka?

 7. On Mówi Że mówi

  Tak jak ktoś puszcza bąka w towarzystwie i zwala na sąsiada. Tak samo najpierw rujnuje się opiekę medyczną w kraju, by później marudzić i protestować, W imię prawa bić pianę. Sprytne. Na czarne mówić białe- bolszewicka specjalność.

 8. fred mówi

  – niech wystawią listę wszystkich rezydentów z tej hucpy totalnej żebym wiedział na przyszłość aby do nich nigdy nie pójść na wizytę – to nie żart – dla mnie to nie lekarz…

 9. lekko mówi

  Drogi Panie Jacku, nadal unika Pan jak ognia dramatycznego tematu sprzedawanych, polskich dzieci z domów dziecka ? Narodowa Duma ? Pozdrawiam.

 10. Waldemar mówi

  Polskie zarobki dla ukraińskich lekarzy wielka kasa, a może by pracowali za mniejsze pieniądze jak to jest w innych zawodach ? A na to polscy lekarze z pewnością nie dopuszczą.

 11. Leszek mówi

  Dla mnie to ten cały protest rezydentów to jakaś hucpa na ten rząd powinni dołączyć jeszcze z kodu broniących niby upadającej demokracji to by było już w komplecie towarzystwo ……….

 12. D. mówi

  NIECH TA MEDYCZNA NIEDOUCZONA, TOTALNIE NIEPROFESJONALNA HOŁOTA ODDA POLAKOM PIENIĄDZE ZA STUDIA!! WIĘKSZOŚC Z NICH NA STUDIA DOSTAŁA SIĘ PO ZNAJOMOŚCI!! NIE MA CO UDAWAĆ, NALEZY WRESZCIE NAKAZAĆ ZAPŁACIĆ ZA STUDIA!! DLACZEGO NAJBIEDNIEJSI LUDZIE W POLSCE MAJĄ SKŁADAC SIĘ SOLIDARNIE NA EDUKACJĘ MEDYKÓW!!!??? DLACZEGO MAMY MY POLACY PŁACIC ZA SPECJALIZACJE REZYDENTÓW!!! PRAWNICY PO BAAAARDZO CIĘZKICH STUDIACH PRZEZ TRZY LATA, W TRAKCIE APLIKACJI, PRACUJĄ W KANCELARIACH ZA DARMO!! POTEM TEZ MUSZĄ SAMI DBAĆ O SWOJE ZATRUDNIENIE A MEDYCZNA HOŁOTA LEKARSKA CHCE 9 TYSIĘCY ZŁOTYCH!!!! A POTEM „LECZĄ” LEKAMI Z POLECENIA
  KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH /KTÓRE TO KONCERNY ZAPEWNIAJA IM W ZAMIAN PODRÓZE PO CAŁYM SWIECIE ZA DARMO/!! KONOWAŁY BIORĄ OD PACJENTÓW PO 150 > ZŁ ZA 5 MINUTOWĄ WIZYTĘ W PRYWATNYM GABINECIE!!! JAK ZAPOWIEDZIAŁ ŁAPÓWKARA SAWICKA Z PO, KRĘCĄ LODY NA SŁUZBIE ZDROWIA, OD DAWNA NA PANSTWOWYCH PLACÓWKACH SŁUZBY ZDROWIA, TWORZĄC Z NICH SWOJE WŁASNE PRYWATNE PSEUDO KLINIKI, CZĘSTO W WARUNKACH URĄGAJĄCYCH CZŁOWIEKOWI – PACJENTOWI!!! ZARABIAJĄ TAM PRZEOGROMNE PIENIĄDZE, KTÓRE IM PŁACI NFZ!!!!! LODY KRĘCĄ NA SŁUZBIE ZDROWIA JAK POWIEDZIAŁA SAWICKA Z PO, TA ŁAPÓWKARA!!!
  NIECH STUDENCI MEDYCYNY PŁACĄ ZA STUDIA W MOMENCIE KIEDY OTWIERAJĄ SWÓJE GABINETY PRYWATNE NIECH SPŁACAJĄ STUDIA!!!! ZA GRANICĘ – STRASZĄ, ZE WYJADĄ – NIECH WYJEŻDZAJĄ , WSZYSCY NIECH JADA W CHOLERĘ, A WTEDY Z ICH RODZIN SCIĄGNĄC ZA ICH STUDIA KASĘ!! PREZYDENT KRAJU MA DWA RAZY TYLE CO TA HOŁOTA BEZ SPECJALIZACJI, BEZ PROFESJI ŻĄDA!! WON HOŁOTO OD NASZYCH POLAKÓW PIENIĘDZY!! CHCESZ SIĘ EDUKOWAC – PROSZĘ BARDZO ALE ZA SWOJE A NIE ZA MOJE!! JA MAM SWOJE DZIECI DO WYKSZTAŁCENIA I NIE ZAMIERZAM JUŻ DŁUZEJ PŁACIC NA STUDIA I REZYDENTURĘ MEDYCZNEJ HOŁOTY!! SZANUJĘ LEKARZY, KTÓRZY STUDIOWALI ZA SWOJE PIENIĄDZE I DZISIAJ TRZYMAJĄ SIE Z DALEKA OD TYCH AROGANCKICH, BUTNYCH BURASÓW JAK CI PROWODYRZY W OSOBIE TEGO ZAROSNIĘTEGO RUDEGO BRUDASA I TEJ Z WYSUNIĘTĄ GÓRNĄ SZCZĘKĄ Z ULIZANYMI CZARNYMI WŁOSAMI GÓWNIARY CO TO WIESCIŁA, ZE JAK NIE DOSTANIE DWÓCH SREDNICH KRAJOWYCH TO POLACY POUMIERAJĄ! CHA CHA CHA PRYMITYWNA GŁUPIA GĘŚ GENDER-LEMINGOWATY PUSTAK!

 13. D. mówi

  DO: uke Mówi emu
  1.45 sredniej, co daje ok 6300 brutto z czego netto to ok 4500. Tvp info oczywiscie z 6300 zrobilo netto i wyszlo im brutto ponad 9000.” GOŚCIU 4500zł TO JEST ABSOLUTNIE ZA DUŻO!!! DYREKTORZY BARDZO WIELU FIRM W POLSCE NIE ZARABIAJĄ NAWET TYLE!!! A TO SĄ DYREKTORZY, KTÓRZY MAJA NA SOBIE OGROMNĄ ODPOWIEDZIALNOSC I ZA LUDZI I ZA FIRMĘ!!! A TU NIC NIE UMIĄCY STUDENCINA MEDYK PODCZAS PRAWDZIWEJ EDUKACJI, ZANIM JESZCZE NAUCZY SIE COKOLWIEK W ZAWODZIE LEKARZA CHCE WIĘCEJ NIŻ NAJNIZSZA KRAJOWA!! BA! CHCE DWIE Ś R E D N I E KRAJOWE!!! ONI POWINNI PRACOWAC ZA MNIEJ NIŻ NAJNIŻSZA KRAJOWĄ BO ONI POWINII ZAPŁACIĆ ZA STUDIA!!! CHOĆ CZĘŚC PIENIĘDZY WINNI POLAKOM ODDAC!!! CI MEDYCY, KTÓRZY PŁACILI ZA STUDIA NIECH OCZYWISCIE DOSTANĄ NA REZYDENTURZE NAJNIZSZĄ, ALE TYLKO NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ!!! PRAWNICY PO O WIELE CIĘZSZYCH STUDIACH NIE ZARABIAJĄ ANI GROSZA NA APLIKACJI PRZEZ TRZY LATA, SAMI SIE FINANSUJĄ BY DALEJ SIE EDUKOWAĆ!!!!!

 14. VAV mówi

  Niech mlodzi lekarze naucza sie leczyc i stosuja profilaktyke.
  Niech zglaszaja powiklania poszczepiennne.
  Zamiast wypisywac recepty z tabletakami niech zacza zapobiegac.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.